Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 92 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4282888990919293949596102142192592 ... SonuncuSonuncu
911 den 920´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Üye kayasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    KAYA KÖROĞLU
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Tommy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NC 700 X' de, Bridgestone lastiklerde ön ve arka hava kaç olmalı ? (şehiriçi kullanımda)
    Tşk,
    Ön:36psi Arka:42psi

Enduroist Üye kayasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    KAYA KÖROĞLU
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Herkeze selam ve saygılar. Bu forumdaki bütün nc'li arkadaşlara öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Yaklaşık bir aya yakın zamandır bu konuyu okuyarak sizlerin bilgilerinden istifade ettim ve sayenizde bir NcX sahibi oldum. Umarım benimde birine bir faydam dokunur. Ben motorsiklet kullanıcısı olarak biraz yeni sayılırım izninizle buradaki tecrubeli arkadaşlardan bir isteğim var. You tube da nc700 la ilgili hiç bir Türkiyeden yüklenen video yok( ben bulamamışsam af ola) Buda galibe bizim ayıbımız. Konuya tecrubeli arkadaşlardan el atan olursa bence güzel olur. Tekrar saygı ve selamlar.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı kayasus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze selam ve saygılar. Bu forumdaki bütün nc'li arkadaşlara öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Yaklaşık bir aya yakın zamandır bu konuyu okuyarak sizlerin bilgilerinden istifade ettim ve sayenizde bir NcX sahibi oldum. Umarım benimde birine bir faydam dokunur. Ben motorsiklet kullanıcısı olarak biraz yeni sayılırım izninizle buradaki tecrubeli arkadaşlardan bir isteğim var. You tube da nc700 la ilgili hiç bir Türkiyeden yüklenen video yok( ben bulamamışsam af ola) Buda galibe bizim ayıbımız. Konuya tecrubeli arkadaşlardan el atan olursa bence güzel olur. Tekrar saygı ve selamlar.
    Gopro3 bekliyorum gelsin 1-2 güne ilk onu yükleyeceğim zaten.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Lastikleri her binişten önce elle tıklayarak kontrol ediyorum. Onbeş yirmi günde bir de lastikçi de kontrol ettiriyorum.

En büyük korkum ise bir yerlerde lastiğin patlaması. Şehir dışını geçtim şehiriçinde bile olsa ciddi sıkıntı. O yüzden töküp sakmayı öğrenmek lazım diye düşünüyorum.

Geçen sene o kadar dağ bayır tek başıma ne cesaret gezdim bilmiyorum. Bu bahar bir çakmaklık çıkışı yaptırıp bir de küçük kompresor alacağım uzun geziler için.

Yanımda sürekli ipone köpük taşıyorum ama ne kadar etkilidir bir işe yarar mı bilemiyorum.

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    töküp sakmayı öğrenmek lazım
    tubeless lastigi töküp saksan bile nasil tamir edeceksin ki?

Yanımda sürekli ipone köpük taşıyorum ama ne kadar etkilidir bir işe yarar mı bilemiyorum.
    ben de kopuksuz yola cikmiyorum. devasa bir yarik, delik vs olmadikca ise yariyor.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı kayasus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben de var bar olmasına bir iki sürüş videosu da, nerde yüklemeyi becerecek yetenek )
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Lastikleri her binişten önce elle tıklayarak kontrol ediyorum. Onbeş yirmi günde bir de lastikçi de kontrol ettiriyorum.

En büyük korkum ise bir yerlerde lastiğin patlaması. Şehir dışını geçtim şehiriçinde bile olsa ciddi sıkıntı. O yüzden töküp sakmayı öğrenmek lazım diye düşünüyorum.

Geçen sene o kadar dağ bayır tek başıma ne cesaret gezdim bilmiyorum. Bu bahar bir çakmaklık çıkışı yaptırıp bir de küçük kompresor alacağım uzun geziler için.

Şef,

Kızma sakın da elle tıklayarak neyi konrol edebildiğini merak ettim.

İşin şakası bir yana her sabah yüzeyi mutlaka kontrol etmeli.

Söküp takmayı öğrenmek gerçekten iyi olur. Genel de birden fazla motosiklet oluyoruz. Sökebilsek lastikciye kadar gideriz.

Köpükler yolda kalmamak için iyi olabilir, büyük yarık olmadıkca işe yarayacaktır ama trubleks lastikler zaten bu tarz yaralanmalar da lastikciye gidecek kadar zaman tanıyor.

Sökmeyi takmayı öğrenmeli ki dağbaşında lastikci bulmak mümkün ama motosiklet sökümünden anlayan çok zor.

İlk fırsatta eğitimini almak niyetindeyim.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tubeless lastigi töküp saksan bile nasil tamir edeceksin ki?
    Tamir etme değil de hiç olmazsa eline alıp taksiyle otostopla bir şekilde lastikçiye kadar gidersin.

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şef,

Kızma sakın da elle tıklayarak neyi konrol edebildiğini merak ettim.

İşin şakası bir yana her sabah yüzeyi mutlaka kontrol etmeli.
    Abi anahtarla vuruyorum karpuz gibi tık tık ses geliyorsa basınç vardır valla biraz tembelim ben her sabah ölçü cihazı filan yapamam bir de benim motorda orta sehpa filan yok yüzeysel kontrol için filan sıkıntı yani.

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Tamir etme değil de hiç olmazsa eline alıp taksiyle otostopla bir şekilde lastikçiye kadar gidersin.

Abi anahtarla vuruyorum karpuz gibi tık tık ses geliyorsa basınç vardır valla biraz tembelim ben her sabah ölçü cihazı filan yapamam bir de benim motorda orta sehpa filan yok yüzeysel kontrol için filan sıkıntı yani.

Şefim, ben yine kızma diye söze başlayacağım ama olmadı 15-20 psi da bile gelir o karpuz sesi. Zor değil inan ki basınca bakmak.

Orta sehpa bende de yok. Sırf zincir yağlamak ve lastik kontrolü için vermem dedim o kadar para lakin kolaylık olduğu kesin.

Yüzey kontrolü için çok lazım değil ki orta sehpa. Yarısı görünüyor zaten lastiğin, al biraz ileri geri öteki yarısına da bak. Ama ne olur bak şefim. Ömür boyu bir kez olacak hatayı görebilirsin. Belki kötü bir şey den korur seni. En azından ağzının tadının kaçmasına engel olur. Kaskı, eldiveni takarken, motoru ısıtırken bitiyor bu işler.

Çok duydum ben "neyse ki bakmışım" örneklerini. Bir o kadar da "keşke baksaydım" örneği vardır eminim ama çoğunu duyamıyoruz tabi.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söküp takmayı öğrenmek gerçekten iyi olur. Genel de birden fazla motosiklet oluyoruz. Sökebilsek lastikciye kadar gideriz.
    dogru, bu da onemli tabi

Sayfa 92 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4282888990919293949596102142192592 ... SonuncuSonuncu