Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 18 Toplam 20 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 814151617181920 SonuncuSonuncu
171 den 180´e kadar. Toplam 192 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye farukyayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    FarukYayla
    Motosiklet
    Honda NT 700 Deauville- Honda SH 300 İ
    Marka
    Honda

Arkadaşlar katılımınızdan dolayı tüm Enduroist ailesine teşekkür ediyorum gördüğünüz gibi çok kalabalık olduğundan sizlerle otorup muhabbet etme olanağı fazla olmadı şehrimize ne zaman gelirseniz beklerim fuarda görüşmek üzere

Festival fotoğraflarını bu linkten takip edebilirsiniz

http://www.eskisehirenduro.com/forum...043#post_80043

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

arkadaşlar öncelikle Faruk beyin nazik daveti ve ikramları için teşekkür ediyoruz.biz yola çıkmadan önceki akşam yaptığımız değerlendirmede özellikle göktuğ'un ısrarlarıyla aslında gitmekten vazgeçip demirköye gidelim dedik.zira faruk beyin başkanlıktan istifa ettiği bilgisi geldi bize,bide bedava ikramların olduğu bir parkta yapılacak enduro festivalinin bizim enduro ruhuna hitap etmeyeceğini tahmin ettik.ama herkesin aylardır bir plan yaptığı ve kiminin yola çıktığını kimininde ertesi gün yola çıkacağını düşünerek kontrpiyede bırakmamak için son dakika iptali yapmak istemedik.netekim tahminimizde doğru çıktı. park görevlileri gece yarısı 3 te gürültü yapmamamızı rica edince zaten duruma hak verdik ve daha özgür hareket edebileceğimiz,ateş yakabileceğimiz bir ortama gitme kararını aldık.
    sabah şehire inip 2 saatlik bir tur yaptık adminimizle buluştuk ve malzemelerimizi migrostan alıp sarıcakaya ya doğru yola çıktık.
    sarıcakaya'ya bağlı Beyyayla köyünün 1 km arkasında Düden denilen bir mağra ve göl bulunan müthiş bir plato da kamp attık.

Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Cuma sabahı 8.30 da yola çıkıyorum, Mehmetçik tesislerinde bir çay molasının ardından Gölcükte bir akraba ziyareti ve 12,15 de yola çıkıyorum niyetim otobana girmeden Adapazarı sapağına kadar gelip rotamı Bilecik yönüne çevirmek, yolda alışık olmadığım bir ses kulağımı tırmalıyor durmak pek işe gelmese de frenlerimi yokluyorum bir problem yok nasıl olsa yakıt ikmali yapacağım ayrıntıyı orada görürüm diyerek ilk Po istasyonunda duruyorum yan sehpada motor tam terazide durmadığı için orta sehpaya alıp daha fazla yakıt almaya gayret ederim fakat motor her zamankinden ağır, tek başıma kaldıramıyorum pompacının yardımıyla orta sehpaya çekmeyi beceriyorum. Yakıt aldıktan sonra sehpadan motoru güç bela indiriyorum fakat bir sürtme sesi ile duruyorum. Orta sehpanın sağ taraf burcu düşmüş demek beni rahatsız eden ses buydu. Yakında bir sanayi sitesi var biraz zor da olsa motoru yürür konuma getirip sanayiye giriyorum. Bir saplama ve somun aldım her ihtimale karşı fakat ortadaki burç için ya orjinali ya da tornada imalat gerekli. Tam korumalı giysilerimin altında ter içindeyim Cuma saati camiye gideceğim. Hemen yedek kıyafetleri giyinip Cuma namazını oradaki bir mescidte kılıyorum, şimdi bir elektrikçi veya tamirci bulup sorunu çözmem gerek fakat orası bir oto sanayiden ziyade yöresel küçük sanayi aradığımı zor da olsa buluyorum. Usta ıvır zıvır sandığını karıştırıp orjinali kadar uyumlu bir burç buluyor uzun saplamayı kesip ölçüyü ayarlıyor işlem tamam, yeni burç biraz sıkı yaylar tam çekmiyor sehpayı lastikle geri çektirip düşmesini engelliyorum en azından alışana kadar. Fakat adam para almıyor ısrarla 10 TL uğur parası kabul ettiriyorum.

Bilecik çıkışında Şelale restaurant bilenlerin uğrak yeridir öğle yemeğimi orada yiyorum KasapKöfte, salata . Motoru parka çetiğimde iki chopperci ile karşılaşıyorum malum aynı yere gidiyoruz selamlaştık.

