Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Standart Honda NC700X

Ben aranıza yeni katıldım.Yaklaşık 3 yıldır motor kullanıyorum.Daha önce Vespa kullanıyordum.Kışın fuara Transalp almaya gittiğimde artık ithal edilmediğini öğrendim.Orada NC700X'i görüp üstüne oturdum.Motoru çok beğendim.GS 650 ile arasında çok gidip geldim.Honda'nın daha kaslı olan yapısı çok hoşuma gitti.Yurtdışındaki forum sitelerinde çok iyi yorumlarını okudum.2 aylık araştırma sonunda parasını yatırıp motorumu Mayıs'ın başında teslim aldım.
    Şu ana kadar motorumdan çok memnunum.Bu arada Honda Güvenli Sürüş 2 eğitimi aldım.(herkese de öneririm.)3.ve 4. eğitimi alacağım.
    İlerki yıllarda biraz daha tecrübelenip kısa seyahatlerle başlayıp mesafeleri uztamak istiyorum.Sizlerinde bilgi ve tecrübelerinden her zaman faydalanmak isterim.
    Biraz uzun bir giriş olmakla beraber sözün özü benim motorumdan kullanan ya da
    fikir vermek isteyen arkadaşlar için bu konuyu açamak istedim.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

hayirli olsun,
    Honda Güvenli Sürüş 2 yi bende aldim. Bir de size uzun yol egitimi lazim!

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

aramıza hoşgeldin
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Evet uzun yol eğitimi almak istiyorum.Önerileriniz varsa değerlendirmek isterim.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı TOSH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet uzun yol eğitimi almak istiyorum.Önerileriniz varsa değerlendirmek isterim.
    buralarda bir yerlerde yaziyordu, su anda musait olmadigim icin bakamadim.
    kolaygelsin

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Kamil ben de senin gibi NC700X ci oldum.
    Daha evvel Xcity'im vardı. Manuele geçiş için iyi bir motor olduğunu düşünüyorum.
    Agresif değil, İstanbul trafiğine çok uygun, tüketim süper(3,70 lt/100 km),görüntü hoş,sesi hiç fena değil,yerden yükseklik makul.
    Uzun yolda biraz sele sertleşiyor sanki ya da biz yaşlanıyoruz. Ona da airhawk diye bir ürün satın aldım,çözecek insallah. Ön cam kısa, 100 km sonrası bayag bir rüzgar alıyor.Uzun cam siparişim var ama onun da bu rüzgara alçak kaldığını bazı sitelerden okudum.Keyifli sürüşler...

Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Yalım Selam,
    Sana katılıyorum fakat tüketim konusunda ben 5 lt/100km.nin altına düşemedim.Acaba hep şehir içi ve genelde yakın mesafelerde trafikte kullanmamdan dolayı mı, yoksa motor daha rodajda(650km.gibi)ondan mı,bilemedim.Çok agresif de kullanmıyorum.Biraz daha bekleyip görücem.Daha ilk yağı değişmedi.
    Airhawk güzel gözüküyor,hiç kayma yapıyor mu?Benim boyum 1,77 acaba koyduğumda çok yükseklik yapar mı,çünkü zaten tabanlarım yere değmiyor...
    Uzun cam bende istiyorum,alınca yorumlarını bekliyorum.
    Bir de çanta olayı var Honda 3'lü set için 2,600.-tl istedi.Fiyatı duyunca bağlama aparatları dahil mi diye sormayı bile unuttum.Belki yakında alternatifler çıkar diye düşünüyorum.Orjinalini beğendim.Givi'lerin çok yuvarlak olan formundan çok hoşlanmıyorum.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Yalım ve Kamil bey hoş geldiniz ayrıca nc700x leriniz hayirli olsun.

Bende sonunda 700x e kavuşuyorum, uzun bekleyişler sonunda

Bende orjinal çantalari düşünüyordum ancak çanta, motor koruma demiri ve touring camı dahil sanırım hiçbir şeyi orjinal almayacağım.

Arka çantayı ya kappa k53, yada givi b47 düşünüyorm, bunlar diğer lerine göre daha köşeli.
    Yan içinde bir kaç ay sonra givi v35 düşünüyorum. Touring camı ve koruma demirini de givi den.

Birde Honda NC700x için zaten bir topic imiz var.
    www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=6330

dilerseniz bilgi paylaşımına oradan devam edelim böylece daha az bölünür, motor konusunda daha rahat bilgi alışverişinde bulunabiliriz.
    Konu Can Ekin tarafından (06-07-2012 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

hoşlar geldiniz hayırlı olsunlar

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Hayırlı olsun dileklerinize çok teşekkürler arkadaşlar.

Can, NC700X için ne kadar arzulu olduğunu siteden takip ettim, şimdiden hayırlı olsun sana da. İnan 0 km motoru beklemek en zevkli olay,sen bayağ bu zevki tattın Şimdi kavuşuyorsun,ne mutlu sana.

Bu motorun aksesuarları ile ilgili bana fazla acele etmememi sağlık verdiler.Motor zaten yok piyasada, aksesuarı nasıl olsun.? Ben aksesuardan geçtim, allah parça ihtiyacı çıkarmasın diye dua ediyorum.

Motoru Pazarbaşı Honda/Engin beyden aldım.Alır almaz orta sehpa,ön cam ve koruma demirini sipariş vermiştim.1000 bakımda orta sehpa ve koruma demiri takıldı.Ön cam halen gelmemiş durumda. Çanta olayını ben de sordum, honda orjinal cantaları ve aparatı dediğin gibi çok pahalı Kamil. O konuda acele etmiyorum, topcase siz motorun keyfini çıkarıyorum ve aynı zamanda topcase ile façam bozulacak gibime geliyor. Ayrıca orjinal honda aparatı hem topcase hem de yan çantalar için tasarlanmış.Yani ben sadece arka çantayı takacağım dersen, yan çantaların takılacağı demirler açıkta kalıyor ve kötü gözükecek diye düşündüm.Biraz daha bekleyelim bakalım..

Kamil, ben işe gidiş geliş 45 km kadar yapıyorum ve E5'i kullanıyorum.Agresiflik yok, zaten tıkalı E5, boş olan yerlerde en fazla 110 km ye cıktım diyebilirim. Benim tüketim testim depoyu doldurup, 300 km gidip, tekrar depoyu doldurmak suretiyle oldu. 100 km de 3,70 lt gibi bir değer çıktı.Bu arada o testi 600 km de yaptım. Motor şimdi 1400 km'lere geldi.

Boy 1,74 cm, yerle ayak ucu teması yeterli,topugun basmasına gerek yok. Airhawk'ı taktım seleye,bir üstüne oturdum,haliyle yükseldim biraz ama yolda kullanmadım henüz. Uzun yollarda yere basma ihtiyacı az olacağı için bence bir sorun teşkil etmeyecek.

Umarım bir yerde buluşup tecrübelerimizi birbirimize aktarırız.Selam,sevgiler..

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu