Selam Arkadaşlar;
Kendimi diğer başlıkta tanıttım ve uzun zamandır sadece sizlerin yazdıklarını okuyordum, kısacası yeni üye olmak için gereken tüm şartları sağladım

Gelelim sorularıma ve yardım ricamın içeriğine;
Yaklaşık 1.5 senedir Piaggio 250 cc scooter kullanıyorum. İlaveten 1 aylık vitesli motor deneyimim de var ama seneye kendim ve eşim için bir takvim koydum;
Yakın zamanda kendi scooter'ımı satıp uzun yol yapmama da imkan tanıyan bir motor almayı düşünüyorum. Vites bilgim olduğunu düşünürsek ve motor denilen teknolojiyi son bir senedir çok aktif kullandığımı düşünürsek motor seçimi için yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelikle aklımdaki akış planı şu şekilde; Mevcut sccoter'ımı en geç ekim ayı gibi satıyorum. Sonrasında eşimle beraber Honda motor eğitimlerine başlıyoruz, ilk 3 kuru tamamladıktan sonra, Kasım ayı içerisinde kısmetse aklımdaki aday motorlardan birisini satın alıp önümüzdeki Temmuz ayına kadar yeterli deneyimi edinip motor ile Yunanistan turu planlıyorum.
Aklımdaki motorlar 2008 sonrası çift silindirli Bmw F650 GS, 2010 sonrası V-Storm veya Transalp. Bu yazdıklarımı okuyacak arkadaşların beni yönlendirecek deneyimi olacağını farz edersek bana hangi motoru önerirsiniz sormak istiyorum.
Ayrıca CBF 150 gibi bir başlangıç motoru yerine, kullandığım süreyi göz önünde bulundurursak eksikliğimi eğitimlerle tamamlamayı planlıyorum. Sİzin önerileriniz nedir? Hangi motor ile başlayıp devam etmeliyim?

Şimdiden teşekkür ederim...