Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 72 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Gökhan motorda bir problem var mı şu anda durum nedir ?
    ortalama aynı dönemde almışız, bende de cbf150 var ekim 2011 çıkışlı, ümraniye D&B'den almıştım.. Altunizade Opet'ten almaya çalışıyorum benzini vs. sürekli.. Sorunun kaynağı kesin belirlendi mi ?

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Standart Fren

Arkadaslar bu CBF'lere celik fren hortum satiliyormu...veya bir sekilde uyduran/uyguluyan var mi aramizda?

Enduroist Kadim Üye Sertaç Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Hep derim honda hayat onda diye
    CBF 150 mi alalı 3 ay oldu. Şehir içinde işe gidip gelmesi kolay ve ekonomik olsun diye, transalp e alternatif bir aracım olsun istedim. İlk başta son hızı olsun konforu olsun beni biraz daraltır diye düşünmüştüm. Ama yanıldığımı daha ilk günler anladım. Daha aldığım gün hava filitresii buji gibi şeyleri kendim değiştirmenin kolaylığını ve keyfini yaşadım. Malum transalp in bujilerini değiştirmek için ön granajlar, benzin deposu komple sökülüyor. CBF 150 nin bir tanecik bujisini değiştirmek sadece 2 dk.
    3 ayda nasıl oldu nasıl bitti anlamadan yaklaşık 10.000 km yol yaptım. Zaten bu yazının yazmaktaki amacımda o Kim icat ettiyse bir teşekkürü hak ediyor.
    Gerek ekonomik bakımından gerekse şehir içi kullanım kolaylığı açısndan paha biçilmez.
    Kullananlar bu makinayı bilenler benzincinin yolunu unutursun demişlerdi de bende abartmayın demiştim. Fakat gerçekten hangi gün benzin almıştım unuttuğum çok oldu.
    Sanırım benim motorumum benzin göstergesinde problem var. Benzin göstergesi en aşağı geldiğinde rahat 200-250 km gidiyor sonra rezervi açıyorum. Rezervi yolda giderken açmak çok zevkli
    Daha önce racing kullanıcısı olduğumdan motoru biraz devirli ve limitlerinde kullanmayı severim. CBF 150 tüm bu kullanım şartlarını rahatlıkla karşılayabilen bir motor. Haftaiçi işe gidip gelirken altımda racing bir motor veya transalp olsa istanbul trafiğinde işe varmam en fazla 2-3 dk fark ediyor. Üstelik o hantallığı çekmeye ve ekonomik olarak kendinizi yormaya değermi ? Bence değmez...
    Yaklaşık bir hesap yaparsak. Transalple o yolu yapmış olsam bana sadece benzin masrafı 2.700 TL olacaktı. CBF 150 ile bu yolu yaptığımdan bana benzin masrafı 1.350 TL yani kısacası sadece benzinden yarı yarıya kardayım. Buna zincir, hava filitresi, buji, işçilik, eksime payı vs. gibi masraflarıda eklerseniz ne kadar güzel bir motor olduğunu daha iyi anlarsınız
    Eksileri yok mu?
    Kişisel olarak en büyük eksisi insanların trafikte sizi görmemezliği. Buna en büyük etken Farın gaz kestiğinizde sönmesi Eğer bu far olayını bir elektrikçide direk olarak aküye bağlatırsanız veya xeneon taktırısanız canavar gibi oluyo. Ben hala orjinal haliyle kullanıyorum sorun yaşamaya devam ediyorum.
    ikinci kötü yanı orjinal lastikleri. Alındığı gibi michelin ile değiştirmeyi herkes tavsiye ediyor bende bu tavsiyeyi dinledim. Benden önceki sahibi bayağı bir yol yapmış orjinallerle ve halen hayatta ama yeni lastikler takılınca daha güzel yol tutuşu oldu.
    üçüncü kötü yanı 4 lülerinin olmayışı. Arasıra yokluğunu hissediyorum ne yalan söyliyim
    dördüncü kötü yanı ise yüksek süratlarinde 100 km gibi rüzgarlı bir yolda dengeli gitmek biraz sorun olabiliyor.
    CBF için yazabileceklerim bunlar. Artılarının yanında eksilerini düşünmeye değmeyecek bir motor bence. Çoğu zaman transalp yerine kullanmayı tercih ettiğim istanbul trafiginin otoban faresi
    Tek bir kelimeyle CBF 150 CANDIR
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Cbf150 tek başına motora binen biri için şahane bir motor, dediginiz artıları yeterli bunu söylemek için.
    Ben hemen hemen 1 senede yaptım sizin yaptığınız km yi ve çoğunlukla eşimle biniyor olmasam en az 1 sene daha sıkılmazdım bence.

Banned
    Isim
    FE
    Motosiklet
    TENERE - XT660ZA
    Marka
    Yamaha

CBF 150'yi sadece güvenli sürüşte kullandım 2 gün boyunca, eğer bir yan motor almayı düşünürsem, kesinlikle başka bir motor olmaz, ayrıca CBF150 kullanmış kaç kişi tanıdıysam, hiç kötü referans almadım, yani eksi olarak anlatılan konular, aslında kötü referans değil, sadece giderilebilecek eksiler ve bu eksiler inanın kullanıcısına göre değişiyor, benim tenere'ye çok hafif bir arkadaşım bindi bir seferinde, ve aşırı yan rüzgar aldığı ve motoru tutmanın zor olduğu gibi şikayetleri olmuştu ama motorun üstüne 112 kiloluk ben oturunca rüzgar falan hak getire, tırın yanından geçtiğimde bile çok az bir oynama hissediyorum.
    Ben de CBF 150'nin can oluşunun altına imzamı atarım anlayacağınız...

Banned
    Isim
    fatihçayır
    Motosiklet
    700x
    Marka
    Honda

herkeze iyi forumlar bende an itibari ile cbf almış bulunuyorum sıfır km
    aslında 2.el almaktı niyetim fakat baktım millet 2012 mod bile 5000tl diyor gidip 4900ee sıfır aldım anahtar teslim pazartesi yani 22.7.13 te teslim alacağım kısmetse
    daha önce ybr kullandım çok sağlam sorunsuz bi motosikletti birde cbf deneyelim bakalım o nasılmış dedim...

Banned
    Isim
    EU
    Motosiklet
    şuan yok
    Marka
    Diger

Alıntı fatihçayır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkeze iyi forumlar bende an itibari ile cbf almış bulunuyorum sıfır km
    aslında 2.el almaktı niyetim fakat baktım millet 2012 mod bile 5000tl diyor gidip 4900ee sıfır aldım anahtar teslim pazartesi yani 22.7.13 te teslim alacağım kısmetse
    daha önce ybr kullandım çok sağlam sorunsuz bi motosikletti birde cbf deneyelim bakalım o nasılmış dedim...
    Fatih hayirli olsun.kazasiz belasiz insallah.
    Selametle kal..

Banned
    Isim
    fatihçayır
    Motosiklet
    700x
    Marka
    Honda

motoru bu sabah teslim aldım hayırlısı ile akşam resimleri atarım

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

hayırlı olsun güle güle kullan

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı fatihçayır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motoru bu sabah teslim aldım hayırlısı ile akşam resimleri atarım
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678 SonuncuSonuncu

Tags for this Thread