Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    ......
    Motosiklet
    dl-650 v-strom
    Marka
    Suzuki

Standart artacademy mi barutcu mu?

Merhaba;

Motosiklet uzun süredir kullanıyorum. uzun seneler önce bir defa egitim almıstım. arada 2-3 sene kadar motosiklete ara verdigim de oldu. Şimdi diyorum hem eksiklerimi kapatayım, hem zamanla dogru kabul ettigim oluşmuş, yerleşmiş yanlıslarımı farkedip düzelteyim, ayrıca genel bir toparlama yapayım diye eğitim almak istiyorum. biraz yatmalarda kalkmalarda, viraj alımlarında idman. biraz panik frenleme idmanları yeterli olacaktır genellikle.

Bu hafta bu işi çözmek istiyorum. kafamda iki alternatif var. biri Rahmi Barutcu'dan egitim almak, digeri Art Academynin önümüzdeki haftalarda yapacagı paket egitimi. Paket fiyat için 350 tl verdi Art.

Advanced Riding & Training - artmotoakademi.com | Paket Eğitim

henüz Rahmi Bey'den fiyat almadım. almıs olan yazarsa sevinirim.

bu konuda sizin seçiminiz ne olurdu? önerilere açıgım.

teşekkürler
    Konu gezen tarafından (15-03-2012 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Lemi Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Lemi Guven
    Motosiklet
    F650GS (Twin), R1200GSA
    Marka
    Bmw

Ben iki hafta once Rahmi Hocadan bir tam gunluk egitim aldim. Acikcasi bireysel egitim olmasi acisindan grup egitimine gore daha faydali oldugunu dusunuyorum. Fiyat olarak ART a gore biraz daha pahali olsa da bireysel egitim olmasi sebebiyle aradaki farka bence deger.

Aslinda kullandiklari egitim sistemi ayni. Sonucta Rahmi Hoca da teorik egitimi "Motosiklet Yol Sanati" adli kitaba paralel veriyor. OMM riders sitesinden kitabi nasil edinecegini bulabilirsin. Ote yandan bugun sagolsun Yusuf Agabey guzel bir egitim klavuzu daha verdi. Icerik olarak zaten Ingiliz Motorize Polislerin egitim klavuzu oldugu icin cok benzer seyleri barindiriyor iki kaynak da.

Rahmi Hocaya donecek olursak sabah 10 da basladigimiz egitim 2-2.5 saatlik teori den sonra 45 dakikalik pist egitimi ardindan Sile yolu uzerinde pratik surus ve viraj egitimi ile saat 17:00 da son buldu. Egitim sonrasi gercekten sahip oldugum motorun neler yapabilecegi ve ben de olan eksiklerin farkina vardim. Bu acidan gercekten fazlasiyla faydasini gordum.

Su an edindigim ve kitaptan okumaya devam ettigim konularin pratigini firsat buldukca uygulayarak teoriyi pratige dokmeye calisiyorum. Soylediklerimden asiri guven gelmesi gibi bir sey anlasilmasin sadece cok daha rahat kontrol ediyorum ve her gecen bu ilerliyor. Counter steering gercekten hayati kolaylastiriyor. Ayrica benim gibi boy fukarasi birinin sadece sol ayagi yere basarak motoru kullanmaya alismasi egitim sonrasi kazandigim en buyuk arti.

Rahmi Hocanin egitim tarzi daha ziyade once senin kendini degerlendirip neyin ne kadar farkinda oldugun sonrasinda senin farkina varamadigin ama onem arzeden diger hususlarda onun seni degerlendirmesine dayaniyor. Ben fazlasiyla memnun kaldim.

ART in da benzer bir egitim verdigini dusunuyorum. Oradan egitim alanlar bu konuda cok daha fazla aciklama yapacaktir. Sonuc olarak egitim gercekten bir cok seyi degistirip ciddi bir farkindalik katiyor insana. Hangisini secersen sec memnun kalacagina eminim.

Banned
    Isim
    ......
    Motosiklet
    dl-650 v-strom
    Marka
    Suzuki

biraz sıkıcı bu durumda. halihazırda fuarda bir ürün aldıgımdan indirim şansım dogmustu Barutcu'dan % 25 kadar. ancak 3 güne yayılan bir egitimi 1 güne sıkıştırmak, tek basıma olacak olsam da biraz canımı sıkar dogrusu. 3 günlük bir ritüele dönüştürmek biraz daha mantıklı geldi ödemeler konusunda bir fark olmayacaksa.

şimdi ART'dan bizi egitecek arkadasların egitim geçmişlerini, egitimin nerede yapılacagı gibi bilgileri istedim. Evet Rahmi bey çok iyi bir egitim geçmişine sahip okudugum kadarıyla. Bu arkadasları da incelemek ve öyle karar vermek istiyorum.

diger deneyimli arkadaslardan da bilgi arz ediyorum.

teşekkürlerimle.

Enduroist Üye bozoksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA TOPTAL
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Merhabalar.Yeni gördüm biraz geç oldu sanırım ?
    Hocam ben ART tan eğitim almaya başlıyorum haftaya pazardan itibaren.
    Yarımşar gün olacak eğitimler.Totalde 2 gün yapacağız.
    Sevgili Uğur Ertekin bu konuda kendini kanıtlamış birisi ayrıca İzmirde oluşuda bana kolaylık sağladı en azından İstanbula gitmektense.
    Art motoakademiyi şiddetle tavsiye ederim hocaları çok özel hocalardır.
    Bkz:http://www.artmotoakademi.com/akadem...enler.php?id=1
    Rahmi Barutçu hoca ile ilgili bir bilgim yok sitelerden baktığım kadarıyla biliyorum fazla yorum yapamayacağım.
    Saygılar
    MUSTAFA TOPTAL ( 19 )
    Karşıyaka / İzmir
    0507 698 72 92
    35 KA 1580
    CBF 150

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

özel ders veren ayçal çevrek var iyi eğitmendir 05352282685 kadıköy.

Enduroist Katılımcı Üye ilker Buyukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker büyükdemir
    Motosiklet
    R1200GS Adventure
    Marka
    Bmw

Enduroist ten bugune kadar bir cok arkadasımız ART den egitim aldı. Ben gecen sene tanıstım kendileriyle. Ugur Hoca gercekten efsane... 3 gunun sonunda kendi yapabildiklerime sasırdım. Ve cok fadalı olduguna inanıyorum. Art academy nin bir forumu var sadece egitim alanlar kabul ediliyor, orda da cok guzel dostluklar kurup profesyonel motor kullanıcılarıyla aynı egitimdeki gibi yol yapma fırsatı bulunabiliyor. Ugur Hoca veya diger egitimenler de istenildigi taktirde birebir egitim verebiliyor.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bu konuda fazla müdahaleci olmak istemiyorum ama madem konu açıldı fikrimi söyleyeyim. Biz kulüp olarak tercihimizi Art eğitimden yana kullandık, fakat bu diğer ders verenleri küçük görmek olarak algılanmasın. Mutlak herbiri yeterli seviyede ders vermekteler, falanca hoca diğerinden daha üstündür demek istemiyorum, eğitim eğitimdir, mutlaka size başlangıçta belli bir seviyeye kadar eğitim verilir, Uğur hoca ile alınan eğitimlerin devamı vardır, benden bu kadar demez gidebileceğiniz son noktaya kadar gidersiniz, bana bu kadar yeter derseniz, kendi tercihinizdir. Hatay'da İstanbul'da Eskişehir ve İzmir'de bir çok arkadaşımız tercihlerini Uğur Hocadan yana kullanmışlardır, her biri de aldığı eğitimlerden memnundur. Canlı örnek Hakkı abi Rospa'yı aldıktan sonra motordan inmedi.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

İkiside iyi bence iyi eğitmenler faydasını mutlaka görürsün.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Valla aslinda bu sene de tekrar bir grup yapalim da ugur hocayla gorruseyim bi egitim patlatalim ben bu sene almak istiyorum tekrardan

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aslinda bu sene de tekrar bir grup yapalim da ugur hocayla gorruseyim bi egitim patlatalim ben bu sene almak istiyorum tekrardan
    Kadesim bu ısı sen halledersin ama Allah askına hafta ici olsun
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu