Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 47 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

Standart yokuş aşağı viraj

yokuş aşağı virajlarda istemsiz bir hızlanma oluyo arka frenide kilitlemek istemediğimden fazla basamıyorum
    virajın sonunu görsem sorun değil ama göremediğim durumlarda trafik sıkışıktır yada trafik ışığı vardır diye aşırı yavaşlıyorum buda araçlar tarafından tehlike yaratıyo ne yapmam lazım ?

örnek olarak maçkadan taksim istikametine giderken inönünün önüne inilen virajı verebilirim

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

En sevdiğim virajlardan biridir allah ne verdiyse yatırmaya calışıyorum kendi adıma.Temkinli gitmek gerekli tabi ama psikolojik olarak bunu fazlasını yaşıyor olmak kötü.Sanırım bir eğitim olayına girsen iyi olacak..Birde şu foto olayını düzeltebilirsen iyi olacak.

Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

eğitim olarak honda güvenli sürüş 1 ve 2 ye gittim 3 ede gitmeyi düşünüyorum ama biraz daha tecrübelendikten sonra
    üşengeçlikten resim çektirmedim ama merak etmeyin haftası dolmadan yapıcam

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

frene basmak ıstemıoyorsan vırajın eğimini ve açısını hesaplayıp vıraja gırmeden kucuk kucuk vıtes küçült ıygun kompresyonla fazla hızlanmadan ffrene de basmadan dönüverirsin ..... bunun ıcın uygun bır guzargah sec sık sık prova yap bence. ben da sağ virajdan oldum olası tırsmısımdır....... solda sıkıntı yok da sağ fena ya

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

vites düşürmek mantıklı ve bende kullanmaktayım ama hızlandıkça bu sefer devir yükseliyo ve motor zorlanıyo gibi geliyo bana yinede şu an için en iyi alternatif bu

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

motoru red lıne a sıkmadıktan sonra sıkıntı yok ayrıca bırak zorlansın ... ben ona benzın almak ıcın nasıl zorlanıosam bırak o da zorlansın :P

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motoru red lıne a sıkmadıktan sonra sıkıntı yok ayrıca bırak zorlansın ... ben ona benzın almak ıcın nasıl zorlanıosam bırak o da zorlansın :P
    11bin km oldu CBF150'de redline ı hiç umursamadım.
    Sende motor zorlanıyor diye korkma.
    8bin devirden sonra çekiş bir hayli düşüyor ama devir saati 9500'ü falan geçsede motorda herhangi bir sıkıntı olmuyor.
    Zaten 9000 devri sadece yokuş aşağı görür , 3-4sn den fazla 9500 civarı zorlanırsa kısa bir kesiklik oluyor. sanki devir kesici varmış gibi o andan sonra daha fazla zorlamamak lazım artık garibi

Yani demem o , eğer cbf150 2011 devirkesicisisiz modelse , motor zorlanacak diye korkma 9000 devir üzerilerine kadar yolun var , bozulmuyor

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

yokus asagi sag viraj korkutucudur bende sag virajlarda hep sanki boyle virajdan disari ucup gidecekmisim gelir ama ucmuyorsun... cbf'de bir tecrubem yok ama cok hafif on fren ve vites dusurme ile daha kontrollu yavaslayabilirsin el ayaktan her zaman daha kontrolludur... bide yavaslamak derken ne kadar yavasliyorsunda trafik tehlike yaratiyor sana swiss'ten oraya inen sag sol virajli yol icin mesela 50-60 km saat normal ve rahat olunacak bir surat o yolda bi aracta bunun cok uzerine cikamaz zaten vsvs.....
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11bin km oldu CBF150'de redline ı hiç umursamadım.
    Sende motor zorlanıyor diye korkma.
    8bin devirden sonra çekiş bir hayli düşüyor ama devir saati 9500'ü falan geçsede motorda herhangi bir sıkıntı olmuyor.
    Zaten 9000 devri sadece yokuş aşağı görür , 3-4sn den fazla 9500 civarı zorlanırsa kısa bir kesiklik oluyor. sanki devir kesici varmış gibi o andan sonra daha fazla zorlamamak lazım artık garibi

Yani demem o , eğer cbf150 2011 devirkesicisisiz modelse , motor zorlanacak diye korkma 9000 devir üzerilerine kadar yolun var , bozulmuyor

evet 2011 model ... bende arada zorlamıyo değilimde yüreğim cız ediyor

Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yokus asagi sag viraj korkutucudur bende sag virajlarda hep sanki boyle virajdan disari ucup gidecekmisim gelir ama ucmuyorsun... cbf'de bir tecrubem yok ama cok hafif on fren ve vites dusurme ile daha kontrollu yavaslayabilirsin el ayaktan her zaman daha kontrolludur... bide yavaslamak derken ne kadar yavasliyorsunda trafik tehlike yaratiyor sana swiss'ten oraya inen sag sol virajli yol icin mesela 50-60 km saat normal ve rahat olunacak bir surat o yolda bi aracta bunun cok uzerine cikamaz zaten vsvs.....

yokuş aşağı olup sonunu görmediğim tüm keskin virajlarda olduğu gibi 20 km de falan iniyorum yani yatmaktan korkmuyorum ama aniden önüme bir araba yada sıkışık trafik çıkıcak yatmış pozisyonda da yavaşlıyamıycam dan ...

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu