Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Question Bu Size Ne İfade Ediyor..!!!

Evet yorumları aliyim...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Bi çaylak olarak yorumlamam gerekirse...
    1.Güvenli
    (Kendimizin ve artçımızın güvenliğini tehlikeye atmayacak önlemleri almak mesafe, sürrat, v..s.)
    2.sistemli
    (bunu yorumlayamadım)

3.Pürüssüz/Akışkan/Sürekli
    (ani ve sert hareketlerden kaçınarak, belirli bir standartda sürüşü dürdürmek)
    4.Çabuk
    (sürrat yapmadan Optimum güvenli hızda sağla solla ilgilenmeden sürüş..)
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Bence:
    Güvenli: Gereksiz risklerden kaçınmak ve trafik kurallarını ihlal etmeden sürüş kurallarına uyarak yolculuk yapmayı.

sistemli:Motosiklet kullanımında ve trafik stratejisinde herkesce bilinen kesin sınırları bulunmayan fakat varlığından şüphenin olmadığı genel geçer bilgi ve eylemler.

Akışkan, pürüzsüz:Trafikte sürekli statik kalmamak ve trafin akışına uyarak ilerlemek.

Hızlı: Araçların akış hızına göre hız eğrisi yakalama, ani karar verme ve kesinlik kuralına (bence) uyarak bu geçişleri güvenli-süratli yapmak.

4. orhan duman, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (04-03-2013)

Enduroist Kıdemli Üye aytaç öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    aytaç öztaş
    Motosiklet
    f 650
    Marka
    Bmw

daha fazla yorum lazım
    (0554) 989 10 20

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Bunları yan yana dizsek ne anlarız dedim ?

Güvenli,sistemli,pürüzsüz,akışkan, sürekli,çabuk ve güvenli bir şekilde cebinizden paranız alınır.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Enduroist Kıdemli Üye HüseyinKARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin Karaaslan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

Kendimce..

Güvenli : Sadece bilinen kurallar güvenliği açıklayamaz, güvenlikten anladığım tüm etkenlerden kaynaklanabilecek riskleri sürekli taramak ve ortadan kaldırmak

Sistemli : Motor üzerinde yapacağınız hareketlerin planlı olması ve önceden belirlenmiş olması, rastgele hareket ve gelişigüzel sürüş ve davranışlarda bulunmamak

pürüzsüz, akışkan : sistemli olmaya bağlanabilir, ani ve beklenmedik hareketlerden uzak yumuşak bir sürüş.

Çabuk, hızlı : burada ki hız motorun hızı mı yoksa bizim hızımız mı bilemedim (:

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

1 Güvenli : Her zaman her koşulda kendim ve çevremdekilerin güvenliğini ön planda tutarak sürmek. ( Neyin güvenli olduğunu öğrenmek işin zor olanı)
    2 Sistemli : Bir plan dahilinde, düşünerek sürmek. Karınca gibi olun. Sürekli beyniniz çalışsın(Neyi nasıl düşüneceğimi öğrenmek burda zor olanı)
    3. Akıcı : Köpekbalığı gibi olun. Sizi seyredenler sanki hiç bir şey yapmıyırmuşsunuz zannetsin (Bu kesinlikle uzun alıştırmalar gerektiriyor.)
    3. Çabuk : Başkan kasten Hız ifadesini kullanmamış. Amaç hızlı olmak değil. Karar vedğiniz hareketi hızla uygulamak, Oyalanmayın. Ne düşündüyseniz derhal uygulayın. (Karar vermek zor olan)
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

9. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (18-08-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

1. GUVENLI. kendinizi ve trafigi tehlikeye atmayacak sekilde surmek. [surus teknikleri ve dokumanlar]. bu baslik altinda bir suru guvenli surus icin yapilmasi gerekenler yaziyor. sadece kendi guvenligimiz icin dusunmeyelim. motorun, arac ve yaya trafigini de tehlikeye atabilecegi dusunulebilir. nerden ornek vereyim. atiyorum bagdat caddesinde teker yapmanin alemi yok. sikisik trafikte burnunu oraya buraya sokup araclardan kil payi gecmenin geregi yok. centilmen olunmali. sokakta egzozu bagirtip vatandasin motorculara serseri gozuyle bakilmasina sebep olunmamali. yayalara yol verilmeli, puan toplanmali vs.

2. SISTEMLI. yine cok faydali bilgiler var burada. kavsaga yaklasirken ne yapmali? sistem olmayan yerde kaos olur. atiyorum kavsaga dogaclama yaklasan biri nasil hareket etmesi gerektigini bilmiyorsa panik yapabilir, kazaya sebebiyet verebilir.

3. PURUZSUZ/AKISKAN/SUREKLI. benim aklima efendi gibi surmek geldi. ani hizlanmalar yapip ani frenleme yerine istikrarli bir sekilde ilerlemek gibi. bazen goruyorum. ilerde kirmizi yanmis. adam dibine girip selektor yapiyor. yol veriyorsun basip gidiyor. ikinizde ayni isikta durup ayni anda kalkiyorsunuz. gereksiz yere stres ediyorsun kendini.

4. CABUK. aynen. kararsiz kalmayip, aninda karar alip uygulamak. insanin kararsiz kalmasinin sebebi hata yapmaktan korkmasi ve kendine zarar geleceginden korkmasi. bilgi ve tecrube karar almasini kolaylastirir. sonra onunu gormeden, cevreyi trafigi analiz etmeden "hizli olayim" diye damdan duser gibi karsi seride girmek hizli karar almak olmamali.

11. Emre Dalgic, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (17-08-2014)

Enduroist Kıdemli Üye AkınGüngör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akın Güngör

Bana ne mi ifade ediyor, sunumu hazırlayan arkadaş PowerPonint'te sunum hazırlayabiliyormuş derim ben

Şaka bir yana doğru tespitler. Her ne kadar kaynak "Institute of Advanced Motorists" olup motorlu taşıt kullanan herkese hitap eden bir kurum olsa da tespitler doğru. Sonuçta İngiliz ekolü... Sitelerinde yol güvenliği ile ilgili çok güzel veriler var.