Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu

Hybrid View

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Exclamation Lastik Tamir Kiti Önerisi

Merhabalar,
    Tubeless lastiklerim icin yanimda olmasi gerekenler listesine lastik tamir kitini eklemeyi dusunuyorum. Hic cekinmeden marka model tavsiyelerinizi bekliyorum

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Tubeless lastiklerim icin yanimda olmasi gerekenler listesine lastik tamir kitini eklemeyi dusunuyorum. Hic cekinmeden marka model tavsiyelerinizi bekliyorum
    motobakkal gibi sitelerde hazır kitler mevcut aratırsan bulursun,bunun dışında motoruna çakmaklık taktır ve araba pompası al ki lastiği şişerebilesin yoksa düzelttiğin lastik şişrmeden işe yaramaz )))
    özel mesaj at takıldıgın birşey varsa yardımcı olurum

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

keiti nin lastik tamir kitini çantamda bulunduruyorum. gerek olmadı ama iyi gibi.
    http://www.google.com.tr/url?url=htt...yCaCLXMowah-bw

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

http://www.motoplus.com.tr/urun/9917...-LASTIK-TAMIR-

bu da başarılı bir kit. ancak ben hem bu tarz bir fitilli yama kiti hem de lastik tamir spreyi taşıyorum, patlağın boyuna göre bazen lastik tamir spreyi kurtarabiliyor, lastik sibopunun içine sıkıp lastiği hızlıca döndürüyorsun delik kısmı kapatıyor ve, lastiği fitillemekten kurtarabiliyor. olmassa zaten mecbur fitil,

lastik tamir kitlerinin içinde karbondioksit tüpleri var her biri 45 psı a kadar hava basabiliyor her kitin içinde mevcut pompa taşımaya gerek yok yani.

bu arada yeri gelmişken tekrar söylemek istiyorum önemli uyarıdır: gerçi bu tamir kitlerinin üzerinde de yazar ancak tekrar tekrar belirtmek istiyorum basıma geldi gercekten can yakıcı olabiliyor.... evet merak ettiniz değil mi... az sonra....

bu CO2 tüpleriyle lastik şişirirken mutlaka üzerindeki sünger kılıfla kullanınız. eğer sunger kılıfı yoksa eldiveniniz ya da bir bez parçasıyla tutunuz çünkü CO2 oksijenle temas edince CO2 tüpü hızla soğumaya ve donmaya başlıyor. bir anda - derecelere indiği için eğer çıplak elle tutarsanız deriniz soğuk metale yapışır kalır, farketmessenız derınızı koparabilirsiniz soğuk ısırığı olarak da bilinen bu hadise cok can yakıyor aman dikkat.
    Konu Emrah Can Yaylı tarafından (09-02-2012 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

5. Emrah Can Yaylı, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

BUGRA TURK (10-06-2013)

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Tesekkurler yonlendirmeler icin. Ne olur ne olmaz alalim.

Enduroist Kadim Üye gökhanekbiç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ekbiç
    Motosiklet
    Super Tenere, XL200, TVS150
    Marka
    Yamaha

Lastik tamir köpüklerinden alsanız yeterli olacaktık. Lastik indiğinde uygularsınız zaten lastiğin
    şişmesini sağlıyor ve yola devam edebiliyorsunuz. Genelde fitil kullanmaktan uzak duruluyor.
    Tabi ki seçim hakkı sizin ama ben son zamanlarda çok fazla uğraştım patlamalarla ben
    tamir köpüğü diyorum
    0544 641 58 88

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Keiti nin kitini ve Bauhaus daki lastik patlak kopugunu aldim. Evde tutuyorum

Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Günaydın arkadaşlar...Bende "Ride On" alıp uygulamayı düşünüyorum.Bu linkteki http://www.ride-on.com/motorcycle-formula-mot.html uygulamayı izledim.uyguladıktan sonra,jantın üstündeki balans kurşunlarını söküyorlar,bu ayrıntı gözünüzden kaçmış olabilir mi?bende uygulayınca sökmelimiyim balans kurşunlarını?şimdiden teşekkür ederim...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar...Bende "Ride On" alıp uygulamayı düşünüyorum.Bu linkteki http://www.ride-on.com/motorcycle-formula-mot.html uygulamayı izledim.uyguladıktan sonra,jantın üstündeki balans kurşunlarını söküyorlar,bu ayrıntı gözünüzden kaçmış olabilir mi?bende uygulayınca sökmelimiyim balans kurşunlarını?şimdiden teşekkür ederim...
    Bu uyugulamayı tek geçerim eğer uzun bir seyahat yapacaksam kompresörüm yanımdadır.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Yusuf beyin sözünü ettiği kitin Türkiyede yapılmış olanını kullandım,şu an adını anımsayamıyorum ama bulur bulmaz yazarım.İki küçük tüp ,biri ön tekere ( lastik havası indirilerek) diğeri arka tekere sibobtan sıkılıyor ,ve teker döndürülerek içerinin sıvanması sağlanıyor,sonra şişirilip yola çıkıyorsun ,tekerin iç yüzüne daha iyi dağılıp bir satıh oluşturuyor ve 15 keze kadar çivi vs girmelerinde patlamayı önlediğini uygulayan ustada söyledi üzerindede yazıyor.Lastikçim balansı bozabileceğini söylemişti ama kutuların üzerinde balans bozulmasına son yazıyordu ,gerçekten balansımda herhangi bir rahatsızlık hissetmedim.Balans kurşunlarının sökülmesi gerektiği konusunda bilgim yok ! bu konunda daha ayrıntılı bilgi paylaşımı olursa kendi adıma sevinirim.Dediğim gibi Türk malı ve 10-15 lira gibi bir fiatı vardı.
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu