Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Ali Güntekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Standart Hey Gidi Karadeniz...

Yılın başından buyana yapalım diye planlamaya çalıştığımız kısa bir Karadeniz gezisi, şekillenmiş ve Batum Motosiklet Festivali tarihleriyle uyuşmaya başlamıştı. Ramazan Bayramı nedeniyle elimize geçen izin fırsatını da değerlendirerek (aslında iki tür izin var; işyerinden alacağımız izinler ve birde asıl izin türü Yengen Vizesi–hanımdan alçağımız izin) kısada sürse Karadeniz’e doğru yola koyulmaya hazırdık. Kısa diyorum; gördüm ki Karadeniz gez gez bitmez. Yakın tarihlerde yola çıkacak arkadaşlarla tarihlerimiz pek uyuşmasa da yolda buluşma sözüyle hazırlıklarımı tamamladım. Sürpriz olarak Mustafa Mimaroğlu kardeşim benimle birlikte geleceğini belirtti. Hadi o zaman yola çıkalım… Pek fazla fotoğraf çekmedim. Hala üşengeçliğimi atamadım.
    21 Ağustos sabah Ceyhan Mıstık Ustada Mustafa ile buluşmak üzere yola çıktık. Rota basit ilk gün Kayseri üzerinden Çorum, Yozgat, Merzifon, Amasya ve sonrası Ordu…
    Mıstık Ustadan sonra ilk durağımız Pozantı, kısa bir çorba molası… Tek foto Mustafa. Aslında sansürlük bir foto (göğsündeki renklerden ve yazanlardan dolayı)

Buradan sonrada belli aralıklarla verdiğimiz molalardan sonra köyünün ismini hatırlayamıyorum, Ünye’ ye varmadan İkizdere sapağından içeride yaklaşık 5 km. sonra sevgili dostum Sabri’ ye uğradım. Bırakmayarak gece ağırladılar beni. Gideceğim dediğimde “Burada adamı döverler, misafir bırakılır mı?” sözü üzerine geceyi köyde geçirdim. Fındık toplama zamanı! Toplanan fındıklar yere serilmiş, kurumayı bekliyorlar. Altta kalanları da kurutmak için ayak vuruyorlar…Sabri arkadaşımın kızı Çiğdem. Motorun üzerinden inmek te istemedi ama yola devam…

Ordu’ da akrabasında kalan Mustafa ile buluşacağız. Bu arada Samsun’ da buluşacağımız arkadaşlarımın teknik arızaya takılması ve işlerinin uzaması nedeniyle onlarla buluşamadık.
    Karadeniz sahil yolunu kullanarak Trabzon’a vardık fakat ne trafik..Çok oyalandık biraz geç oldu Sümena’nın şifrelerini çözmek için. Ne yapalım? Ayder Yaylası…
    Ayder Yaylasına Ardeşenden 38 km.lik harika bir yoldan ulaştık. Hotel ve pansiyonlarda yer aradık ama nafile, iki günün en yorucu işiydi. Pratik geliştirerek gözümüzün gördüğü hoteli telefonla aramaya başladık. Ama “Mustafa, bu memleketin kod numarası neydi? Hiçbir tabelada kod numarası yazmıyor?”. Çözüm Google amca 
    Olmadı yer yok. Çadırlar açılacak…Kadirli’den arkadaşlarımızda bu gece buradalar, bizde yanlarında…

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Çadırlar tamam. Sohbet, muhabbet ve eğlence zamanı…Eh biraz soğuktu ama

Eşleriyle gelenler için ilk önce dans, sonra oyun havaları eşliğinde kurtları dökmece…

Sabah gün ışığıyla, yani aslında tam gün ışımadan uyandırıldım ama, sağolsun çadırımız kümese yakın ve Süleyman isimli horoz 04:30 da ses denemesi yaptı….Hep birlikte yapılan kahvaltı sonrası toparlanarak yola devam …. Yola devam etmeden önce kamp yaptığımız yerin bedelini ödemek istiyorum. Ödemeyi yapacağım kişi uzakta biraz. El işareti yapıyorum ödeme yapacağız diye tepkisi el sallayarak “Allaha Emanet olun, yolunuz açık olsun!” Hııı dedim amca bonkör, gece pek öyle değildi ama, neyse içimize sinmedi ödemeyi yaptık…

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

İlk durak Akçaabat ve köfte… Sonrası Hopa’ da Sertaç ve yol arkadaşlarıyla buluşmak üzere yola devam ediyoruz.
    Buluşmanın ardından Sarp sınır kapısına yönlenerek yolumuza devam. O da ne, sınır kapısı mahşer, tabi bize bir memur kestirme yolu gösteriyor. Motorlarımızı içeri alıp plakalarımızı kaydettiriyoruz. Sırayı bozduk. Sonrasında da kimlikle giriş için form alıyoruz. O bütün araç kuyruğunu beklemeden el yordamıyla açtığımız kullanılmayan bariyerlerin altından usulce geçerek Gürcistan girişine…İşlemler kısa sürdü.

Karşı tarafta bizden başka bekleyen kimsecikler yok, festival alanına gidiş için… İlk gelenlerdenmişiz. Sertaç ile kısa bir röportaj yapıyor yerel televizyon görevlileri. Hadi hayırlısı…
    Sınır kapısı karşısında bolca olan döviz bürolarından birinde Lari alıyoruz. 1 Lari=0,89 TL

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Sarpi den sonra Batum Merkeze ve oradan 25 km. sonra festival (Kamp) alanına geçtik.

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Çadırlar tamam, günün yorgunluğunu ve terini atmak için duş alama zamanı ama duşlar biraz garip, her an (duş alırken) teşhir olabilme imkânı sunmuşlar küçük bir esintide 

İlhan Abi’ de komşumuz oldu…Pek sohbet imkanı bulamasak ta, sanal ortamdaki görüşmelerimizi canlı tanışmayla tamamladık…

Programda DJ performansı vardı ama DJ performansız çıktı. Kendi kendine bişeyler cıstaklayıp ortadan kayboldu 

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Yemek zamanı, ne yesek “peynirli pide” yani haçapuri…sabah haçapuri, öğle haçapuri ve akşam da haçapuri…

Yolda tanıştığımız iki arkadaş ve eşiyle gelen Umut ile akşam yemeği ve sohbet ettik. Festival ve organizasyon! Yok öyle bir şey!!!

Africa Twin. Yakup abinin. Ayak üstü sohbetimizden sonra Mustafa Kara için bir iki poz aldık. Yakup Abi emekli olduktan sonra hayalindeki motosikleti yani Africa Twin’ine kavuşmuş bir abimiz. Yolu açık olsun. Allah herkesin gönlüne göre versin….

Gece biraz fazla kaçırmış olsa gerek. Saat kaç oldu Sertaç kalkma zamanı, şehir turu atalım bir. Ne şehir turu ama!

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Ahmet Abi, Her yerde karşımızda, tabii ki burada da eşiyle düşmüş yollara

Ahmet Sami Abi, Kadirli’ den. Kalabalık bir ekip ile yollardalar…

Ahmet demişken, bizim mıntıkada Ahmet çok. En az 5 adet…Karşımda Ahmet, sağımda Ahmet, Solumda Ahmet …..

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Şehir turundayız. Hemşeri bir dönerci bulduk. Değişiklik yapıp haçapuriden sonra döner yedik.

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Isim
    Ali Güntekin
    Motosiklet
    Transalp XL650
    Marka
    Honda

Gonyo plajı, serinlemek için Sertaç Karadeniz sularında…

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu