Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
21 den 30´e kadar. Toplam 80 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Standart ermenek kampı nedeniyle adana-tarsus-mersin-ermenek gezisi :)

uzun süredir, mesafeden dolayı olan bitenleri uzaktan izleyebiliyordum ancak. ama sonunda kafama koydum ve karşıma çıkan ilk fırsat olan 11-12-13 mayıs ermenek kampına katılma kararı aldım. hazır fırsatını bulmuşken birkaç gün de yıllık iznimden tırtıklayarak kısa ama keyifli bir tatil yapmış oldum.

11 mayıs cuma günü başlayan ermenek kampına katılmak için, 9 mayıs çarşamba günü sabah erkenden yola çıktım. gerekli hazırlıkları akşamdan yapıp sabah da yapılacak ufak tefek şeylerin listesini bırakmıştım kendime! önceden hazırlık yapmayınca sabah şaşkınlığıyla mutlaka bir şeyleri unutuyorum!

sabah 9 gibi, gideceğim mesafenin büyük bir kısmını oluşturan ama sıkıntıdan başka bir şey olmayan otoban yolculuğuma başladım. daha önceki birkaç raporumda viranşehir-urfa yolu ve otoban üzerindeki görülmeye değer birkaç şeyi anlattığım (fotoğrafladığım)için buraya koymuyorum.

not: fotoğrafların açıklamaları üst taraflarına yazılmıştır.

sadece rüzgarıyla ve manzarasıyla keyif veren nur dağının bir kaç fotoğrafı:

*

dümdüz bir yolda sabit hızda, sıkıntıdan çatlaya çatlaya ve oyalana oyalana akşam üstü adanaya ulaştım. toplamda 450 km gitmiş oldum böylelikle.

adana içinde biraz turladıktan sonra geceyi geçireceğim öğretmen evine yerleştim. adana öğretmen evi binalar arasında kalan biraz eskice bir öğretmen evi. çok sevmedim ama uyumaktan başka bir şey yapmayacağım için de şikayet etmedim!

adana merkez öğretmenevi:

adana hep merak ettiğim bir il olmuştur. bu nedenle eşyalar odaya yerleştikten sonra kendimi attım sokaklara. ilk gözüme çarpan ve ağzımı açık bırakan yer adana merkez öğretmen evinin hemen yan caddesi boyunca ilerleyen adana merkez parkıydı. açıkcası ne böyle bir şey bekliyordum ne de hayatımda bu kadar güzel düzenlenmiş bir park gördüm. fotoğraf çekmekten ve keyif yapmaktan akşamı park da ettim! adananın geri kalanını dolaşmasamda olur artık!

merkez parkdaki sabancı camisi:

parkdan görünen ve seyhan nehrinin (benim bulunduğum konuma göre) diğer yakasında bulunan sheraton otel inşaatı:

merkez park, 33 hektar büyüklüğündeymiş ve seyhan nehrinin (büyük bir bölümü batı tarafında olmak üzere) iki bölüm halinde kenarında yer alıyormuş. en iyisi bu kısımda vikipedia'dan alıntı yaparak parkı tanıtayım:

-alıntı- (http://tr.wikipedia.org/wiki/Merkez_Park)

Merkez Park, Seyhan Nehri'nin her iki yakasına kurulmuş toplam 33 hektar büyüklüğündeki şehir parkıdır.
    Güneyde Sabancı Camisi ile kuzeyde Galleria alışveriş merkezi arasında kalan park, 2004 yılında açılmıştır.

Eskiden parkın bulunduğu alanda narenciye bahçeleri, şehir otogarı ve nehrin taşmasına karşı bırakılan boş araziler bulunuyordu. Zamanla otogar buradan taşındı. Demirköprünün güneyine Galleria alışveriş merkezi, kuzeyin Mimar Sinan Anfitiyatrosu yaptırıldı. 1998'de bölgedeki 100 ev yıkıldı ve her iki yakayı birbirine bağlayan Sinanpaşa asma köprüsü yapıldı. Park 2004'de açıldı.

Merkez Park'ta 400.000 den fazla bitki bulunmaktadır. 40 çeşit ağaç, 67 çeşit bitki ile süslenmiştir. Parkın içerisinde 12 havuz, 2,2 hektarlık bir çocuk oyun alanı, paten pisti, anfitiyatro, dairesel biçimli dinlenme terasları bulunmaktadır. Ayrıca park ve cadde arasında 3 km uzunluğunda koşu ve bisiklet parkuru yer almaktadır.

ingilizce ama biraz daha geniş bilgi için: http://en.wikipedia.org/wiki/Merkez_Park
    adreste parkın havadan çok güzel bir fotoğrafı da mevcut.

-alıntı sonu-
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (01-06-2012 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir.
    - "eksiklik kendi özümde..."