Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Standart Garip hırsızlık!

Garip hırsızlık!
    Ataşehir'de girdikleri "kapalı otoparktaki" motosikletin çalınması..hiçbiryer güvenli değil sanırım artık...(link eklemeyi beceremedim,özr)

http://www.posta.com.tr/3Sayfa/Haber...ticleID=136572

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Demek otoparka da güvenmeyeceğiz bundan sonra
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

alış veriş yapılan kişiye dikkat etmelimi desek.acaba aldığımız motorun extra bir yedek anahtarı dahamı varmış ne ?

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

gerçek'ten entersan,artık kapalı otopark'tada kilitlemek gerek demekki....
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Enduroist Üye MutluNakipoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mutlu Nakipoğlu
    Motosiklet
    KLE500
    Marka
    Kawasaki

Ben otoparkçılara güvenmıyorum. Yerı gelır kamera kayıtda degildi bile derler. Ekstra disk kilidi takmak 5 sn surmez.

Enduroist Üye Kaan Hazır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Hazır
    Motosiklet
    CBR 600 F
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhaba,

http://www.posta.com.tr/3Sayfa/Haber...ticleID=136572

Linkte bahsi geçen hırsızlık olayında müşteki sıfatındayım, yani çalınan benim
    motorum.

Sayfada saolsun arkadaşlar bu konuya değinmiş bende sizlere konuyu detaylı bir şekilde anlatmak istedim, belki anlatacaklarım sizinde motorlarınızın başına gelebilecek benzer olaylara engel olur ve kimse üzülmez.

Öncelikle bu tipler bir sorunun herkezin başına kolaylıkla gelebileceğini sakın unutmayın gerekirse biraz paranoyak bir düşünce tarzıyla aracınızın güvenliğine kafa yorun.

Ben 15 yıl boyunca racing bir makina sahibi olmanın hayalini kurdum ve sonun da tam hayal ettiğim gibi 2007 model Cbr 600 F 18.000 km Kırmızı Beyaz komple ekstralı bir makinayı çalıştığım şirketin ofisinin altında bulunan ismi lazım olmayan bir kafede garson ve paket servis elemanı olarak çalışan ismi lazım olmayan bir arkadaşdan kredi kullanarak 12.500 TL 'ye satın aldım ,bana toplam maliyet 15.500 TL'yi buldu, , aracı alırken satan kişi yedek anahtarını kaybettiğini söyledi ben de çok üzerinde durmadım bu araç benden önceki sahibinin de 2,5 yıl boyunca yaptığı gibi Ataşehir'in tam orta yerinde bulunan Ata Plazaların kapalı ve 24 saat güvenlikli kamera sistemi bulunan, sadece bina sakinlerinin giriş yapabildiği 700 araçlık kapalı bir otoparkta kilitsiz ve brandalı bir şekilde durmaya devam etti.

29.07.2012 günü aracın yerinde olmadığını gördüm güvenliğe ve poliğse konuyu bildirdim tüm güvenlik kamerası görüntüleri bulundu şu an resmi kouşturma devam ediyor yaklaşık 5 hafta oldu henüz olumlu yada olumsuz bir dönüş olmadı.

Aşağıda llinkte bulunan kamera görüntülerinde sizlerde göreceksiniz şahısların otoparka girip -3 katta bulunan motorumu alıp çıkmaları toplam 1,55 saniye sürüyor.

şahısların giriş yaptığı servis kapısı benim motoru satın aldığım şahsın çalıştığı kafenin servis kapısıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=D5Kqy...ature=youtu.be

Eklenti 972

Eklenti 973

Eklenti 974

Uzun lafın kısası Hayallerimi çaldılar, 20 ay boyunca 635 TL kredi borcu ödeyeceğim ve yıllarca yüzümü güldüren o çığlıklar artık beni kahredecek.

Siz siz olun ;

Aracınız nerede ve nasıl durursa dursun, her yerini kilitleyin ve bağlayın (hatta abartın), disc kilidi kullanın , paranoyak olun!

Başınıza gelen her şerde bir hayır olduğunu düşünün.

(Not: Konuyu ve dataylarını lütfen motoru olan tüm tanıdıklarınızla paylaşın)

Selamlar,

Kaan Hazır
    Konu Kaan Hazır tarafından (26-08-2012 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Çok geçmiş olsun Kaan bey.
    Yedek anahtarı kullanmadan bu kadar kısa sürede bir motoru götüren profesyonel hırsız varmıdır ? Olabilir. Ama size rastladı mı acaba ?

Garson çocuğu izleme altına almak bir neticeye vardırabilir. İşi gücü bırakıp nasıl izlenecek,bu da tabii bir soru. Motor satılmış da,parçalanmiş da olabilir.
    Zor bir durumdasınız, en kötüsü de hayallerinize sıkılan limon,ona üzüldüm en çok.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

cok gecmis olsun... elinin altinda bu kadar kayit, bilgi hersey varken hicbirsey yapamamak cok kotu. umarim bu aci cekmenizin karsiliginda polis' de birseyler yapar ve tekrar hayallarinize kavusmanizi saglar

Enduroist Katılımcı Üye HasanKaraaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Karaaslan
    Motosiklet
    DL650 L3
    Marka
    Suzuki

Hocam çok geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm ve sinirlendim olaya... inşallah bulunur motorunuz ve çalan kişiler..

Ayrıca paylaştığınız içinde teşekkür ederim, ne kadar önlem alabiliyorsak almak lazım demek ki... nerede ne olacağı belli olmuyor.

Enduroist Üye Kaan Hazır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Hazır
    Motosiklet
    CBR 600 F
    Marka
    Honda

Merhaba,

Toplam giriş çıkış süreleri 1,55 sn., bu sürede çalıştırılması mümkün değil, daha önce gelip çalışır hale getirmeleri daha sonra tekrar gelip almaları gerekiyor bu da bana pek mantıklı gelmiyor çalıştır kalk git bir daha neden gidip geleceksin.