Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Costa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben gittiğimde de bi kurye arkadaş motorunun park lambası nasıl çalışır bilmiyor idi, ilgili memur arkadaşımıza yetkili servise gidip resmi "bu motorda park lambası yoktur" yazısı getirmesi için geri göndermeye çalışıyordu...
    bana da park lambasını kapat dedi dedim ki kontagı acınca kendı yanıyo orjinali boyle hani motosikletin ısığı yanık olması lazım yurt dısında bu bır trafık kuralı dedım mal mal suratıma baktı ama alnımda kabaran sinir damarlarımı görmüş olacakki sustu.... r1 ı olan bır arkadasıma da bı ıkı far nıye yanmıyo demıs o da demıs kı bırı uzun far bunların ... hey allahım

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence motordan anlıyan daha uzman kisilerce kontrol edilecek ve isler zorlasıcaktır kanatindeyim.
    kesinlilkle katılıyorum fikrinize

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Alıntı ÇATALCALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlilkle katılıyorum fikrinize
    kesinlikle...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Motosiklet kullanıcılarına muayene kolaylığı getirerek trafik güvenliğini artırmayı hedefleyen TÜVTURK, şehir içinde, ulaşımı kolay noktalarda motosikletlere özel istasyonları hizmete soktu.
    Sadece motosikletlere hizmet veren istasyonlardan ilk ikisi, İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi ve Kadıköy, Kızıltoprak’ta açıldı.
    T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda tüm ülke çapında araç muayene hizmeti veren TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları, motosikletler için özel bir çalışmaya imza attı. Gezici istasyonlar ile araç muayene hizmetini Türkiye’nin en uzak noktalarındaki araç sahiplerine ulaştıran TÜVTURK, şimdi de motosiklet sahiplerine özel istasyonlar açtı.
    Motosiklet kullanıcılarının kolayca ulaşabileceği noktalara açıldı
    Özellikle motosiklet sürücülerinin, şehir merkezlerine uzak istasyonlara ulaşımda sorun yaşadıklarının tespit edilmesinin ardından, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve TÜVTURK’ün ortak çalışmasıyla şehir içinde, ulaşımı kolay noktalarda motosikletlere özel istasyonlar açıldı. İstanbul’un merkezi semtlerinden Avrupa yakasındaki Maslak’ta; Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde ve Anadolu yakasında Kızıltoprak’ta açılan motosiklet muayene istasyonlarıyla trafikteki motosikletlerin güvenlik seviyesinin artırılması amaçlanıyor.
    Türkiye genelindeki istasyonlarda muayeneye devam
    Her biri 80 metrekare alana sahip olan istasyonlarda aynı anda birden fazla motosiklete hizmet verilebiliyor. Motosikletlere özel cihazlar ve motosiklet konusunda uzman teknisyenlerin görev yaptığı istasyonlarda her muayene ortalama 10 dakikada tamamlanıyor. Motosiklet sahipleri, muayeneleri için www.tuvturk.com.tr internet sitesinden randevu alabiliyor. Tüm bunların yanı sıra TÜVTURK, İstanbul da dahil Türkiye genelindeki diğer 193 sabit ve 73 gezici istasyonunda motosiklet muayene hizmetine devam edecek.
    Genel Müdür Kemal Ören “Motosiklet kullanıcıları için ulaşım artık daha kolay”
    TÜVTURK Genel Müdürü Kemal Ören, motosiklet muayene istasyonlarıyla ilgili olarak, “Bir motosiklet kullanıcısı olarak ben de motosiklet sahiplerinin özellikle büyük şehirlerdeki mevcut istasyonlarımıza gelmekte zorlandıklarını biliyorum” şeklinde konuştu. Bu durumun İstanbul için artık ortadan kalktığını söyleyen Ören; ”Maslak ve Kızıltoprak’ı özellikle seçtik. Bu iki semt de motosiklet sahiplerinin, servis veya aksesuar için sıklıkla ziyaret ettikleri yerler” dedi. Ören, motosikletlerin yoğun olarak kullanıldığı Ege ve Akdeniz bölgelerindeki kentlerde de motosiklet istasyonlarının açılmasının düşünülebileceğini, bunun için öncelikle bu iki istasyonun faaliyetini takip edeceklerini de söyledi.
    Motosikletlerin yüzde 80’i muayenesiz
    Ülkemizdeki kanunlara göre 100 cc motor gücünün altında olanlar da dahil tüm motosikletler ilk üç yılın sonunda ve sonrasında her iki yılda bir periyodik araç muayenesine gelmek zorunda. TÜVTURK verilerine göre 2011 yılında trafiğe kayıtlı 2,5 milyon motosikletin 1 milyonunun muayeneye gelmesi gerekirken, sadece 194 bin motosiklet muayeneye geldi. Bu durum otomobillerde yüzde 23 olan muayene kaçağı oranının motosikletlerde yüzde 80 olduğuna işaret ediyor.
    Muayenesiz motosikletler trafikten men edilebiliyor
    Motosiklet muayenesini hiç yaptırmamanın veya zamanında yaptırmamanın birçok yasal yaptırımı bulunuyor. Gecikmelerde muayene ücretinin aylık yüzde 5 fazla ödenmesi gerekiyor. Trafik zabıtasının yaptığı kontrollerde muayenesiz olduğu tespit edilen motosikletler için trafik cezası düzenleniyor ve bu motosikletler trafikten men edilebiliyor.
    Kızıltoprak Motosiklet Muayene İstasyonu Adresi:
    Tuğlacıbaşı Mah. İntaş Sitesi A Blok No:30 Kızıltoprak
    Bilgi ve randevu için 0850 222 8888 veya tuvturk.com.tr
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

İyi para var bu işte anlaşılan,mantar gibi biterler artık.
    İnadına silivri Tüv diyorum,yaveş yaveş gider gelirim,şimdiye kadar hiç bir olumsuzluk yaşamadım orada.
    İki kere Çatalca Tüv'e gittim burnumdan geldi yok efendim LPG'de tek nokta enjeksiyon yazması gerekiyormuş,mühendisler odasının verdiği belgeler geçersizmiş zira onlar çok noktalıymış.
    Nokta nokta,nokta koydum bende!

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

kızıltoprak motor muayene de açılmış inşallah fazla sıkıntı çıkarmadan hallederler
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Sıkıntıları doğru yönde çıkarıyorlarsa problem yok bence ,sıkıntıyıda çıkarmalılar mutlaka.Gel gelelim etten püften şeylere gereksiz sorularla takılıyorlarsa ooooo işimiz iş..Park ampülleri ilk baktıkları yer ikinci olarak teker rulmanları sonrasında kltuk sayısı ilk bakılanlar(yerine göre) ..

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

iyi bir uygulama olur inşallah hepimiz için....
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Enduroist Kıdemli Üye Voodoochild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Köroglu
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

Bugun gittim randevu da almadm skstrdilar araya hallettm. Hizmet guzel, skntisz gectik.
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

Jimi Hendrix

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Arkadaşlar...
    Muayene esnasında motorlarımızda bulunan gündüz farı dediğimiz led'ler ve sis farları herhangi bir sorun çıkarıyormu, yoksa muayeneye gitmeden sökmekmi gerekiyor.?

Kalıcı dostluklara...
    532 4631918

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu