Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye DevriM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Devrim Cemil
    Motosiklet
    CBR 250 R
    Marka
    Honda

Standart Honda VFR 800 X Crossrunner (2012) Moto Tanıtım

Fiyat

VFR 800 X 27.850

Tavsiye edilen ÖTV + KDV dahil (01 Mart 2012 tarihinden itibaren geçerli) perakende satış fiyatlarımızdır.

Genel Bakış
    Çok araştırdık Honda müşterileri bizden ne bekliyor diye. Nasıl sizlerin tüm beklentilerinizi karşılayabiliriz? Hayalinizdeki ideal motosiklet nedir?

Sonuç mu? Her yola ve her koşula uyabilen, üstün sürüş konforu, performansı ve rahat selesiyle size tüm yolculuklarınızda eşlik edecek yüksek performansa sahip VFR800X Crossrunner. Naked tarzının yüksek güç ve performansına, Enduro tarzının stili ve sürüş konforuna sahip.

Tasarım
    Motosiklet kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılamak çok büyük bir misyon. Peki Honda mühendisleri bunu nasıl başardı? Tabiki de sonsuz gibi görününen sayıda ve çeşitte testler yaparak. Mükemmel bir tasarım ve kullanım kolaylığına sahip olmak için 120’den fazla farklı rüzgar testine tabi tutulan Crossrunner, her süratte ve yol şartında stabilitesini koruyacak ve güvenli sürüş performansı sergileyecek şekilde tasarlanan çok katmanlı gövde yapısına sahip.

Daha konforlu bir sürüş hissi için alçak konumlandırılmış sele, tam görüş mesafesinde kumandalar, geniş gidon, dik oturma pozisyonu Crossrunner modeline özgü ayrıcalıklar.

Performans
    Bir motosiklet nasıl her yol şartına uyum sağlayabilir? Mükemmel performans ve sürüş konforu nasıl birleştirilebilir? İşte Honda mühendislerinin cevap aradığı zor sorular.

Cevap mı? Crossrunner... Çünkü o özgürlüğüne düşkün, gezmeyi seven motosiklet tutkunlarının gerek şehiriçi gerekse şehirdışı uzun yolculuklarında ihtiyacı olan performansı sağlayacak çekiş gücü yüksek V4 VTEC motor, konforlu süspansiyon ve alüminyum şaseye sahip.

Peki ya güvenlik? Honda mühendislerinin titizlikle üzerinde durduğu güvenliğiniz için ön ve arkada disk frenleri ile kombine edilmiş ABS fren sistemi her daim devrede.

Peki ya siz? Size de Crossrunner ile hiç bilmediğiniz dünyaları keşfetmek kalıyor...

DevriM : Bu bilgiler, Honda resmi internet sitesinden alınmıştır ..
    Konu DevriM tarafından (09-03-2012 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye Özgür UZUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhammet Özgür UZUN
    Motosiklet
    F650GS 2005
    Marka
    Bmw

Crosstourer ile Crossrunner arasına ne farklar var?

Bilginiz var mı?
    Motosiklet "Özgürlük" tür...

Enduroist Katılımcı Üye DevriM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Devrim Cemil
    Motosiklet
    CBR 250 R
    Marka
    Honda

Alıntı Özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crosstourer ile Crossrunner arasına ne farklar var?

Bilginiz var mı?
    Selamlar
    Detaylı bilgim yok. Azıcık İngilizce bilgimle aklımda şu uyanıyor sadece

Crosstourer : Touring model. Süper Sport da denilebilinir sanırım. Anladığım kadarıyla daha çok raising klasman olarak tanımlanmakta. Asfalt zeminde kullanım için tasarlanmıştır
    Crossrunner : Dağ, bayır demeden, asfalt ve toprak zeminde kullanılabilecek motosiklet modelidir.

Sanırım, oturuş pozisyonuna, belin bükülme ve doğruluk biçimine göre adlandırılmış.
    Yanlış ya da hatalı belirttiysem arkadaşlar belirtsinler lütfen.

Enduroist Kadim Üye İsmail ASİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Asil
    Marka
    Ducati

Herşey çok güzel de, çift egzoz daha tatlı olurmuş :|
    Artık benim de dönen bir çift tekerim var

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

çok saçma vfr 800 crossrunner nc700x i silindir hacmi dışında neredeyse aynı motorlar neden 8 lira fazla verim ben harleyi sanırım pazartesi satmış olucam salı günüde gümüş rengi nc700xi alıcam 3 lü çantada koyucam bu motor bu senin yılın motoru olucak braya yazıyorum üstündeki motor çok üstün teknolojili

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı matrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok saçma vfr 800 crossrunner nc700x i silindir hacmi dışında neredeyse aynı motorlar neden 8 lira fazla verim ben harleyi sanırım pazartesi satmış olucam salı günüde gümüş rengi nc700xi alıcam 3 lü çantada koyucam bu motor bu senin yılın motoru olucak braya yazıyorum üstündeki motor çok üstün teknolojili
    NC700'deki motor,çok üstün ve yeni bir teknoloji değil!..Ancak dayanıklılığı ve hacme göre tork üstünlüğü Yamaha tarafından dünyaya kanıtlanmış bir motor türü!..Honda bu başarılı motoru taklit etti!..

İlk XTZ 750 süper tenerede kullandı ve dakar şampiyonu oldu..Sonra biraz krank pozisyonunu 270 derece yaparak,hacmini 850 ye çıkararak bazı küçük ayarlamalar yaptı,(tork,vibrasyon ve ps ) TDM 850'de kullandı..Ayni motoru başka yeni teknolojilerin de ilavesiyle 2002 den itibaren 897cc ve 86 HP,88,4Nm. güce çıkararak TDM 900 olarak üretti..Hala hiçbir değişiklik olmadan (sadece ABS ilaveli) üretiliyor..
    Yetmedi ayni motoru 2010 da hacim büyüttü ve XTZ 1200 olarak ağır endurolara rakip yaptı!..

Bu motora Honda'nın ilavesi yalnızca çift kavrama olmuş!..

Yine de Yamaha'nın motorunun üstüne su dökemez!.. (bence)

Bu düşüncem yalnız NC 700 ün motoruyla ilgili..Honda'yı kötüleme anlamında değil..Honda'nın da birkaç modelde kullandığı V4 V-tech motoru, Goldwing'te kullandığı 4 ve 6 silindir boksör motorları bir teknoloji harikası ve yalnızca Honda'ya özeldir!..
    Konu Osman Somuncu tarafından (09-03-2012 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye bozoksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA TOPTAL
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Sayın Rahmi barutçunun yorumları ;
    http://attapirati.com/blog/?p=8206
    MUSTAFA TOPTAL ( 19 )
    Karşıyaka / İzmir
    0507 698 72 92
    35 KA 1580
    CBF 150

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

o kadar basit değil tamamen yeni bir teknoloji yamahadan arak falan değil.
    hondanın motosiklet bölümünün mühendisleri her ay 2 kere honda jazz yani araba tarafının mühendisleriyle toplantı yapmışlar bu araba ve motor dünyasının birleştiği yegane motor.Honda jazz motorunun ikiye bölünmüş hali.Öyleki motorun redline ı arabalardaki gibi 6500 devir.Ve maximum torkunu 2500 300 de veriyor vites geçişleri ise 2500 300 arasında gene.Ani hızlanamıyor
    diğer motorlar gibi ama buda zaten düşünülmüş birşey insanlar gündelik hayatlarında maximum 140 yapıyorlar ve genelde 60 90 km aralarında dolaştıkları için bu tür motor geliştirilmiş.Dünyadaki hangi motor dergisini okusam bu nc700x için yep yeni bir segment ve motor dünyasını değiştircek bir teknoloji diyorlar.12 000 kmde bir bakım aralıgı var motor resmen uzun ömür için yaratılmış ve basit.Bende iddiaa ediyorum bu motor ve onun kuzenleri scooter la naked avrupada bilhassa satış rekorları kırıcak.100 kmde 3.5 litre yakıt ve muazzam bakım aralıgı artı depolama seçenekleri ve bire bir jazzla aynı parçalar inanılmaz birşey.Hep hayal ettiğim motor anlayışı.

http://www.ashonbikes.com/content/honda-nc700x-0

burda çok güzel testi yapılmış,motordaki teknoloji ducatinin yarış motorundakiyle bile karşılaştırılıyor.
    Konu matrix tarafından (09-03-2012 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Suzuki dl 1000 in kawasaki kle 1000 diye satıldığı bir pazarda herkes herşeyi kopyalayabilir. Yukarıda bahsettiğim iki motor arasında tek fark isimleri. Göstergeden, ayaklığa herşey aynı. Nc 700 x e fuarda baktım, iş yapar, vfr 800 de iş yapar ama hep söylediğim gibi memnuniyetini bindiğin ve indiğin belirler. Enduro takıntım olmasa vfr 800 x çok düzgün makina ama Ta dan inipte vfr ye binmem, gezi planlarıma aykırı

Enduroist Katılımcı Üye ssari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seçkin sarı
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

** Merhaba bir crossrunner kullanıcısı olarak bir miktar(affınıza sığınarak) tecrube aktarmak istedim. Motoru tam bir yıl önce satın aldım. karın yolları kapadıgı 2 gün haric(aile baskısına bağlı bir yıl boyunca kullandıgım ve 13000 km yaptıgım motorumu bu hafta sonunda teslim edecegim, bu bir yıllık dostluğu bitirirken yorum yapmak gerek.
    Honda crossrunner **800 cc **son derece kompakt sürücüsünün tepkilerine çok iyi cevap veren bir motorsiklet. Bugüne kadar hep savrulması ile ilgili yorumları bende sizler gibi okudum. Evet motorun nerdeyse tüm agarlı gidonun altında ancak bu beklendiği veya söylendigi kadar bir instabilite yaratmıyor Ben sadece gercekten kaygan yollarda ani ivmelenme sırasında arka lastiğin bir kaç defa yalpalaması dışında sorun yaşamadım.
    Genel olarak bakacak olursak aslinda crossrunner 2 silindirden 4 silindire gecis motoru gibi sirali dort silindirler kadar sessiz degil, motoru calistirdiginizda iki silindir sesine benzer bir ses aliyorsunuz bu ses ve tork ikinci vitesin sonlarina kadar devam etmekte. Ancak ilerleyen devirler size dort silindiri ve gücü hissettiriyor. Crossrunner elinizin altından kayacak kadar agresif bi 1. Vitese sahip degil ancakvites arttıkça siz farkında olmadan yüksek süratlere ulasabiliyor. ****dar alanda hareketi ve akselarasyonu son derece iyi aksam trafiginde nerdeyse cbf kadar rahat kullanılabiliyor
    Belirgin sorunlara gelecek olursak **özellikle yazın motordan çok ciddi bir sıcaklık hissediyorsunuz bu uzun mesafelerde rahatsız edici olabiliyor(özellikle yogun trafikte) Dik oturur pozisyonda yüksek süratler **kalıbı geniş sürücülerde sorun olabiliyor vucudunuzu öne vermek ve bileklerinizi nötralde tutmak zor, egilmediginizde ise rüzgar cok zorluyor Yakıt tüketimide azınsanmayacak kadar fazla mallesef 6.15 lt/100km şehir içi için çok doğru bir değer değil 10lt/100km yi cok sık gördüm ** Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur

11. ssari, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Volkan ARDA (17-02-2014)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu