Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye MutluNakipoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mutlu Nakipoğlu
    Motosiklet
    KLE500
    Marka
    Kawasaki

Standart KLE 500 Koruma Demiri Arıyorum

Merhabalar Arkadaşlar,

Yeni aldığım KLE 500'mün koruma demiri bulunmamakta. Bulabileceğim ya da yaptırabileceğim yer hakkında bilgisi olan varmıdır*

Teşekkurler

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Şu festivale bi gidip gelelim ben bi çare düşünüyorum

Enduroist Üye MutluNakipoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mutlu Nakipoğlu
    Motosiklet
    KLE500
    Marka
    Kawasaki

gelebilirsem cumartesi araç ile gelicem bende.

Demir konusunda ortak hareket edelim o zmn belki kazıklamaya çalışmaktan vazgecerler Burda Alman malı guzel bir şey buldum stoklarındada var. Ancak Türkiyeye göndermeyi distributorleri Motoplus kanalı ile yapıyorlar. Motoplusta bır koruma demırı parası ıstıyor getırmek ıcın.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/co...typid=65643872

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7317933/detay/ Carisma motorda ilanı var ama ödeme yaptıktan sonra getirtiyorlar/getiriyorlar. Pek talep olmadığından elde kalmasını istemiyorlarmış.(Bunu konuşmuştuk zaten)

Enduroist Katılımcı Üye Okan YILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    can okan yıldırım
    Motosiklet
    cbf 1000 fa
    Marka
    Honda

bende karizma motor ile görüşmüştüm ; motor korumanın yanısıra arka çanta demiri de getirtiyorlar.
    Ayrıca birşey sorayım; debriyaj balatasını kaç binde değiştirdiniz? subap ayarı karbüratör temizliği yaptırdınızmı yaptırdıysanız kaç binde yaptırdınız? kle için söylüyorum

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Alıntı Okan YILDIRIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende karizma motor ile görüşmüştüm ; motor korumanın yanısıra arka çanta demiri de getirtiyorlar.
    Ayrıca birşey sorayım; debriyaj balatasını kaç binde değiştirdiniz? subap ayarı karbüratör temizliği yaptırdınızmı yaptırdıysanız kaç binde yaptırdınız? kle için söylüyorum
    Ben KLE yi alalı sadece birkaç ay oluyor. Bana göre debriyaj konusu şehiriçi/şehirdışı, dur/kalk ve debriyajda bekleme durumlarına göre değişir. Birinci viteste debriyaj basılı marşa basın ileri sıçrar gibi yapıyorsa ustanıza baktırın. Motorun çalışmasında sıkıntı yoksa sübabı, karbüratörü (bence) hiç kurcalatmayın. Yakıt ortalaması 100 km'de 5,2 / 5,3 litre. Tüketim bu değerlerin üzerindeyse, gaz açtığınızda yığılma yapıp sonradan ileri sıçrama yapıyorsa bahsettiğiniz ayarları yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu arada soğutma sisteminde hava yaparsa yüksek viteste bile giderken motor stop edebiliyor. Hava olup olmadığını motor çalışırken sol tarafta bulunan, karbüratörün alt kısmına giden hortumların ortasında bulunan plastik bölümden kontrol edebilirsiniz. Şimdilik bu motorda edindiğim deneyimler bundan ibaret

Isim
    can okan yıldırım
    Motosiklet
    cbf 1000 fa
    Marka
    Honda

şu an 26.000 i geçtim; 18.000 bakımını yapan usta hava filtresine giden hortumun körüklerini filtre kabına yalnızca saplamış yani hortum uçlarını yerine oturtmamış. ben 24.000 bakımında hava filtresini açtığımda filtre pırıl pırıldı. yani karbüratör 6.000 km boyunca dışarda hava çekmiş. karbüratörü temizleme düşüncem bu durumdan kaynaklanıyor.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Alıntı Okan YILDIRIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an 26.000 i geçtim; 18.000 bakımını yapan usta hava filtresine giden hortumun körüklerini filtre kabına yalnızca saplamış yani hortum uçlarını yerine oturtmamış. ben 24.000 bakımında hava filtresini açtığımda filtre pırıl pırıldı. yani karbüratör 6.000 km boyunca dışarda hava çekmiş. karbüratörü temizleme düşüncem bu durumdan kaynaklanıyor.

Peki yukarıda bahsettiğim sıkıntılardan herhangi birini yaşıyormusunuz? Tüketiminizi ölçtünüzmü?

Isim
    can okan yıldırım
    Motosiklet
    cbf 1000 fa
    Marka
    Honda

yaklaşık 90 km sabit hızla (3700-4000 devir/dakika) 3.75 lt./100 km. düz yol. 100-110 km hız aralığında ise 4.5 litre civarı...geç gaz tepkisi yığılma filan yok servis kitapçığında 24.000 km de subap ayar kontrolü yazıyor ondan baktırayım istiyordum. anladığım kadarıyla sizin 5.0 lire tüketiminiz şehir içi-dışı karışık olmalı?

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Tamamen şehir içi, bu gün kısmetse Bursa yollarında uzun yol tüketimini göreceğiz. Bu arada sizin tüketim çok iyi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu