Arkadaşlar merhaba uzun zamandır almayı planlayıp hayalini kurduğum motosikleti yakın zamanda alacağım. Bu süre içerisinde yaptığım araştırmalar, okuduğum yazılar, mağazada aldığım bilgiler vs. kafamda iyice şekillendi. Aslında her ne kadar kişisel günlük kullanımıma çok fazla hitap etmese de eski motorumu bana aratacak olsa da hayalleri ertelemenin de manası olmadığını düşünmekteyim.

Nedense yeni F650 GS hakkında forumlarda kullanan kişilerin yazdıkları pek fazla birşey yok. Eski kasayı kullanan arkadaşların yazdıkları da açıkçası bu konuy pek fazla ilgilendirmiyor, malumunuz tüm teknoloji tamamen değişti. Sadece adı kaldı. Haliyle benim ve benim gibi bu motosikleti alacak kişileri asıl ilgilendiren bu motoru kullanan arkadaşların yorumları.

Şimdi bu motoru kullanan arkadaşların yaşadıkları deneyimler, bilinmeyen enteresan özellikleri, suna dikkat edin, bunu yapın, sunu yapmayın diyecekleri özel notlarını burada bizimle paylaşmalarını rica ediyorum.

- Motosikletin alçak sele opsiyonunu biliyorum ayrıca ön amortisörler de ayarlanıp alçalabiliyormuş, bu nasıl oluyor? serviste mi yapılıyor yoksa kolayca ayarlanan bir şey midir?

- Ekonomi modu diye bir şey duydum motor 70bg den 40bg ye düşüyor, haliyle 140dan fazla hız yapmıyor ama benzini de çok az tüketiyor. diye bir şey okumuştum bu ne derece bir bilgi böyle bir şey var mı? Zira şehir içi kullanımda süper bir ayar bence.