Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ömer Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    DL650 V-Strom Honda XL200
    Marka
    Suzuki

geçmiş olsun, kesinlikle karamsar olmayın, başlangıçta çok ta önemli olmayan bi şekilde başınıza gelmesi daha iyi belkide, değerli abilerimin kanaatlerine de katılıyorum...

Enduroist Katılımcı Üye Goncatheguide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Çok geçmiş olsun Yorumlara baktıgın zaman herkesin düşme deneyimi olduğunu göreceksin. Bence hemen vazgeçme motorundan!!!

Ben motorumu aldığım ilk gün kaydım düştüm, hemen tekrar bindim. Bu arada bu benim 7. motorum 3 tane scooteri düşe düşe parçaladım. Ama vazgeçmedim. Sende vazgeçme sadece ciddi bir eğitim al! Motorundan vazgeçerek onu yetim bırakma
    Live to Ride, not to co-ride!!!

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Herkese çok teşekkür ederim. Önemli bir zarar görmedim. Ancak bir çok tecrübeli arkadaşım ve ağabeylerin söylediği gibi çok kıymetli bir tecrübe oldu benim için. Bundan sonra altımdaki makineye daha fazla saygı duyacağıma ve onu daha ciddiye alacağıma eminim. ("bir musibet bin nasihatten iyidir" gibi bir durum oldu benim için

Arkadaşım, bir iki gün ara verip hem incinen yerlerin biraz iyileşmesini hem de psikolojik açıdan olaydan uzaklaşmamı söylediği için bugün kullanmadım motoru. Ama öyle veya böyle, "At binenin, kılıç kuşananın" ben bu motoru seviyorum ve ona "benim motorum" demem için belli ki onu çok iyi anlamam ve onunla uzlaşmayı öğrenmem gerekecek. Bunu yapacağım. Bu olaydan dolayı motorumu değiştirmeyi düşünmüyorum.

Enduroist Üye Egemen Kocabaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Kocabaş
    Marka
    Aprillia

geçmiş olsun, ben de ilk düşüşümde altımdaki makinanın masum bir oyuncak olmadığını anlamıştım. ucuz atlatman iyi bir şans olmuş, ilk düşüşten sonra taşlar yerine oturuyor ama merak etme

Enduroist Katılımcı Üye DeepBlue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nadir Salman
    Motosiklet
    Zorunlu aradan sonra
    Marka
    Bmw

Gecmis olsun, yolun basinda kucuk bir hata, degerli bir ders senin icin... Eskilerin bir deyimi vardir: ''At sahibi ne gore kisner'' sen ve demir atin zamanla birbirinizi daha iyi anlayacaksiniz...
    Konu DeepBlue tarafından (23-03-2012 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

Çoksa Tork'un; Olmasın Korkun..!

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

[/B]
    Alıntı ilker_adv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük konusmak istemem ama, tabiki kucuk cc den baslamak dogrusu, ben yine de gaz kolunun bizim elimizde oldugunu düşünüyorum. Bugune kadar scooter bile kullanmadım. İlk motorum 109 HP lik CBR idi, 2. motorumda Adv temkinli olup egitim aldıktan sonra bence motor hacminden daha onemli seyler var.
    Şimdi ben motor almadan önce uzunca bir zaman internetten araştırmalar yaptım. Forumlar, videolar, yorumlar, testler vs... Hepimiz de bunları yapıyoruz zaten yeni bir makine alacağımız zaman. O nedenle ki, şu anda yaşadıklarımı burada paylaşırken, bunları birilerinin okuyup bilgi edineceğini, bunlara göre de kendi değerlendirmelerini ve tercihlerini belirleyeceklerini düşünüyorum.

18 yıllık bir otomobil kullanıcısı, 16 yıllık bir bisikletçi ve daha sonra scooter kullanmış bir kişi olarak 400 cc bir motor ile başladım. Bu motorun bile başlangıç için üst limit olduğunu, daha da küçük başlanması gerektiğini düşünüyorum. Tamamen yeni başlayacak kişinin güvenliği konusunun "gaz kolunun elimizde olması" söylemine indirgenecek kadar basit bir durum olmadığını düşünüyorum.

Çok şükür ki 109 hp bir makine ile başlamış olmanıza rağmen önemli bir olay yaşamamışsınız. Umarım bundan sonra da yaşamazsınız. Ancak araştırma yaparken forumdaki bu durumu örnek alıp "Bak işte adam 109 hp motorla başlamış, scooter bile kullanmamasına rağmen hiçbirşey olmamış. Ben çok yetenekli birisiyimdir. Çok bisiklet kullandım, o yüzden dengem iyidir. Trafikte de arabayla iyi makas atarım. Trafik alışkanlığım da çok iyi. Şimdi benim gibi adama 150 cc motorla başlamak olmaz. Hem benim bu adamdan neyim eksik? Fazlam bile var..." diye düşünecek insanlar olduğunu da unutmayın.

