Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Standart kapıkaya-ısparta

Arkadaşlar, geçen gün Antalya'dan dönerken Isparta yolu üzerinde, önünden defalarca geçip hep sonraya ertelediğim Kapıkaya adlı yere gittim. Aşağı yukarı Antalya Isparta yolunun ortalarında, Dereboğazı tünellerini geçince tabela ile çıkışı gösterilen bu yeri ilk başta yüksek rakımlı bir köy sanıyordum. Hadi geçerken dağ havası alıp köy kahvesinde bir çay içelim dedik. Sapaktan girip köyleri geçince ve asfalt yol bitip önce toprak ve sonra dağ yolu başlayınca giderek ilginç bir yere geldiğimizi düşünmeye başladım. Ancak bir müddet sonra binek bir aracın geçemeyeceği kadar bozulan bu yolun, 1500 metrede bir dağ geçidinin tepe noktasına kurulmuş ve tarihi MÖ. 300 yıllarına dayanan antik bir Helenistik şehre çıktığını inanın tahmin edemedim. Adı her nekadar Kapıkaya olarak geçsede, tarihte adı bilinen fakat hangisi olduğu bilinmeyen şehirlerden biri olduğunu öğrendim. Gps 1500 metreyi gösteriyordu. Ağaçlık alanlar bitip masif kayaların başladığı zirve de dev bir kaya bloğu var. Şehir ufak ve bu bloğun altına kurulmuş ve yayılmış. Yapılar büyük oranda yıkılmış. Ancak zirveden sonra iniş başlıyor. Yani şehir 2 vadiyi birbirinden ayırıyor. Muhteşem bir Akdeniz rüzgarı, ıssızlık ve huzur. Kamp yapmak için harika bir yer. Yakınında bir çeşme de var. Muhtemelen çok seyrek uğranılan bir ören yeri. Biz akşam gün batarken çıktık, hava kararıncaya kadar oradaydık. Ay ışığında da çok güzeldi. Ayrıca üzerinde kurulu olduğu yol, Antalya ya kadar gidiyormuş. Tabi yol denilebilirse. Uzun lafın kısası birgün Antalya'dan dönüşte Isparta üzerinden geçerseniz mutlaka uğrayın.
    Konu EnginATASOY tarafından (09-07-2012 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

fotograf var mi Engin abi?

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Özgür, fotolar arkadaşımın makinasında yakın zamanda alıcam. Becerebilirsem de ekliycem