Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı DevriM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Detaylı bilgim yok. Azıcık İngilizce bilgimle aklımda şu uyanıyor sadece

Crosstourer : Touring model. Süper Sport da denilebilinir sanırım. Anladığım kadarıyla daha çok raising klasman olarak tanımlanmakta. Asfalt zeminde kullanım için tasarlanmıştır
    Crossrunner : Dağ, bayır demeden, asfalt ve toprak zeminde kullanılabilecek motosiklet modelidir.

Sanırım, oturuş pozisyonuna, belin bükülme ve doğruluk biçimine göre adlandırılmış.
    Yanlış ya da hatalı belirttiysem arkadaşlar belirtsinler lütfen.

Tam tersi olmasın
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı ssari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ** Merhaba bir crossrunner kullanıcısı olarak bir miktar(affınıza sığınarak) tecrube aktarmak istedim. Motoru tam bir yıl önce satın aldım. karın yolları kapadıgı 2 gün haric(aile baskısına bağlı bir yıl boyunca kullandıgım ve 13000 km yaptıgım motorumu bu hafta sonunda teslim edecegim, bu bir yıllık dostluğu bitirirken yorum yapmak gerek.
    Honda crossrunner **800 cc **son derece kompakt sürücüsünün tepkilerine çok iyi cevap veren bir motorsiklet. Bugüne kadar hep savrulması ile ilgili yorumları bende sizler gibi okudum. Evet motorun nerdeyse tüm agarlı gidonun altında ancak bu beklendiği veya söylendigi kadar bir instabilite yaratmıyor Ben sadece gercekten kaygan yollarda ani ivmelenme sırasında arka lastiğin bir kaç defa yalpalaması dışında sorun yaşamadım.
    Genel olarak bakacak olursak aslinda crossrunner 2 silindirden 4 silindire gecis motoru gibi sirali dort silindirler kadar sessiz degil, motoru calistirdiginizda iki silindir sesine benzer bir ses aliyorsunuz bu ses ve tork ikinci vitesin sonlarina kadar devam etmekte. Ancak ilerleyen devirler size dort silindiri ve gücü hissettiriyor. Crossrunner elinizin altından kayacak kadar agresif bi 1. Vitese sahip degil ancakvites arttıkça siz farkında olmadan yüksek süratlere ulasabiliyor. ****dar alanda hareketi ve akselarasyonu son derece iyi aksam trafiginde nerdeyse cbf kadar rahat kullanılabiliyor
    Belirgin sorunlara gelecek olursak **özellikle yazın motordan çok ciddi bir sıcaklık hissediyorsunuz bu uzun mesafelerde rahatsız edici olabiliyor(özellikle yogun trafikte) Dik oturur pozisyonda yüksek süratler **kalıbı geniş sürücülerde sorun olabiliyor vucudunuzu öne vermek ve bileklerinizi nötralde tutmak zor, egilmediginizde ise rüzgar cok zorluyor Yakıt tüketimide azınsanmayacak kadar fazla mallesef 6.15 lt/100km şehir içi için çok doğru bir değer değil 10lt/100km yi cok sık gördüm ** Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur
    Bende bu aralar görünümü nedeniyle bu motorla ilgilenmeye başlamıştım. Tecrübelerini aktardığın için çok teşekkürler.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ssari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ** Merhaba bir crossrunner kullanıcısı olarak bir miktar(affınıza sığınarak) tecrube aktarmak istedim. Motoru tam bir yıl önce satın aldım. karın yolları kapadıgı 2 gün haric(aile baskısına bağlı bir yıl boyunca kullandıgım ve 13000 km yaptıgım motorumu bu hafta sonunda teslim edecegim, bu bir yıllık dostluğu bitirirken yorum yapmak gerek.
    Honda crossrunner **800 cc **son derece kompakt sürücüsünün tepkilerine çok iyi cevap veren bir motorsiklet. Bugüne kadar hep savrulması ile ilgili yorumları bende sizler gibi okudum. Evet motorun nerdeyse tüm agarlı gidonun altında ancak bu beklendiği veya söylendigi kadar bir instabilite yaratmıyor Ben sadece gercekten kaygan yollarda ani ivmelenme sırasında arka lastiğin bir kaç defa yalpalaması dışında sorun yaşamadım.
    Genel olarak bakacak olursak aslinda crossrunner 2 silindirden 4 silindire gecis motoru gibi sirali dort silindirler kadar sessiz degil, motoru calistirdiginizda iki silindir sesine benzer bir ses aliyorsunuz bu ses ve tork ikinci vitesin sonlarina kadar devam etmekte. Ancak ilerleyen devirler size dort silindiri ve gücü hissettiriyor. Crossrunner elinizin altından kayacak kadar agresif bi 1. Vitese sahip degil ancakvites arttıkça siz farkında olmadan yüksek süratlere ulasabiliyor. ****dar alanda hareketi ve akselarasyonu son derece iyi aksam trafiginde nerdeyse cbf kadar rahat kullanılabiliyor
    Belirgin sorunlara gelecek olursak **özellikle yazın motordan çok ciddi bir sıcaklık hissediyorsunuz bu uzun mesafelerde rahatsız edici olabiliyor(özellikle yogun trafikte) Dik oturur pozisyonda yüksek süratler **kalıbı geniş sürücülerde sorun olabiliyor vucudunuzu öne vermek ve bileklerinizi nötralde tutmak zor, egilmediginizde ise rüzgar cok zorluyor Yakıt tüketimide azınsanmayacak kadar fazla mallesef 6.15 lt/100km şehir içi için çok doğru bir değer değil 10lt/100km yi cok sık gördüm ** Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur
    Elınıze saglık, bir de satma sebebiniz nedir?

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Valla hepsi iyi güzelde sanki hep ekonomi üzerine yapılmış gibi nerde adrenalin.Ben kullanmadım ama sanki bunu unutmuşlar gibi.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Katılımcı Üye ssari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seçkin sarı
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hepsi iyi güzelde sanki hep ekonomi üzerine yapılmış gibi nerde adrenalin.Ben kullanmadım ama sanki bunu unutmuşlar gibi.
    Bu motorun runner kismi racing bir motorsikletin süratine ulaşmakta sakin sakin dik bir şekilde yolun keyfini sürerken istediğin an 200 km üstü süratlere ulaştığında daha yükseltebileceğin vites olduğunu görmek adrenalin için neredeyse yeterli
    Konu ssari tarafından (26-12-2012 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye ssari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seçkin sarı
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Satma sebebim ;
    Aldığım tüm motorlar, eğitim, yapılmış km ler hepsi 1200gs'e hazırlıktı
    Tek ihtiyacım böyle bir borca girecek cinnet anıydı oda geçen hafta perşembe öğlen arasında gercekleşti,

Enduroist Üye YektaFIRTINA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yekta FIRTINA
    Motosiklet
    G650X Country
    Marka
    Bmw

Çok güzel açıklama oldu hayırlısıyla hayaliniz 1200gs'inizi kazasız güle güle kullanın

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12