Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Serhat Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serhat Çetin
    Motosiklet
    Henüz bir motosikleti yok.Yoğun bir araştırma içinde.

Standart Muhteşem 3lü(Cbf150, Cb125, ybr125)

Merhaba sayın kulüp üyeleri:

Kulübe katıldım ama hala aktif olamadım pasif pasif takılıyoruz henüz. Bu yaza motosikletle girmek istiyorum. Ve bu üçlü arasında klasik kararsızlığı yaşıyorum.
    Kısaca kendimden ve motordan beklentimi anlatayım sizlere ve yorumlarınızı bekliyorum...

1) 4-5 yıllık Honda Activa tecrübem var. Alacağım motorsiklet ilk vitesli motosikletim olucak.
    2) Bütçe max 5.000TL civarı belki daha az yani bunun içinde mont kask vs'de var (
    3) Genelde okula gitmek için ve gezmek için kullanıcam ama Ara sıra Çanakkaleye gitmeyi düşünüyorum o yüzden uzun yolda kanser etmesini istemiyorum. yani bu makinelerden hangisi +100 hıza daha rahat çıkar? Tırların arkasında kalmam? Koru dağına hangisi daha randımanlı tırmanır? Bu benim için en önemli koşul çünkü activa'da max 95 hızla gitmekten illallah geldi. Kamyon yazılarını ezbere bilirim bu yüzden :P

4) Okula gitmek için kullanıcam demiştim. Biraz da yakışıklı olsun istiyorum aslında malum genciz güzeliz :P
    5) Yakıt konusuna girmiyorum malum hepsinin yakıtı az.
    6) "çok fazla şey istiyorum farkındayım ama bir defa alıp uzun zaman kullanmak düşüncesindeyim"
    7) Son zamanlarda bir söylenti dolanıyor -150cc'ler otobana giremeyecek diye onun akıbeti nedir?

Yardımlarınızı ve içten yorumlarınızı bekliyorum Sayın Abilerim ablalarıım ve arkadaşlarım. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

(Bazen diyorum boşver vitesi falan istanbuldasın zaten al bi scooter bak keyfine ama......)

EN KISA ZAMANDA MOTOSİKLETİMLE YANINIZDA OLMAK DİLEKLERİMLE...
    Saygılarımla Serhat Ç.
    Konu Serhat Ç. tarafından (26-03-2013 Saat 02:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
    max 5 Bin TL +150cc motor önerilerine açık

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serhat Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sayın kulüp üyeleri:

Kulübe katıldım ama hala aktif olamadım pasif pasif takılıyoruz henüz. Bu yaza motosikletle girmek istiyorum. Ve bu üçlü arasında klasik kararsızlığı yaşıyorum.
    Kısaca kendimden ve motordan beklentimi anlatayım sizlere ve yorumlarınızı bekliyorum...

1) 4-5 yıllık Honda Activa tecrübem var. Alacağım motorsiklet ilk vitesli motosikletim olucak.
    2) Bütçe max 5.000TL civarı belki daha az yani bunun içinde mont kask vs'de var (
    3) Genelde okula gitmek için ve gezmek için kullanıcam ama Ara sıra Çanakkaleye gitmeyi düşünüyorum o yüzden uzun yolda kanser etmesini istemiyorum. yani bu makinelerden hangisi +100 hıza daha rahat çıkar? Tırların arkasında kalmam? Koru dağına hangisi daha randımanlı tırmanır? Bu benim için en önemli koşul çünkü activa'da max 95 hızla gitmekten illallah geldi. Kamyon yazılarını ezbere bilirim bu yüzden :P

4) Okula gitmek için kullanıcam demiştim. Biraz da yakışıklı olsun istiyorum aslında malum genciz güzeliz :P
    5) Yakıt konusuna girmiyorum malum hepsinin yakıtı az.
    6) "çok fazla şey istiyorum farkındayım ama bir defa alıp uzun zaman kullanmak düşüncesindeyim"
    7) Son zamanlarda bir söylenti dolanıyor -150cc'ler otobana giremeyecek diye onun akıbeti nedir?

Yardımlarınızı ve içten yorumlarınızı bekliyorum Sayın Abilerim ablalarıım ve arkadaşlarım. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

(Bazen diyorum boşver vitesi falan istanbuldasın zaten al bi scooter bak keyfine ama......)

EN KISA ZAMANDA MOTOSİKLETİMLE YANINIZDA OLMAK DİLEKLERİMLE...
    Saygılarımla Serhat Ç.
    Önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.Vitesli ile sukuter aynı şey değildir.Sıfırdan başlarsın her şeye.Ve al bir ybr ver gazı.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

3. Şenol SEL, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (29-03-2013)

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Serhat, uç motordan da performans bekleme. Cbf150 azami hızda +10 km daha hızlı olabilir. Ama kamyon yazılarını bilmeye devam edersin. Bence cb 125 alırsın sıfır km. Geriye de 1000 tl kalır. Ona da aksesuar alırsın.

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

Tsv apachi 150...

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlarımız çok doğru belirtmişler, vitesin sağladığı hızlanma , tırmanma vs. beceriler dışında bu motorların hiçbiri +100 yapmaz. uzun yol meselesi göreceli bu motorlarla dünya turu yapan da var...scoter ve cbf le marmara çevresini epey dolanmış biri olarak ben uzun yolda pek konforlu olduklarını düşünmüyorum. Yine bence bu motorlarla yapılmaması da lazım bu hızların açık söylemek gerekirse...Bu arada activa ile 95 de iyiymiş

6 ay kadar cbf 150 kullandım ama ybr 125 te çok kıvrak ve masrafsız bir motorsiklet.

Daha önce vitesli tecrüben yoksa yamahanın cok makul fiyatlı eğitimlerine mutlaka katıl...yolda öğrenmeye çalışmak kötü seçenek emin ol...

Şimdiden kolaylıklar

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

kendim kullandığım için cbf150 diyeceğim ama temiz bulmak lazım.
    cb125e nin de tipini hiiiç beğenmiyorum, cbf150 daha yakışıklı ve uzun camla vs. daha da yakışıklı olabiliyor diye düşünüyorum.

150cc klasmanda en hızlı makina tvs apache dir, oda iyidir ama o incecik lastiklerle 130 gitmek ne kadar güvenlidir tartışılır.
    ben cbf150 ile 2 kişi 110-115 gittiğimde acayip tedirgin oluyordum.
    tvs apache, fiyat olarak biraz daha uygun veya aynı ama daha güçlü seçenek olabilir.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Zor bir seçenek, her kullanıcı kendi motorunu tavsiye edecektir. Ben hem CBF hem YBR yi de test amaçlı kullandım. İkisi arasında bariz bir fark olmasa da sanki CBF 25 CC lik bir güç daha sunuyor kullanıcıya. Ama ben hep güçlü motor kullandığm için her türlü halükarda gaz açtığınız zaman altnızda zıplayan va kamçıya cevap veren bir motor olsun derim. Bu hızlı kullanım olarak algılanmasın ihtiyaç halinde akan trafikten hızlı olma gibi durumlarda gayet işinize yarayan bir güçtür. Eğer küçük cc li motorla bazı alışkanlıklar edinirseniz, büyük motorla kazanacağınız reflekslerden mahrum olursunuz. Benim görüşüm biraz gücü arttırıp 500 cc ile kendinizi geliştirmenizdir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

bende acemiyken, çok ustayız ya artık , 5.000 km cb125e kullandım. bu 3ünden ne alırsan al kamyon yazılarını ezberlemeye devam edersin. cb125E için düz yolda görebileceğin maks hız 100km/h. Yokuş aşağı 110 görürsün. ama 85km/h ve üzerinde güvenli gelmez kullanımı. bunları bilerek bu 3 motordan hangisini alırsan al sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. tekerin düz bassın.

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Benimde tercih edeceğim Ybr 125... YBR ile uzun yol yapmış biriyim. İzmir, Edirne, Eskişehir, Bursa, Yalova v.s Başlangıç için ideal bir motor olsa da uzun yolda kullanmak akıl işi değildir tabi ben deliydim o başka... :-) 4 saatlik yol yapmak iki gün istirahette çekilmeyi göze alacaksın anlamındadır... Bu arada Cbf ile Ybr tasarım bakımından kıyaslamak doğru değil çünkü Cbf tasarımı gerçekten bana çok komik geliyor... :-)
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Bunların hiçbiriyle otobana çıkmak çok sağlıklı olmuyor zaten. Madem uzun süre kullanmak istiyorsunuz ben olsam CB125'i elerdim. diğer ikiside birbirinden aman aman farklı motorlar değil. Ben CBF150 den çok memnunum, servisi vesayre gayet güzel. Kardeşim sorsa doğrudan Honda'ya git düşünme derim, tavsiye ederim ama siz bakın hangisine kendinizi yakın hissediyorsanız onu alabilirsiniz. CBF 150 yenisi 4800 civarı olması lazım ama ybr ne kadar bilmiyorum. Eğer 2. el alacaksanız ilanlar arasında hangisini temiz uygun fiyatlı bulursanız bence alınır.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu