Ilgileriniz icin tesekkur ederim.

Sali gunu Acibadem Maslak hastanesi Ortopedi servisine gittim. Dr. Metin beye oncelikle buradan bir kez daha tesekkur ederim. Kendisi de aktif olarak motor kullandigindan oncelikle gecmis olsun dedi, kazayi anlattirdi, muayene ettikten sonra tedavi icin gerekli ilaclari yazdi. 1-3 hafta arasinda bir iyilesme surecinin olacagini belirtti. Gunluk olarak agrilarim yok ama ters hareketlerde agri beliriyor. Morluklar olusmadi, yakinda olmasi normalmis.

Diger yandan, servisden hasarli parcalarin listesini aldim, en ucuz parca yuz kusur liradan basladigi icin kaskoyu bozduruyorum. Kasko olmasayadi motorun yurumesi icin minimum hasar
sag on ayak basamagi + vidasi (165 tl) olurdu. Kask+mont+dizlik hasarini da sigorta veya kasko karsilayacak. Bazi parcalar ellerinde yokmus, 25 gune kadar bekleme suresi olabilirmis.

Gecenlerde bir abimiz yorum yapti (40 li yaslarda, VFR sahibi); motosikletler trafik seyir hizindan hizli gitmek zorunda diye. Ayni seyi Honda Guvenli surus 2 egitiminde bir arkadas (12 yillik aktif motosiklet surucusu) da demisti, aralardan siyril git. Dediklerinde anlamamis ve uygun bulmamistim, simdi anladim ve kesinlikle hak verdim. Ilk efendi efendi gidisimde kaza gecirdim. Eger trafik kurallarina gore konusursam hakli olan benim! arac hatali sekilde serit degistirdi. Yok eger motorcu olarak konusacaksam hatali benim, ondeki arabanin ne yapacagini az cok tahmin etmeme ragmen gereken aksiyonlari almadim. Kissadan hisse...