Sonuç itibariyle;
    Hiçbir uzman böyle bir başlangıcı tavsiye etmez.(600 cc Supersport, 4 silindirli, 16 sübaplı, 0-100 km/h 4 saniye)
    Sizin dikkatli kullanımınız, aldığınız eğitimler vs... olumsuz bir durum yaşama ihtimalinizi azaltsa da, şanslı bir başlangıç yaptığınızı düşünmeden edemiyorum...

Tekeriniz yere hep düz bassın...
    Konu AtagünTERZİ tarafından (23-03-2012 Saat 02:34 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

sadece senın yazdığın ik mesajı okudum diğer değerlimesajları okumadım cunku kafam su an kaldırmıyor malum gece yasayan bı adam olak sabah uyanırsam okuycağım öncelikle cok cok cok geçmiş olsun .... ve bu vesıleyle 125 lik scooter dan sonra 650 lık enduro oneren sevgılı arkadaslarıma seslenıyorum yapmayın.... sakın yapmayın... bu iş şakaya gelmez vebal almayın... sakın ha.... evet sız yapmıs olabılırsınız ancak herkez sızın gıbı süpersonik yetenekli ya da şanslı olmayabilir.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

geçmiş ve ders olsun, ciddi işler ciddi uyarılarla anlaşılır, ama siz şanslısınız hafif uyarıyla bu işin ne kadar ciddi olduğunu algılayabilmişsiniz.

Enduroist Katılımcı Üye ilker Buyukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker büyükdemir
    Motosiklet
    R1200GS Adventure
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet Yol Sanatı

Alıntı serway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [/B]

Şimdi ben motor almadan önce uzunca bir zaman internetten araştırmalar yaptım. Forumlar, videolar, yorumlar, testler vs... Hepimiz de bunları yapıyoruz zaten yeni bir makine alacağımız zaman. O nedenle ki, şu anda yaşadıklarımı burada paylaşırken, bunları birilerinin okuyup bilgi edineceğini, bunlara göre de kendi değerlendirmelerini ve tercihlerini belirleyeceklerini düşünüyorum.

18 yıllık bir otomobil kullanıcısı, 16 yıllık bir bisikletçi ve daha sonra scooter kullanmış bir kişi olarak 400 cc bir motor ile başladım. Bu motorun bile başlangıç için üst limit olduğunu, daha da küçük başlanması gerektiğini düşünüyorum. Tamamen yeni başlayacak kişinin güvenliği konusunun "gaz kolunun elimizde olması" söylemine indirgenecek kadar basit bir durum olmadığını düşünüyorum.

Çok şükür ki 109 hp bir makine ile başlamış olmanıza rağmen önemli bir olay yaşamamışsınız. Umarım bundan sonra da yaşamazsınız. Ancak araştırma yaparken forumdaki bu durumu örnek alıp "Bak işte adam 109 hp motorla başlamış, scooter bile kullanmamasına rağmen hiçbirşey olmamış. Ben çok yetenekli birisiyimdir. Çok bisiklet kullandım, o yüzden dengem iyidir. Trafikte de arabayla iyi makas atarım. Trafik alışkanlığım da çok iyi. Şimdi benim gibi adama 150 cc motorla başlamak olmaz. Hem benim bu adamdan neyim eksik? Fazlam bile var..." diye düşünecek insanlar olduğunu da unutmayın.

Sonuç itibariyle;
    Hiçbir uzman böyle bir başlangıcı tavsiye etmez.(600 cc Supersport, 4 silindirli, 16 sübaplı, 0-100 km/h 4 saniye)
    Sizin dikkatli kullanımınız, aldığınız eğitimler vs... olumsuz bir durum yaşama ihtimalinizi azaltsa da, şanslı bir başlangıç yaptığınızı düşünmeden edemiyorum...

Tekeriniz yere hep düz bassın...
    Kesinlikle cok şanslıydım; eğitimde bize söylenilen bir işe başlarken belirli oranda sansımız vardır ama zamanla bu şans tükenir tükenirken de tecrübemizi arttırmamız gerekliligidir. Hızın büyüğü küçüğü olmaz düşük süratlerde bile ciddi sakatlıklar olabiliyor o yuzden temkinli olmalıyız. Ben herkese "Motosiklet Yol Sanatı" isimli kitabı okumayı öneriyorum. Mutlaka yanlış veya eksik yaptıgımız davranışlarımız vardır. Bir an önce eğitimde pratik yapamıyorsak da okuyarak teorisini ögrenip kendimizi düzeltmeye çalışalım.
    http://www.artmotoakademi.com/bazaar...tay.php&sid=53

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Çok geçmiş olsun
    By JeRu SaLeM

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu