Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Standart Fuarda sizi en çok cezbeden motor hangisi

Bu kadar çok ziyaretçi sayısına rağmen kuru kalabalığı bir tarafa koyarsak; fiilen motor camiasının içinde olan, motoru olup ta değiştirmek isteyen, ya da bir yerlerden başlayayım artık düşüncesinde olan nice potansiyel müşteri motor alıcısı vardı. Gazete haberlerine göre fuar süresince oldukça bol sıfırlı bir iş hacmi gerçekleşmiş, yani işin özünde katılımcı distribütör firmalar bu işten karlı çıkmış. her katılımcı pastadan kendine düşen payı almış. Aslan payını belli başlı firmaların aldığı malum.
    Her ne kadar fuar bu yıl beklentilerimizle ve göze hitabeden yeniliklerle bizleri çok etkilemese bile yine de gözümüze kestirdiğimiz motorlar vardır diye düşünüyorum. Şahsen şu an kullandığım motordan memnun bir kullanıcı olarak, merakla beklediğim Honda Crosstourer ilgimi çekti tam bir yol motoru olmuş, yan çanta bağlantılarını çok sağlıklı bulmadım, dashboard oldukça sade, biraz hareket katmak gerekirdi. Fiyat olarak mukayese edeceğim bir başka motor ise, ilk defa geçen yıl fuarda tanıtımı yapılan Tenere XTZ 1200 idi, aynı rakamlara ben şahsen biraz da enduroculuk ruhum ağır basarak Tenereyi tercih ederdim, neredeyse bir yıldır fiyat aynı. Üstelik ikinci eli de yok atmaca gibi az kullanılmış Tenere bekleyenler var. BMW ADV hep ilgimi çekse de cebim müsait olamıyor yaklaşamıyorum bile, neredeyse bir ADV ihtiyacımı mükemmel görecek 2 motor parası onun için benim sıralamamda yok. Paranın satın alabileceği en iyi motor olarak Süper Tenere diyorum siz ne düşünüyorsunuz.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (06-03-2012 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Üye msttkdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mesut tekdere
    Motosiklet
    dl650
    Marka
    Suzuki

yusuf abicim
    parayı ortaya koymazsak 1200gs beni üstüne doğru çekiyor

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Moto Guzzi V7 Racer

http://www.motodesign.org/moto-guzzi-v7-racer/

Son zamanlarda Cafe Racer tarz makinalara merakim sardi!!

Ayrica Tenere konusunda size katiliyorum, GS'imi degistirsem Super Ten olur. Hafta sonu Nick Sanders 'The Incredible Ride' izledim. Adam Alaskadan Argentine ve tekrar Alaskaya Tenere uzerinde 21 gunde rekor kirdi. 50000mil kusursuz yol kat etmis

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Evli olmasam , bir artçı ile seyahat etmek zorunda olmasam sahip olmak istediğim araçtır kendileri.

Gerçek dünyaya dönecek olursak , fiyat , tasarım , fiyat performans gibi kaygılardan öte ben tarzlar arasında seçimimi yapabilmiş değilim.

Honda Crosstourer , CBF600 , Hornet , gs650 twin üzerine oturup eşimle selesini alıcı gözle test ettiğimiz modeller.

Yinede bu fuarda hakkında en çok konuştuğum araç Derby Terra 125 oldu. O da distribitörden kaybetti gitti

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Crosstourer sanırım tenereden 2.000tl daha ucuzdu. (38.000-40.000) ben pek anlamıyorum ama duyduğum 4 silindirin bir başka keyfi olduğu yönünde. Enduro ruhuna gelince de görüntü olarak tenere öyle olabilir ancak ben her ikisinin de hafif arazide aynı performansı vereceğini düşünüyorum. Kendi favorilerime gelince; 1-BMW F800 Trorphy(40.000tl) 2-Suzuki VStrom650 (28.000tl) 3-Honda NC700X (20.500tl) F800 zaten malum Trophy nin rengi ayrı bir güzellik katmış. Suzukiyi de çok beğendim harika bir tasarımı var ve daha önemlisi bence bir ruhu da var. Ancak fiyat-performans olarak en mantıklı tercih Honda sanki. Test sürüşünde beğenirsem motosikletimi takasa vererek Honda NC700X alabilirim.
    Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evli olmasam , bir artçı ile seyahat etmek zorunda olmasam sahip olmak istediğim araçtır kendileri.

Gerçek dünyaya dönecek olursak , fiyat , tasarım , fiyat performans gibi kaygılardan öte ben tarzlar arasında seçimimi yapabilmiş değilim.

Honda Crosstourer , CBF600 , Hornet , gs650 twin üzerine oturup eşimle selesini alıcı gözle test ettiğimiz modeller.

Yinede bu fuarda hakkında en çok konuştuğum araç Derby Terra 125 oldu. O da distribitörden kaybetti gitti
    Classic tarzında motoru olup katılmayan firmaların içinde Triumph ve Harley Davidson var onların da güzel klasikleri var, fakat Moto Guzzi benim favori makinalarımdan biri, üstelik distribütör sıkıntısı yok Ferco motor bu konuda yeterince ilgili hiç bir sıkıntı yok. Elinde parça olmasa dahi 20 iş gününde yapım dahil işi bitiriyorlar. Aprilia olsun Moto Guzzi olsun hiç sıkıntı çekmedim. Japonya nire İtalya nire bağırsan duyulur.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Serhat Koçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat koçak
    Motosiklet
    tabanvay

honda crosstourer,ducati multistrada ve süper tenere bu üçünü çok beğendim.en büyük hayal kırıklığım ise dl 650 oldu.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

en guzel motor otoparktaydı grı 1150adv, onun dısında, honda nın intekra dıye zıncır aktarmalı scooterı cokılgımı cekti değişik olmus, bir de aprilla nın cross motoruna zehirlendim cok hosuma gitti. serhat abının dedıgı gıbı dl 650 tam bır hayal kırıklıgı oldu benım ıcın

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

şimdiki maddi durumumu göz önünde bulundurarak bana en uygun ve hoşuma giden model mondial x-tream 150cc croos oldu. 150'lik olmasına karşı cüssesi,şasesi,ve kullanılan malzemeler hoşuma gitti...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Benim için bu fuar'ın en merak ettiğim modeli Terra 125'ti. Daha önce üzerine hiç oturmamış yakından bakıp incelememiştim. Fiyat/performans olarak pek başarılı olduğunu söylemem 4500 euro'yu haketmiyor bence. Eğer ki derbi kafasını çalıştırıp 400 CC bir makine koysaydı bu motora eminim bu fiyata peynir ekmek gibi satılırdı. Tenere gibi makinelere de millet yönlenmezdi eminim.

21 inç ön jant geniş göğüs ön cam ve büyük deposu ile tam bir yol arkadaşı. Ben çok sevdim ama distribütör ve fiyatı yüzünden yanına yaklaşılmıyor.

Gelelim honda'ya. Bence honda acil bir şekilde Africa ve Transalp ayarında bunların yerini dolduracak bir makine üretmeli. Crosstourer'ı ise hiç beğenmedim. Gereksiz olmuş. Zaten bir dünya yol motorun var senin neden hangi amaçla böyle bir model yapmış bilemedim.

Yamaha'da bu sene bişey yoktu diyebilirim. Tenere'nin yeni rengini beğenmedim faka 1200 Tenere'ye beyaz çok yakışmış. He bide yamaha çanta işinden kesinlikle anlamıyor. O üzerine koydukları yan çantalar resmen markayı kirletiyor. YBR'nin yeni renkleri çok hoş olmuş özellikle siyah.

KTM'de ise Dakar makinelerini görelim dedik ama Kemal Merkit motorların hala gümrükte olduğunu söyleyince çok şaşırdım. KTM her zaman ki gibi turuncu turuncu takılıyordu. Fiyatlardan zaten yanaşılmıyor. 690R Enduro 13000 euro idi sanırım.

Suzuki de göze çarpan DL650 idi fakat ; zaten sevmediğim bu motoru iyice çirkinleştirmişler ... Cık olmamış.

BMW'ye zaten uğramadım

Bence Fuar'ın enduro alanında gözüme çarpan tek motor Terra 125 idi.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu