Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 29 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı gökhann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu teknolojileri diğer üreticiler neden tercih etmiyo ? dezavantajları var mı ki acep ?
    patent zannedersem

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

50 yıl patentli teknolojiyi kimse kullanamaz... sonra pıyasaya acılır mesela bmw nın hem telli hem tubeless olan jantını artık yamaha da kullanıyor

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 yıl patentli teknolojiyi kimse kullanamaz... sonra pıyasaya acılır mesela bmw nın hem telli hem tubeless olan jantını artık yamaha da kullanıyor

hooo bu çok iyimiş ya...
    telli jant tubeless lastik birlikteliği hangi yamaha modellerinde kullanılmaktadır ?

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı gökhann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hooo bu çok iyimiş ya...
    telli jant tubeless lastik birlikteliği hangi yamaha modellerinde kullanılmaktadır ?
    Super Ten...

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Ahmet abi, büyük konuşmayayim ama gs a ya hayatta binmem, çok çirkin bence, sağdan soldan çok geniş, tombalak bir motor. Estetik olarak hiç beğenmiyorum ama büyük konuşmamak lazım tâbi..

Enduroist Üye
    Isim
    gökhan gülmez

Alıntı smallz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Super Ten...
    pehhh...tenere alsam heycandan ölürüm ben
    nerde kaldı süperi...

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi, büyük konuşmayayim ama gs a ya hayatta binmem, çok çirkin bence, sağdan soldan çok geniş, tombalak bir motor. Estetik olarak hiç beğenmiyorum ama büyük konuşmamak lazım tâbi..
    kesinlikle büyük konuşma. bu kadar kullanıcı yanılıyor olamaz

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Özgür 1000 cc ile 650 cc Arasında senin tecrübenin tadını anlayabileceği bir fark yok.
    Ayrıca uzun yol git git bitmiyor demişsin zaten bitmemeli XT 600 E kullanan bir abim (ki çok titreşimli ve çok rahatsız bir alettir.) 1000 küsür KM lik kapadokya gezisinden sonra eve yaklaşırken içini bir üzüntü kapladığını yol bitmesin istediğini anlattı. Üyemiz Orhan'da aynı duyguları 1150 ADV ile yaşamış.Eğer yol seni sıkıyorsa bahaneyi motorda arama, Yolunu değiştir, asfalttan çık araziye gir biraz fazla mola ver yolu uzat ama keyif alabileceğin rotalar oluştur. Bir Endurocu için 1000 ve 650 liliğin arasında fark olmamalı çünkü en fazla 100-120 km hızla kaskın camı açık rüzgardaki çiçek kokularını tanımaya çalışarak, Etrafı seyrederek hatta yolun durumuna göre bağdaş kurarak yol yapar. upuzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun bir Ayçiçeği tarlası seni sıktıysa bu sıkıntıyı motoru değil yolu değiştirerek atlatırsın. 650 ile 1000 arasında yüklü ve artçılı sürüşlerde uzun düzlüklerde fark olur gerisi enduroyla bağdaşmaz. yarış motoru ile bağdaşır.
    By JeRu SaLeM

Enduroist Üye Osman ERGÜN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman ERGÜN
    Motosiklet
    K 1200 GT
    Marka
    Bmw

Ben DL1000 nimi sattim. K1200GT aldım. Bu kararı almam ve uygulamam 30dak sürdü. GT hosşuma gidiyordu, temiz bir motor buldum. Birde bir tur atınca hemen karar verdim. DL yi 15 dak. Sattim. 15 dak. Da da GT aldim. Memnunmuyum evet çok memnunum.. Zaten özellikliklerini biliyorsunuz anlatmama gerek yok. Ama üstüne bir bin ve bir tur at sadece diyecegim bu. Tabi benim gibi toprak sevmiyorsan.
    Bize heryer TRABZON

Enduroist Kıdemli Üye Voodoochild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Köroglu
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

Buyuk konusmamak lazim. Ben 21 yasimdayken asrin hiyarligini yaparak 87 model bi r80 aldim o zmndan beri depodan mavi beyaz armayi sokemiorm! Sokmek de istemiorm. Ha baska motorlar kullandim hem de cok farkli tarz ve modelde, hatri sayilir kmlerce.digerlerini bilmeden konusmuyorum,ilk ask mevzusu degil yani. Ben totoma gore motoru erken buldugm icin sansli goruyorum kndimi. Bundan sonraki motorum 2009 ve uzeri 1200 gs olcaktr. O da son durak advye birz daha zmn kalsin diye. Anladgm kadaryla arazi ile cok isin yok belki gt o yuzden daha mantikli gelio ama kimse yok zaten aramizda gs ile arazide tozutan ben oyle bi jokey tanimiorm. Bizim motorlar zirt diye kaldirima cikabilen, firt diye inen sport touringler. En guvenli ve dengeli maxi endurolar. Ustundeki adamin zorladigi kadr Her yola gelebilen
    Makinalar. Yola ciktiklarinda da gayet hizlilar kimse hakkini yiyemez, kervan devesi gbyken artci ile sabit 160 la stressiz gidebiliosam daha ne isteyebilrm ki.

Bnm icin ne oldugunu, daha sonrakinden de ne istedgmi bildgm icin boyle net konusuyorum bn. Bence digerlerinin de dedigi gbi once su an bindigin motorla kmler yap. Anilarin,birlikte fotograflarin olsun. Kisa surede yap sen de erken gs ci ol. Cunku son durak burasiyaslandgmda belki alirin bi gt .Otobanda beni bi sonraki dinlnme tesisine gs ten sadece 3 dk once gotursun diye e tabi prostat olunca o 3 dk cok onemli olcak

Bilmem anlatabildim mi
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

Jimi Hendrix

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu