Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789
81 den 88´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ünsal be senden suç yok beya bu kapçık motor ep gene kaçar gider altında ben bilirim seni be kızanım

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ünsal be senden suç yok beya bu kapçık motor ep gene kaçar gider altında ben bilirim seni be kızanım
    Aslında sarı saçlarından sen suçlusun

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Üye Ali Rıza Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Rıza Erdoğan
    Motosiklet
    CRF250L (Lejyoner)
    Marka
    Honda

İlk önce kaza için geçmiş olsun. Tecrübe olsun diye bütün raporlarınızı okuyorum. En son köğek mevzusu dikkatimi çekti. Arkadaşlar ben baya bi köpek baktım ve hala 2 köpeğim var. Birincisi köpek kovucu ultrasonic seslere vb aletlere güvenmeyin. Örnek veriyim eniştem sözde Urla'da yürüyüşe çıktığında sıkıntı yaşamasın diye 150 dolar bayılmış böyle bir alete benim köpeklerimin üzerinde kullandı 1 tanesi sadece kafasını eğip ona baktı ne yapıyor bu dercesine, asıl köpeğim ise gidip yaladı onu
    İkincisi honda eğitimine katılan arkadaşlar hondanın güvenli sürüş eğitim cd sini aldıysa orda yanlış hatırlamıyorsam köpeklere karşı nasıl müdalede bulunması gerektiğini gösteriyor. Youtube'da baktım ama videoyu bulamadım cd rom sıkıntısını çözersem programla o kısmını kesip paylaşırım sizinle.
    Genel olarak en büyük hata ayağınızı kaldırıp tekme atmaya çalışmak olcaktır. Köpeğe ayağınızı sunmayı bırakın vurmakta başarılıda olsanız muhtemelen dengenizi kaybedip düşeceksindir!!!
    Köpeklerin matematiği kötüdür. Havlıyarak size yanaştığında hızınızı düşürün ve size yaklaştığı anda örnek sağdan yanaşıyorsa çok hafif sola kayarak hızınızı arttırın. Koşarak gelen köpek matematiği zayıf olduğu için sizi ıskalayacaktır ;)
    Teoride ki taktik buymuş ama daha pratikte bunu sadece arabada deneme imkanım oldu ve gayet başarılı. Kenarlara bile kaymadan bu yavaşlayarak hızlanma ile bile kurtarırsınız onlarda sadece havladığı ile kalır
    Güvenli sürüşler o/

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Yaa ben hayvan sevgimden olsa gerek veya o anki panikten de olabilir , anında duruveriyorum , ne o lan bıyıklı safiye ne baaarıp duruyon diyorum.

Genelde höynk diye bir tepkiyle boynunu büküp bakakalıyor hayvan. Geçende yine başıma geldi , Safiye biraz yabani çıktı motoru stop edip kaskı çıkarana kadar saldırmaya devam etti ciddi korkmaya başlamıştım.

Evet doğrusu hayvanı şaşırtmakmış ama ben sürekli kendim şaşırıp duruveriyorum

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

köpek ile motorun kesisme noktasinda kopegi sasirtmaniz gerekiyor.. Baktiniz ki kopek size dogru saldirmak icin bekliyor.. Yanina gidene kadar yavaslayin.. Kopek o yavasladiginiz hiza gore kendi kesisme noktasini ayarlayacaktir.. Tam o kesisme noktasina gelmeden gaz acin.. Kopek kosmaya bile yeltenemeyecek.. Tecrübe ettim bir kac kez.. Sakin ayaginizi acmayin ve o esnada cebinizden yok kopek kovucu yok cart curt cıkarmaya calisirken surusun guvenligini tehlikeye atmayin.. Honda guvenli surus egitiminde duyduklarimi ve uygulayip gorduklerimi aktarmaya calistim.. Selamlar

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa ben hayvan sevgimden olsa gerek veya o anki panikten de olabilir , anında duruveriyorum , ne o lan bıyıklı safiye ne baaarıp duruyon diyorum.

Genelde höynk diye bir tepkiyle boynunu büküp bakakalıyor hayvan. Geçende yine başıma geldi , Safiye biraz yabani çıktı motoru stop edip kaskı çıkarana kadar saldırmaya devam etti ciddi korkmaya başlamıştım.

Evet doğrusu hayvanı şaşırtmakmış ama ben sürekli kendim şaşırıp duruveriyorum
    Aynen öyle hiç birşey yapmaya gerek yok. Köpek sizin ondan korkup kaçmaya çalıştığınızı düşünüyor ve kendi egolarını doyurmak için sizi korkutup kaçırmak için peşinizden koşturuyor. Korkmadığınızı anladığı an sanki "abi bi arkadaşa benzetmiştim" edası ile susuveriyor. Ünsal abi bende aynısını yapıyorum. Hem eylenceli oluyor hemde havamdan geçilmiyor. Ama bigün kolu bacağı bırakıcam ondan korkuyorum

7. mertfehmioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (16-08-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

cok uzun bir yazi olmus. okuyamadim.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Emre Dalgic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok uzun bir yazi olmus. okuyamadim.
    Okuyun, üşenmeyin, içinde türlü dersler olan bir yazıdır.

Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789