Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 86 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hatirlatayim tekrar. Bende bu aralar F700 ile NC arasinda kararsiz kaldim. Uzun vadede F700'de caninizi sikan bir durum olustu mu yoksa hala ayni memnuniyet devam ediyor mu?
    Ya kusura bakmayında avatarınızda 1200 gs yazıyor fakat NC ile F700 arasında kaldım diyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum herşeyi ile farklı olan bu motorları nasıl karşılaştırabiliyorsunuz anlamıyorum biri 690 küsür cc 50.1 bg diğeri 790 küsür cc 75 bg birinin fiyatı 21 bin küsür diğerinin en alt modeli 35 bin küsür nasıl arada kalabilirsinizki...

Bir honda kullanıcısı olarak tabiki hondayı kötülemiyorum ama diğeride BMW yani

Enduroist Kıdemli Üye AlpGüney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alp Güney
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı RaQuEtTe77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya kusura bakmayında avatarınızda 1200 gs yazıyor fakat NC ile F700 arasında kaldım diyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum herşeyi ile farklı olan bu motorları nasıl karşılaştırabiliyorsunuz anlamıyorum biri 690 küsür cc 50.1 bg diğeri 790 küsür cc 75 bg birinin fiyatı 21 bin küsür diğerinin en alt modeli 35 bin küsür nasıl arada kalabilirsinizki...

Konuyu özelden Ben izah edeyim.

3. AlpGüney, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Faruk Ortaç (10-06-2013)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı RaQuEtTe77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kusur ne demek aslinda siz haklisiniz benim hatam. Maalesef is guc yuzunden forumdan cok uzak kaldim takip bile edemedim. ozellikle 1200GS'i sattiktan sonra.

Arada K1300S maceram oldu ve ben onun bana gore olmadigini anlayip sehir ici kullanima da uygun enduro tarzina uygun makine arayisina girince acikcasi fiyat ve gucleri kiyaslanmayacak da olsa bu iki secenek arasinda kaldim. Sebebi budur yani.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Üye Akif Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akif Arıcan

Kusur ne demek aslinda siz haklisiniz benim hatam. Maalesef is guc yuzunden forumdan cok uzak kaldim takip bile edemedim. ozellikle 1200GS'i sattiktan sonra.

Arada K1300S maceram oldu ve ben onun bana gore olmadigini anlayip sehir ici kullanima da uygun enduro tarzina uygun makine arayisina girince acikcasi fiyat ve gucleri kiyaslanmayacak da olsa bu iki secenek arasinda kaldim. Sebebi budur yani.
    Merhaba BMW f700gs baz modeli İngiltere fiyatı 7600 pound,

http://www.bmw-motorrad.co.uk/motorc...fications.html

Almanya'da 8750 euro

http://www.bmw-motorrad.de/de/de/index.html

Bütçe sizin, zevkler ve tercihlere karışamam ancak bu motoru şehir içi kullanma amacıyla alma niyetindeyseniz Honda nc700x Türkiyedeki oransal pahalı fiyatına rağmen, fiyat performas açısından benim gözümde Türkiye'de BMW'den fersah fersah öndedir. BMW güzel motor, iyi motor, dayanıklı motor, ancak yukarıda bir arkadaşımızın bahsettiği gibi 35.000 olacak tabi BMW sonuçta lafını hakeden bir motor değil yurtdışı fiyatları koyma sebebim buydu. Türkiye fiyatı inanılmaz !!!

Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Akif Arıcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba BMW f700gs baz modeli İngiltere fiyatı 7600 pound,

http://www.bmw-motorrad.co.uk/motorc...fications.html

Almanya'da 8750 euro

http://www.bmw-motorrad.de/de/de/index.html

Bütçe sizin, zevkler ve tercihlere karışamam ancak bu motoru şehir içi kullanma amacıyla alma niyetindeyseniz Honda nc700x Türkiyedeki oransal pahalı fiyatına rağmen, fiyat performas açısından benim gözümde Türkiye'de BMW'den fersah fersah öndedir. BMW güzel motor, iyi motor, dayanıklı motor, ancak yukarıda bir arkadaşımızın bahsettiği gibi 35.000 olacak tabi BMW sonuçta lafını hakeden bir motor değil yurtdışı fiyatları koyma sebebim buydu. Türkiye fiyatı inanılmaz !!!
    Aslinda her ne kadar size hak versem de aslinda turkiyedeki fahis fiyatin ail sebebi borusan degil vergiler. Cunku ingilteredeki vergisiz fiyatla burdakini kiyasladigimizda motorlar arasindaki fark sadece 650 euro kadar.(8578 euro-9217euro) Bu farkta olmamali bence de ama son fiyatlar arasindaki gibi ucurum degil en azindan.

Enduroist Üye BaranKARAKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Selam Faruk;
    Cumartesi günü Motor ekipmanları alırken karşılaşmış sohbet etmiştik hatırlarsan, benim 700GS'e bakmıştın. Çok merak ediyorum kararını buradan paylaş lütfen.
    Elimden gelebilecek birşey olursa haber vermen yeter Tekrar kolay gelsin.

Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı BaranKARAKAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Faruk;
    Cumartesi günü Motor ekipmanları alırken karşılaşmış sohbet etmiştik hatırlarsan, benim 700GS'e bakmıştın. Çok merak ediyorum kararını buradan paylaş lütfen.
    Elimden gelebilecek birşey olursa haber vermen yeter Tekrar kolay gelsin.
    Hatirlamaz olur muyum, sagol orada da epey ilgilendin. Ben her ne kadar F700 istiyor olsam da motor icin kredi cekmek cok icime sinmiyor o yuzden ufaktan bir nc700X'e meyletme soz konusu. Bugun borusana gittim ve hem istedigim rengin kalmadigi bilgisini aldim, hem de ciddi bir indirim elde edemeyince biraz da yakin arkadaslarimin yonlendirmeleriyle dedigim gibi ufaktan hondaya meylediyorum ama hayirlisi diyorum simdilik.

Enduroist Üye BaranKARAKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Hatirlamaz olur muyum, sagol orada da epey ilgilendin. Ben her ne kadar F700 istiyor olsam da motor icin kredi cekmek cok icime sinmiyor o yuzden ufaktan bir nc700X'e meyletme soz konusu. Bugun borusana gittim ve hem istedigim rengin kalmadigi bilgisini aldim, hem de ciddi bir indirim elde edemeyince biraz da yakin arkadaslarimin yonlendirmeleriyle dedigim gibi ufaktan hondaya meylediyorum ama hayirlisi diyorum simdilik.
    Faruk; orada da konuştuk, bu iş bütçe meselesi, tabii ki Honda ve BMW aynı fiyat olsa bunları konuşmazdık ama aradaki fark yüksek, iki motorda bence gayet güzel motorlar hangisini alsan pişman olmazsın ama her ne kadarda F700 kullansam da bütçen kısıtlıysa bencede kendini çok zorlama ben aldığımda iki motor arasında yaklaşık 11500 TL civarında fark vardı o sebeple çok düşünmeden karar verdim. Ama senin söylediğin aralık daha geniş olduğu için dikkatli seçim yapman gerekiyor..

Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı BaranKARAKAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faruk; orada da konuştuk, bu iş bütçe meselesi, tabii ki Honda ve BMW aynı fiyat olsa bunları konuşmazdık ama aradaki fark yüksek, iki motorda bence gayet güzel motorlar hangisini alsan pişman olmazsın ama her ne kadarda F700 kullansam da bütçen kısıtlıysa bencede kendini çok zorlama ben aldığımda iki motor arasında yaklaşık 11500 TL civarında fark vardı o sebeple çok düşünmeden karar verdim. Ama senin söylediğin aralık daha geniş olduğu için dikkatli seçim yapman gerekiyor..
    Kesinlikle kardesim. Dun her iki tarafla da elimden geldigince pazarlik yaptim ve su anda iki motorun anahtar teslim fiyatlari arasinda tam olarak 15500TL fark var ama f700GS'te arka canta hediye. Hicbirimiz bu parlari koly kazanamadigimiz icin de dusunce suresi uzadikca uzuyor.

Enduroist Üye Akif Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akif Arıcan

Aslinda her ne kadar size hak versem de aslinda turkiyedeki fahis fiyatin ail sebebi borusan degil vergiler. Cunku ingilteredeki vergisiz fiyatla burdakini kiyasladigimizda motorlar arasindaki fark sadece 650 euro kadar.(8578 euro-9217euro) Bu farkta olmamali bence de ama son fiyatlar arasindaki gibi ucurum degil en azindan.
    Faruk bey hesabınız hatalı, İngiltere veya Almanyadaki liste fiyatına KDV'nin dahil olduğüunu unutmayın İngiltere'de KDV (VAT ) oranı %20, yani vergisiz fiyatı 7148 euro. aradaki fark 2000 euro kadar yani Borusan vergi kadar da büyük etken Türkiye'de. Hata İngilterede 300 pound kadar yol vergisi de var onuda düşürsek vergisiz fiyatı 6000 pounda kadar düşüyor. Bu durumda ingiltere vergisiz fiyatı 7000 euro oluyor.
    Konu Akif Arıcan tarafından (12-06-2013 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu