Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Standart Hangi Motorla Başlanmalı

Internette gezinirken gördüğüm ve beğendiğim bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Hiç değiştirmeden aynen aktarıyorum.
    Aramızda bu işe yeni yeni ilgi duyanlara yardımcı olabilir diye düşündüm.

Motosikletli hayata biraz geç başladım.
    Yaklaşık beş yıl oldu. Başlamadan önce eski bir motorcu olan babam
    " Elinde ki parayı kask ve kıyafete yatır, gerekirse borç al ama küçük hacimli motorla başla"
    dedi.

115 cc-200cc-500cc ve 660cc ile devam ettim.
    Bu işin sonu yok. son olan sadece birden bire güçlü bir motorla başlaman olur.

CBF 150 bence çok şık bir başlangıç motoru. Hafif ince ve dengeli.
    En az iki yıl bununla devam et. Kendinden emin olma zamanı geldiğinde de 250 cc'ye terfi et.
    Hiç kimsenin dolduruşuna gelme. Yaşadığın hayat sadece sana ait.

660'lık motorla da gidiyorsun 150'lil le de sonuç değişmez.

Seninle yaşıt olan oğluma da hep aynı şeyleri söylemişimdir. Ve hep söylemeye devam edeceğim.

Hiç kimseyi arkanızda gözü yaşlı bırakmayın.
    Bu hayat çok güzel.

Kaynak:Yekta Ali
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

SELÇUK
    Guest

ben 50 cc lik le başladım puch monza sonra 350 lik java almıştım 27 beygirdi oh dedim nasıl kullanıcam javayla 3 kez ciddi kaza yaptım sonra 93 senesinde gs 500 e aldım ilk japon motorumdu parçalar ozaman daha pahalı olduğu için çok dikkatli idim sadece mazota girdim kaydı olduğu yere bıraktım allahtan bişey olmadı sonra xt 600 yamaha aldım buna 7 yıl bindim anaktardahi vurmadım beni hiç üzmedi gerçekten sağlam motordu daha sonraları honda xx 1100blackbird ve hayabusamda oldu ama enlezzet aldığım motor xx 1100 oldu gerçekten şekil olarakta çok güzeldi kırmızı o motora doyama dım temizini bulursam tekrar alırım şimdi ye kadar 15 adet motorum olmuştur hatta bmv ye bile bindim sonra töbe ettim birdaha alman mı diye en büyük küçük adamlar yani japonlar onları çok seviyorum bu işi bili yolar gerisi yalan