Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
11 den 20´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Soykan Karataş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Soykan Karataş
    Motosiklet
    99 BMW R1100 GS
    Marka
    Bmw

Standart İki Motosiklet Arasında Kararsız Kaldım

Merhabalar

Uzun zamandır hayalim olan GS serisine yakında ulaşmak üzereyim fakat gel gelelim kararsız kaldım.Kararsız kaldığım motosikletler: BMW R1100 GS ile BMW F650 GS.

Bu iki motosikleti tercih etmemde ki ana etmen ABS.Gönlüm telelever, paralever gibi sistemleri olan BMW R1100 GS'den yana, fakat 2. el alacağım için olaya biraz temkinli yaklaşmak zorundayım.

Bir tane R1100 GS buldum; 96 model 99 gümrük çıkışlı, 106.000 km'de.Baskı ve fren balatası yeni değişmiş.Muayenesi kış boyunca yattığı için bitmiş.Akü masrafı var.8500 civarı anlaştık.Yanında topcase ve orjinal BMW çantalarını da verecekmiş.

Bir tane de bütçeme uygun F650 GS buldum.Ayrıntılarını bilmiyorum konuşmadım.

İlan linki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77321224/detay

Risk almak gibi bir huyum yoktur ve emin olmak zorundayım.İkisi arasında çok kararsız kaldım.Kararsız kalmamda ki tek neden aslında F650 GS'nin yakıt tüketiminin R1100 GS'ye nazaran azlığı.

Kilometre ve model takıntım yok, sonuçta BMW'den bahsediyoruz.Fakat bazı şeyler BMW olmasına rağmen değişmez.İlla sorunlar çıkacaktır zamanla model ve kilometreye bağlı.Buna razıyım ama bu sorunlar boyumu aşacak bir şekilde olursa işim zor

Hangisini önerirsiniz acaba? BMW R1100 GS'yi eğer yanımda usta yokken almak zorunda kalırsam nelere dikkat etmeliyim?.Saatlerdir internette araştırma yapıyorum fakat ne kadar öneri ve düşünce gelirse o kadar iyi olur kanaatindeyim.Önerilerinizi, tecrübelerinizi ve uyarılarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Hepinize kazasız ve belasız sürüşler diliyorum, tekeriniz düz bassın.
    Konu Soykan Karataş tarafından (10-08-2012 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.