Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 717 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 217617667707713714715716717718719720721727 ... SonuncuSonuncu
7,161 den 7,170´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler, Ablalar,

Benim küheylan son zamanda bir adet edindi.

Önceleri sabit az ile giderken sadece devir sayacı oynuyordu. Sürekli bir tık ileri gidip geri geliyordu. Hani pır pır yapar derler ya,o şekilde. Son zamanlarda artık hisseder de oldum. Sabit az ile giderken ileri geri titretiyor. Hani eski karbraörlü makineler silkelenirdi ya, onun belli belirsiz olanını ama sürekli kısa kısa titreyenini düşünün. Durumum tam öyle.

Sübap ayarı olabilir mi? GS'de çok yaptırdım ama Honda'da hiç sübap ayarı gerektiğini duymadım. Gerçi 54.000-km.'ye gelmiş bir motor ufak tefek ayar ister herhalde.

Bir fikriniz var mı?
    Silkelenme yanma odasındaki karışımdan olur. Dolayısı ile sırasıyla hava filitresi-benzin filitresi ve en son bujiler kontrol edilmelidir. Subablardan olsa ayrıca ses duymanız lazım ersan hocam.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Abiler, Ablalar,

Önceleri sabit az ile giderken sadece devir sayacı oynuyordu. Sürekli bir tık ileri gidip geri geliyordu. Hani pır pır yapar derler ya,o şekilde. Son zamanlarda artık hisseder de oldum.

Bir fikriniz var mı?
    Bizlerin bu konuda yorum yapması pek de net bir açıklama olmaz. Bu konuda net ve yetkili bilgiye sahip Ailemizin Yegane Ustası Uğur ustamız var. Ersan hocam sizin Uğur usta zamanınız gelmiş.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

3. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (02-02-2016),Ersan ÖZYURT (02-02-2016),ozgurcakici (03-02-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizlerin bu konuda yorum yapması pek de net bir açıklama olmaz. Bu konuda net ve yetkili bilgiye sahip Ailemizin Yegane Ustası Uğur ustamız var. Ersan hocam sizin Uğur usta zamanınız gelmiş.
    Yap sen yap yorum. Cin fikirlerine hayranım.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Yap sen yap yorum. Cin fikirlerine hayranım.
    Ya bu iş neye döndü hocam biliyor musun? Hani birine zorla fala baktırırsın ya "içinden ne geliyorsa, ne gördüysen söyle" derler ya tıpkı öyle oldu.
    Benim genelde çözümlerim mekaniğe yatkındır. O yüzden mekanik sök tak bir göreyim yeterli olayı kavrar çözümünü araştırır bulurum. Ancak elektrik işleri, ayar işleri, yakıt ve ateşleme gibi hayati olaylara müdahale etmem ve dolayısı ile yorum da yapmam uygun düşmez. NC nin de karakterini bilemediğim için ne desem bilemiyorum. Yine de sizi kırmayım.
    Ama söylediğiniz şikayetlere bakılırsa ben yakıttan olduğunu değerlendiriyorum ama bunun için bir çözümüm yok. Fakat kısa vadede olsaydı kötü yakıt da bir ihtimal olabilir derdim. Ben bir defa yaşadım. Depodaki yakıt bitti, sorun bitti. Ateşlemede de inceden bir sıkıntı varsa ve yağmur veya yıkama sonrası böyle bir şey olabilir. Daha önce böyle bir sorun yaşayan bir üyemiz tekleme sorunu var diye konu açmış ama sonucunu yazmamış. Ben de tekleme olduğu için buji kablolarından olabileceğini söylemişim. O üyemize ulaşırsanız serviste ne yapıldıysa Belkide bir fikir olabilir. Linkini veriyorum.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...orunu-kesiklik
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Abiler, Ablalar,

Önceleri sabit az ile giderken sadece devir sayacı oynuyordu. Sürekli bir tık ileri gidip geri geliyordu. Hani pır pır yapar derler ya,o şekilde. Son zamanlarda artık hisseder de oldum. Sabit az ile giderken ileri geri titretiyor. Hani eski karbratörlü makineler silkelenirdi ya, onun belli belirsiz olanını ama sürekli kısa kısa titreyenini düşünün. Durumum tam öyle.

