Arkadaşlar müsadenizle yaz başında Vstromtürkiye grubundan arkadaşımla yaptığımız gezimizi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğeneceğiniz bir paylaşım olur.

Öncelikle bu gezinin hayali ve planı ile ilgili biraz bilgi verelim. İlk önceleri Balkanlar ve İtalya dahil 18-20 gün planlamaya çalıştığım gezi, Malumunuz Emekliye çok zam verdikleri için bütçe oluşmadı ve eşimle gitmeyi planladığım gezinin formatı değişmeye başladı. Derken efendim; Muhammet abi ile birlikte yine katılan olursa arkadaşlarla birlikte Balkanlar olarak ( Muhammet abinin iş durumu 1 haftadan fazlasına müsaade etmedi) geziyi düşünmeye başladık.

Öncelikle Şunu belirtelim gezi Benim gezim değil Muhammet abi ve Benim gezim dir. Başlangıç tarihi bir iki kez ertelerdi veya öne alındı sonunda Hava durumunun müsaade ettiği tarih de 29 Mayıs 2012 de sabah saat 05 00 da teker dönerek başlardı. 06 Haziran 2012 Saat 16 00 gibi de evlere ulaşarak bitti.

Lafı uzatmayalım, resimlere başlayalım. Zaten Lüzumlu gördüğümüz açıklamaları resimlerin arasında vermeye çalışacağız.

Gezinin oluşan rotası işte bu oldu.

Benim hazırlıklarımdan bir görüntü.

Benim Vstromun çıkış Km.si ( Daha doğrusu Karşıyaka da çıkış Km.si

Muhammet Abinin çıkış Km. si Biraz Klasik bir başlangıç ve kalıp oldu ama kusura bakmayın idare edin işte.

Yolda ilk molaları verdik Balıkesir tarafında , daha sonra çınarlaltı tarafında falan.

Daha gezinin başlangıcında İsmet amca ile tanıştık. Kendisi Mülkiyelidir haaa. Muhabbet güzeldi, çok neşeli insan, bizi baya neşelendirdi. Arada geçen muhabbetleri ilerleyen zamanlarda yazarız sanırım.

Lapseki feribottan bir manzara.

Yola devam ediyoruz. Aksam son Meteorolojik duruma göre yolu kontrol ederken, Öğleden sonra Gelibolu civarında 40-50 km lik bir alanda yağmur olasılığı yüksekti. Muhammet abiye abi hava kapalı yağmurlukları giyelim dedim, bakalım giyelim mi giymeyelim mi derken birden bardaktan boşanırcasına yağmurun altında bulduk kendimizi. Neyse Hemen ilk petrole sığındık. Orada sağolsunlar Gelibolu Şehitlik mevkii Rüya Petrol (Opet) Akın AKÇAN ve Ersin BOZBEY isimli arkadaşlar bize sıcak çay ikram ettiler. (Her halde halimize acıdılar). Baya bir muhabbet derken benim Netbook u çantadan çıkarıp son güzergah kontrolü yapıyorum, kalırsak daha çok yağmurda sürmek zorunda kalacağız , Muhammet abiye devam deyip tekrar çıkıyoruz yola.

( Devamı yolda)