Kamp alanı ile ilgili benim makinamda hiçbir fotoğraf yok, kamp alanına girerken organize sanayide eski işyerime uğradım makinem orada kalmış bu bölümü diğer arkadaşlardan izlersiniz. Festival alanı gayet güzel diyecek bir şey yok organizasyon mükemmel. Fakat bizim beklentilerimiz farklı, çıkıntılık yapmıyoruz ertesi gün çadırları derdest edip Sarıcakaya yönüne teker döndüreceğiz. Öncelikle unuttuğum makineyı organize sanayiye uğrayıp alıyoruz kısa bir şehir turu, motorları yasak olmasına rağmen porsuk kenarına çekiyoruz, başkandan torpilliyiz kimse bir şey demiyor.
    Sol taraftaki kalabalık benim motora bakıyor, nazar duası okusaydım kurtaracaktım vaziyeti, ama Orhan'ın şerrinden ucuz kurtuldum.

Yola çıktık motorsuz enduroistler Nuri’nin minibüse doluştular malum arada bir hava almak istiyorlar arka kapıyı açıp serinliyorlar.

Sora sora bir yere geldik fakat gece rahat edemeyeceğimiz için çeşme başındaki iki motorlu genç bize daha güzel bir yer tarif ediyor oraya yollanıyoruz.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (04-09-2012 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Sonunda tarif edilen yere geldik, hoşumuza gitse de gitmesede yorulduk biran önce yorgunluk atmak istiyoruz . Hiç de küçümsenecek gibi değil mağara önünde donduk daha ne isteriz. Mağara var göl var orman var akarsu var.

Gönüllüler iş başında
    URL=http://imageshack.us/photo/my-images/819/dscf0022at.jpg/][/URL]

Bir gece önce Eskişehir’de kolluk kuvvetleri bizi sabaha karşı 03 de yatırdı uykusuzum erken koptum yemek kamp ateşi ve mangal görüntüleri bende yok. Ertesi sabah istikamet Göynük

Göynük’te kral sofrası kuş sütü eksik adam başı 15 TL biz 11 kişiyiz 6 kahvaltı 4 çorba söyleyip tıka basa doyuyoruz. Unutmadan ben iki çorba içtim. Uzanan ellerden ne kadar acıktığımız belli oluyor sanırım.

Bu da Göynük’ten bir görüntü. Tamamen sit alanı, tip mimarileri var, Dünya bankasının finanse ettiği fon özel idareye aktarılmış, 130.000 TL ye kadar geri ödemesiz kredi kullanabiliyorsunuz. Anıtların denetiminde mevcut hali restore ediyorsunuz, yıkılmış veya harap durumdaysa belgeleyip yeniden yapıyorsunuz. Sit alanı içinde yeni yapılaşma yok ancak bunun dışındaki alanlara TOKİ el atmış durumda.

Bizim grup daha nevaleyi tüketemedi yol kenarı bir yerlerde mangal yakma fikri var, fakat öyle bir kahvaltı yaptım ki hiç yiyecek halim yok üstelik eve gidip bir banyo yapıp rahatlamak istiyorum. Dinozorus, Tormator ve ben gruptan ayrılıp dönüşe geçiyoruz. Özlemişiz iyi geldi. Toplamda 720 km yol yapmışım.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart motofest eskişehir.

Eklenti 1004
    gaccal yunus ve ilginç selesi
    Eklenti 1003
    motofestin nöbetçi enduroisti
    Eklenti 1004

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Enduroist işini bilir....Sıkıntıya gelemez...Hele de Hidayet aga....
    Öylede olmuş....

Kalıcı dostluklara...
    532 4631918

Enduroist Katılımcı Üye OrToM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan tomruk
    Marka
    Bmw

Bir çok ilkleri yaşadığım bir gezi oldu.

Hayatımda ilk kez bir Norge 1200 e bindim
    Hayatımda ilk kez bir Norge 1200 devirdim.
    Çok üzüldüm Yusuf abiye elimden geleni yapabileceğimi hatta çadırda birlikte kalabileceğimizi bile söyledim ama kabul etmedi.
    Ayrıca Yusuf Abinin geçmişimle ilgili birçok ayrıntı bilmesine şaşırdım.
    Hele hele benim bile adını bilmediğim ebemi bu kadar yakından tanıması da hayret verici.

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı OrToM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok üzüldüm Yusuf abiye elimden geleni yapabileceğimi hatta çadırda birlikte kalabileceğimizi bile söyledim ama kabul etmedi.
    Hele hele benim bile adını bilmediğim ebemi bu kadar yakından tanıması da hayret verici.
    Allah seni netmeyee. Motor nazara geldi valla.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

geçmiş olsun yinede güzel zaman geçirmeyi başarmışsınız.banada iyiki gitmemişim demek için fırsat olmuş.pişman olmadım gitmediğime

Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı OrToM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Verilmiş sadakan varmış anan seni Kadir Gecesi doğurmuş iyi ki benim çadırda kalmamışssın

Sayfa 18 Toplam 20 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 814151617181920 SonuncuSonuncu