Sübap ayarı olabilir mi? GS'de çok yaptırdım ama Honda'da hiç sübap ayarı gerektiğini duymadım. Gerçi 54.000-km.'ye gelmiş bir motor ufak tefek ayar ister herhalde.

Bir fikriniz var mı?
    Yakın zamanda buji değiştirdin mi hiç? Hayırsa değiştirmek gerekebilir diye düşünüyorum

7. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (03-02-2016)

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı murat çalışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhaba,

Benim nc 750x'de neredeyse 12.000 km ye geldi. Bakımını nerede yaptırsam diye düşünüyorum. çeşmede tanıştığım bir Goldwing'ci abi esengülü ısrarla tavsiye etti, muhtemelen oraya götürürüm.

1000 km yi anes'te
    6000 km yi de doğu batıda yaptırmıştım.

Arka fren balatasını değiştirdiler doğu batıda. ellerinde nc nin balatasından kalmamış. sağolsun arkadac 650 f balatası getirdi bunu takalım dedi, hiç bir farkı yok sadece parça numarası değişik dedi. nc nin ki 196 tl, 650 f'in ki 70 tl imiş. eskiyi aldım baktım bir farklılık yok herşeyiyle aynı, takıver dedim. hiç bir sorunda yaşamadım.

ön balatanında bitmiş olabilme ihtimaline karşılık balata karşılaştırması yaparken. bu sefer 650 f ile nc nin ön balatalarının parça numarasının aynı olduğunu görünce hüsrana uğradım. çünkü ön balata 200 tl

orjinal balata haricinde kullanıpta memnun kalan varmı acaba?
    Serviste çok pahalı. Ben bi kere serviste ön arka taktirip tövbe ettikten sonra hep motosenkron da ebc taktiriyorum. Servistekinden bir fark görmedim.

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Debriyajdan da olabilir mi?

10. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı murat çalışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhaba,

Benim nc 750x'de neredeyse 12.000 km ye geldi. Bakımını nerede yaptırsam diye düşünüyorum. çeşmede tanıştığım bir Goldwing'ci abi esengülü ısrarla tavsiye etti, muhtemelen oraya götürürüm.

1000 km yi anes'te
    6000 km yi de doğu batıda yaptırmıştım.

Arka fren balatasını değiştirdiler doğu batıda. ellerinde nc nin balatasından kalmamış. sağolsun arkadac 650 f balatası getirdi bunu takalım dedi, hiç bir farkı yok sadece parça numarası değişik dedi. nc nin ki 196 tl, 650 f'in ki 70 tl imiş. eskiyi aldım baktım bir farklılık yok herşeyiyle aynı, takıver dedim. hiç bir sorunda yaşamadım.

ön balatanında bitmiş olabilme ihtimaline karşılık balata karşılaştırması yaparken. bu sefer 650 f ile nc nin ön balatalarının parça numarasının aynı olduğunu görünce hüsrana uğradım. çünkü ön balata 200 tl

orjinal balata haricinde kullanıpta memnun kalan varmı acaba?
    Bende NC varken evime çok yakın olduğu için Anes'te yaptırıyordum memnundum. Bazen bazı küçük işler için para almadıkları bile oldu sonrasında garanti olayı kalmadığı için Uğur ustaya götürüyordum.

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyajdan da olabilir mi?
    Debriyajdan olsa silkelemez bence Berkay. Bağırır ama gitmez debriyaj kavramıyorsa. Ben böyle biliyorum ama yanılıyor da olabilirim

13. Ediz Gürkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (03-02-2016),ozgurcakici (03-02-2016)

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyajdan olsa silkelemez bence Berkay. Bağırır ama gitmez debriyaj kavramıyorsa. Ben böyle biliyorum ama yanılıyor da olabilirim
    Bende öyle biliyorum ve arabada daha önce başıma geldi. Aynı şekilde dir motorda da diye düşünüyorum

15. ozgurcakici, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sayfa 717 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 217617667707713714715716717718719720721727 ... SonuncuSonuncu