Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Exclamation Lastik Tamir Kiti Önerisi

Merhabalar,
    Tubeless lastiklerim icin yanimda olmasi gerekenler listesine lastik tamir kitini eklemeyi dusunuyorum. Hic cekinmeden marka model tavsiyelerinizi bekliyorum

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Tubeless lastiklerim icin yanimda olmasi gerekenler listesine lastik tamir kitini eklemeyi dusunuyorum. Hic cekinmeden marka model tavsiyelerinizi bekliyorum
    motobakkal gibi sitelerde hazır kitler mevcut aratırsan bulursun,bunun dışında motoruna çakmaklık taktır ve araba pompası al ki lastiği şişerebilesin yoksa düzelttiğin lastik şişrmeden işe yaramaz )))
    özel mesaj at takıldıgın birşey varsa yardımcı olurum

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

keiti nin lastik tamir kitini çantamda bulunduruyorum. gerek olmadı ama iyi gibi.
    http://www.google.com.tr/url?url=htt...yCaCLXMowah-bw

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

http://www.motoplus.com.tr/urun/9917...-LASTIK-TAMIR-

bu da başarılı bir kit. ancak ben hem bu tarz bir fitilli yama kiti hem de lastik tamir spreyi taşıyorum, patlağın boyuna göre bazen lastik tamir spreyi kurtarabiliyor, lastik sibopunun içine sıkıp lastiği hızlıca döndürüyorsun delik kısmı kapatıyor ve, lastiği fitillemekten kurtarabiliyor. olmassa zaten mecbur fitil,

lastik tamir kitlerinin içinde karbondioksit tüpleri var her biri 45 psı a kadar hava basabiliyor her kitin içinde mevcut pompa taşımaya gerek yok yani.

bu arada yeri gelmişken tekrar söylemek istiyorum önemli uyarıdır: gerçi bu tamir kitlerinin üzerinde de yazar ancak tekrar tekrar belirtmek istiyorum basıma geldi gercekten can yakıcı olabiliyor.... evet merak ettiniz değil mi... az sonra....

bu CO2 tüpleriyle lastik şişirirken mutlaka üzerindeki sünger kılıfla kullanınız. eğer sunger kılıfı yoksa eldiveniniz ya da bir bez parçasıyla tutunuz çünkü CO2 oksijenle temas edince CO2 tüpü hızla soğumaya ve donmaya başlıyor. bir anda - derecelere indiği için eğer çıplak elle tutarsanız deriniz soğuk metale yapışır kalır, farketmessenız derınızı koparabilirsiniz soğuk ısırığı olarak da bilinen bu hadise cok can yakıyor aman dikkat.
    Konu Emrah Can Yaylı tarafından (09-02-2012 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

5. Emrah Can Yaylı, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

BUGRA TURK (10-06-2013)

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Tesekkurler yonlendirmeler icin. Ne olur ne olmaz alalim.

Enduroist Kadim Üye gökhanekbiç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ekbiç
    Motosiklet
    Super Tenere, XL200, TVS150
    Marka
    Yamaha

Lastik tamir köpüklerinden alsanız yeterli olacaktık. Lastik indiğinde uygularsınız zaten lastiğin
    şişmesini sağlıyor ve yola devam edebiliyorsunuz. Genelde fitil kullanmaktan uzak duruluyor.
    Tabi ki seçim hakkı sizin ama ben son zamanlarda çok fazla uğraştım patlamalarla ben
    tamir köpüğü diyorum
    0544 641 58 88

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Lastik patlaması motorcunun keyfini kaçıran tatsız bir olaydır, Tubles ve şamlerli olmak üzere iki tip lastik kullanmaktayız motorlarımızda, tubles lastiğe sahip olanlar diğerine nazaran daha şanslı durumdalar, en azından sökme takma işlemini yapmadan pratik bir şekilde bu tatsız hadiseyi bertaraf etme şansına sahipler teknolojinin bize sunduğu basit tamir sistemleri ile. Nedir bu sistemler içinde 30 - 45 PSI hava ve kimyasal tamir yapan tüpler ile fitil gibi pratik kullanım sağlayan gereçler. Yanınızda taşıdığınız bu pratik çözümlerin de geri planda başınızı ağrıtacak yan etkileri mevcut. Fitil uygulamasından önce göz ile veya su dökerek tespit ettiğiniz çivi, cam batması gibi yerin üzerine fitili şişe geçirip lastiğe saplamadan önce sivri uçlu tornavide gibi aletlerle fitilin rahat girmesi için yer açıyorsunuz yada şişi direk lastiğe sapladığınızda, lastiğin içindeki bez dokuyu yırtmak sureti ile zedeliyorsunuz uygulama yaptığınız alanda bez vazife göremez hale geliyor. Sürüş güvenliği açısından tehlikeli bir durum. Lastik yola sürtünmek suretiyle belli bir ısıya ulaşacak ve işlevini yerine getirecek. Fitil uygulaması yapılan alanda yırtık olan tamir edilmiş bölgede genleşmeden dolayı bez astarın açılma ihmali büyüktür, sürüş esnasında aniden büyük bir delik açılarak lastik içindeki havayı boşaltır ve sürüş güvenliğini tehlikeye sokar. Tecrübe ile sabittir yolda pratik olarak bir lastikçiye yaptırdığım bu uygulama yüzünden bir arka lastiğimi atmak durumunda kaldım ve ilk fırsatta yeniledim. Bu yüzden benim çözümlerim arasında değildir, yanımda taşıdığım fitil tamir kiti bila bedel bir fakire verilecektir duyurulur. Geçelim ikinci şıka; yine pratik çözüm sunan içinde hava bulunan köpük tüpleri gayet kolay bir uygulama ile sipoptan lastiğe sıkıldığında patlağı kapatma özelliğine sahiptir. Lastik içine dolan köpük patlak kısımdan hava ile temas ettiğinde kimyasal tepkime ile deliği kapatma imkanına sahip. Oysa sipop kaçaklarından da aynı vazifeye endekslenmiş köpük sibop deliğine de patlak muamelesi yaparak orayı da tıkamaktadır, sipopta kaçak yoksa sorun yok. Küçük bir ihtimal olsa bile bunu da devre dışı bıraktım. Ne yapalım saldım çayıra mevlam kayıra diye bekleyecek halimiz yok, başka bir çözüm olmalı.
    Geçen yıl fuarda tanıtım amaçlı bir sistem broşürü verdiler üretici firmanın yetkilileri, yeni bir sistem oluğu için pek sıcak bakamadım. Hatta test amaçlı bir iki motorumuza bunu ücretsiz uygulama yapacaklarını söylediler. Açıkçası pek dikkate almamıştım, ailemizin lastikçisi Bora ile konuştum ne dersin bu sisteme dedim." Valla Yusuf abi bana da geldiler yeni bir sistem, daha önce hiç uygulama yapmadık getirisi götürüsü ne olur bilemem dedi " ben de kulağımın üstüne yattım. Fakat olası bir lastik patlağına karşı hem tedirgin gidiyorum gezilere hem de elimine ettiğim diğer sistemleri her ne kadar kullanmak istemesem de tedbir olarak yanımda taşıyorum. Zira bir patlak yüzünden yeni bir lastik almayı içime sindiremiyorum. Bizim Empirik Murat motoruna uygulamayı yapmış gayet memnun kaldığını söyledi, birden beynimde şimşekler çaktı, adamlar bizim ayağımıza kadar gelip beleş olarak yapacaklarını söylemişlerdi, ama ben geri kalmış ülkelerdeki gibi ilaç denemesi yapılacak adam gibi hissetmiştim kendimi. Kobay bulunmuş yan tesirleri de yoktu şimdi parayla bu uygulamayı yaptıracaktım kafaya koydum. Yetkili serviste ön ve arka lastiğime yapılan işlem içindeki mevcut havayı boşaltıp lastiğe verilen jel kıvamında bir sıvıydı. Yine aynı mantıkla çalışıyor patlağı gördüğü anda havayla temas kimyasal tepkime ve siz sürüş sırasında lastiğiniz patlasa dahi yola devam ediyorsunuz. İkinci bir görevi daha var lastiğinize otomatik balans ayarı yapıyor, aynen öyle. Bir kıdemli albayın meslek hayatında göremeyeceği kadar irili ufaklı kurşundan mamul rütbeleri özenle silip parlattığım jantımdan sökülmüştü. Pek inanasım gelmese de servisin tavsiyesi ile ilk müsait bulduğum bir yolda 120 km sürat yaparak lastik içindeki jeli balans boşluğu olan gerekli alana içten sıvamayı becermiştim, hızımı alamadım daha da verdim gazı sonuç bir gr balans yok. Bir yıldır lastiğim patlamıyor ya da farkında değilim işlem tamam. Her ne kadar site kurallarımız gereği reklam yapmak istemesek de bu bence yararlı bir şey gizlemeye gerek yok. RİDE ON olarak ara bulacaksın.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (10-02-2012 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

yusuf abinin dediğini bilmiyorum ama o dandik köpükleri kullanmayın sakın ha lastiğinizin balansı bozulur ve motor yalpalamaya meyilli olur belli bir süratten sonra ve cumborlak düşersiniz ayrıca lastiğinizin içinde o kimyasal döndüğü için ekstra bir ısınma yaratır buda lastikteki basıncı bozar ısınıyor fen bilgisi.
    İşin özü kullanmayın.co2 kartuşlarınıda önermiyorum çünkü onlara güvenerek yanınıza pompa almazsanız size olucakları söylim aha birinci kartuşu sıyırdım dışarı üfledi ana ikincide gitti varmı kartuş yok napcaz durumunda kalmamak için çakmaklıga baglanan elektirikli pompalardan alın derim yada motorun komperesyonuyla çalışan buji yuvasına takılan cinslerden bunlar en doğru olanları.
    Hertürlü aracımda lastik sorunu çektiğim için artık gözüm kapalı yapıyorum
    yanlız son 2 senedir basınç kurallarına uydugum için nedense ne bisikletlerimde ki çok zorlu arazilere girerim nede motorlarımda lastik patlatmadım.birde genelde arka lastik patlar çünkü ön lastik çiviyi kaldırır üstünden geçerken arkada tam ağzına oturur.Arka lastik tamiri en pis olanı çünkü orta sehpa yoksa motoru agava yada yumuşak bir yere yatırmak gerekiyor benim motor 2 kere öyl yattı kuzu gibi,Ama önün a patlaması bizim hayrımıza patlarsa kırt ölüm
    co2 ye bel baglamıyoruz

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

bu rıde on bana çok ilginç geldi. bence denemeye değer. ama adana da yok

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

Boşver adanada zaten her bakımdan ride on hele lastik conuların orda patladıysa ride very fast on
    Adanalılar doğuştan efsunlu onlara birşey olmaz hahaha

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu