Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Standart Fareli köyün kavalcısı

Ey politikacılar, ey belediye başkanları, ey adaylar !
    BENDEN KORKUN. ÇOCUKLARINIZI ÇALACAĞIM !
    Öpüp koklayarak büyüttüğünüz, saçının teline zarar gelse uğruna dünyayı yıkacağınız çocuklarınızı çalacağım. Benden korkun. Çünkü ben motorcuyum.

Ben yaşam sevincini yollarda köpürtürüm. Ben zengin fakir demeden, siyasi ortaklık aramadan, büyük küçük demeden kardeşlik yapabilen, benzerlerini hesapsız kucaklayabilen, yardımlaşabilen, birlikte gülebilen, aynı tastan su içebilen, aynı ağacın altında birlikte uyuyabilen bir kavmin üyesiyim… Ben çok eski bir masalda çıkıp geldim, yıllardır sen beni görmedin.

BENDEN KORKUN. ÇOCUKLARINIZI ÇALACAĞIM

Ben Fareli Köyün Kavalcısıyım ! Türkiye’nin her yerinde geziyorum. Dağlar ve yolar benim. Gittiğim her yerde hayranlar ediniyorum. Çocukların benim motor sesimle büyüleniyor. Her gün birinizin çocuğunu peşime takıyorum. Her gün birinizin oğlu ya da kızı benim kavmime katılıyor… Yaşadığımız tehlikeye onlar da ortak oluyor. Çocuklarınızı çalıyorum ve çalmaya devam edeceğim. Dünyanın en güzel sporunu yapıyorum, senin çocuklarınla zenginleşip büyüyorum. Sen ise kendi çocuklarına karşı gösterdiğin kayıtsızlıkla her gün bizden biraz daha uzakta kalıyorsun.

Size güvenmiyorum, sizi sevmiyorum ve size inanmıyorum. Her ne kadar kırmızı, siyah plakalı araçlarınızla aramızda terör estirseniz de çocuklarınızı seviyorum. Onları sizden çalacağım. Her gün birinizin çocuğu daha motorcu olacak. Yaşamı güzel kılma, yaşamın içindeki güzellikleri keşfetme yolunda onlara engel olamayacaksınız. Onlara ben rehberlik edeceğim. Siz ise sadece vurdumduymazlığınız ile bizim talihsiz ebeveynlerimiz olarak geride kalacaksınız. Hep ileri gitmek isteseniz de, bizi göremeyecek kadar arkamızda kaldınız, ya da yanımızdan geçip giderken aramızda çocuklarınızı göremeyecek kadar kendi dünyanıza gömülmüş oldunuz. Bizim için bir şey yapmadınız, ama ben sizin için bir şey yapacağım. Uyarıyorum. Çocuklarınızı çalacağım.

Kendinize benzemeyen herkesi yok etmeyi hak kabul eden bir geleneği izliyorsunuz. Sizin gibi yaşamayanı, yaşam biçimi sizinkine benzemeyen herkesi lanetlemeyi olağan buluyorsunuz. Otomobilinizin içinde çocuklarınızı sigara dumanında boğarken bizim iki teker üzerinde doğa ile kucaklaşan sevincimizi serserilik olarak görüyorsunuz. Bizim için hiçbir şey yapmadınız, ama ben sizin için bir şey yapacağım. Çocuklarınızı sizden kurtaracağım. Onları otomobilin arka koltuğundan alıp yollarda yanıma katacağım. Rüzgarla sırdaş, dağlarda çobanlarla arkadaş olmanın yolunu açacağım onlara…

Sizi uykusuz geceler bekliyor. Sizi, pencere önünde merakla eve sağ salim dönecek mi diye gözlerinizi kırpmadan geçireceğiniz akşamlar bekliyor. Sizden çocuklarınızı çalacağım. Her biri benimle kardeş olduğunda sizden bir adım uzaklaşmış olacak. Sizin motorcular için hiçbir şey yapmamış oluşunuzun sonucuna onlar da benimle birlikte katlanacak. Yolarda güvenliğimizi tehdit eden her ihmalinizde biraz da onların yüzü kızaracak.

Benden korkun. Kafamda kaskım, motorumun üzerinde heybetli duruşumla çocuklarınızın gözünde bir kahramanım. Siz otomobilin içinde seyahat ederken o çocuklar benim motorumun sesi ile büyülenip bana katılıyorlar haberiniz yok. Artık çok geç ama yine de sizi uyarıyorum. Sizden çocuklarınızı çalıyorum. Onlar artık başka bir dünyaya aitler. Onlar motorcu oluyorlar. Onların dünyası kanla, tehditle, küçük görme ve trafikte önemsenmemenin sonuçlarıyla örülü. Bundan siz sorumlusunuz. İşte bu yüzden size güvenmiyorum. Sorumluluğunuzu yerine getirmediğiniz için, kendiniz araçlarınızda güven içinde gülüp eğlenirken benim kardeşlerimin kopan kafaları uykularınızı kaçırmadığı için sizi sevmiyorum.
    Ve size inanmıyorum. Çünkü bizi hep yok saydınız, bizim için hiçbir tedbir almadınız. Sadece aramızdaki kötü örnekleri parlatıp adımızı serseriye çıkartmak gibi kolay bir kaçış yolunu seçtiniz. Evet aramızda kural tanımayan, akılsızlık yapanlar da var, sizin aranızda yok mu ?

Çocuklarınızı sizden çalacağım, benden korkun. Onlar dünyanın güzelliklerini benimle yaşayacaklar. Meraklanmayın, yaşadıkları mutluluk sizinle olan genetik bağlarından doğan utancı boğacak.

Bizim rüzgarla sırdaşlığımızı, birbirimizle arkadaşlığımızı, yağmurla çamurla ve güneşli havalarla olan doyumsuz sevincimizi gölgeleyen trafik canavarlarına gösterdiğiniz tolerans için sizi affetmiyorum. Ucuz çözümlerle ölüm tuzağına dönüştürdüğünüz yollar için sizi affetmiyorum. Kendi “plakalı” araçlarınızla yollarda terör estirdiğiniz, geçiş önceliğini istismar ettiğiniz için sizi affetmiyorum. Size en acı haberi de vereyim mi ! Sizi çocuklarınız da affetmeyecek !

Fareli Köyün Kavalcısı / Murat Şahin ÖCAL 'dan alıntıdır
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (10-05-2013 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Katılımcı Üye Mithat FIÇICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mithat fıçıcı
    Motosiklet
    kawasaki en500

SÜPER BİR YAZI TÜM ÜYELERİMİZİNDE AYNI DÜŞÜNCEDE OLACAĞINA EMİNİM,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

'''((ZAGOR))'''
    MİTHAT FIÇICI
    (A+) NİLÜFER-BURSA
    05323344611
    16EN070
    KAWASAKİ EN500
    ''KIYIYI GÖZDEN KAYBETMEYE CESARET ETMEDİKÇE İNSAN, YENİ OKYANUSLAR KEŞFEDEMEZ''