Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 47 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

cok bariz hatalar bile olsa; kufretmek, saldirmak, el hareketi yapmak gibi seylerin tamaminin yanlis oldugunu dusunuyorum... cunku herhangi birimizin yaptigi bir hareketin acisini yine bir baska motorcu arkadasimiz odeyecektir. evet cok sinirleniyoruz ve evet bazen hayatimizi ya da saglimizi riske atan seyler oluyor... yine de kufretmeden bagirip cagirmak en mantiklisi. zaten karsi taraf hataliysa fazla laga luga etmiyor tabi siz kufredip uzerine yururseniz isler degisiyor. cunku bu sefer isin icerisine ego' lar giriyor.

egemen' in dedigi gibi, siz basin gidin abi... onlar trafikte dursun. gercekten hos olmayan seyler ile karsilasabiliriz... kinci ve arkadan vurmayi seven bir toplumuz. bizim yaptigimizin acisini baskasi cekmesin... ve belkide zaten siz baskalarinin yaptiklari yuzunden bunlari yasiyorsunuz.

sakin olalim, sakin gidelim... trafikte savasmaya gerek yok.

not: bu arada, elimde olsa "judge dredd" olur, aninda yaptiklarini odetirim ama ne yazik ki boyle bir sansim yok.

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

geçmiş olsun insanı cileden cıkartıyor gercekten taksiciler, minibusculer bir de belediye otobusleri onun dışındakilere pek aldırmıyorum ehliyet sınavları malum her giren alıyor ehliyet beşerdir şaşar diyorum ama işi araç kullanmak olan adamların hatalar yapması sinirlendiriyor insanı allah beterini vermesin...

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Geçmiş olsun.

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun...

Bu türlü sıkıntıları hepimiz ya atlattık, ya da atlatacağız ama sonu gelmeyecek...

İlk zamanlar yaşadığım sıkıntılara sert tepkiler veriyordum, inmeler, dalmalar, küfür etmeler...

Özellikle küfür konusunda zamanla öğrendim ki kendimi haklıyken haksız konuma düşüyorum... Bu nedenle mümkünatı var ise bağırın çağırın ama lütfen küfürlü konuşmayın! (en azından ilk tepkilerinizde)

Çünkü; karşı taraf için olaya bakış şeklini bir an da değiştirebiliyorsunuz. Özür dileyeceği varsa bile size karşı otomatik ters tepki vermeye başlıyor ve olay tırmanmaya başlıyor, sonrası malum kimin gücü kime yetiyorsa... Muhtemelen hiç istemeyeceğimiz sonuçlarla kaşılaşabiliriz. Belkide 10 dakika sonra hatırlamayacağımız bir olay kötü sonlanabiliyor...

O anda karşı tarafın özellikle psikolojisinin ve sağlığının ne durumda olduğunu bilemiyoruz. Bazen normalde kendimizinde yapmayacağı şeyleri yapabildiğimizi görünce, mümkün olduğunca olaylara daha bir sakin yaklaşmaya başladım...

Çünkü, motorculara karşı kin ve önyargı oluşmamasına çabalıyorum. Uyarılarımı bu yönde yapmaya gayret ediyorum. Benden kaynaklanan sinirini başka bir motorcu arkadaştan çıkarmaya çalışabilir... Ayrıca bu tiplerden o kadar çok var ki sonu yok arkadaşlar, onlarla yaşamaya uzun yıllarca bizlerin farkındalığı oluşturma çalışmaktan başka gerçekçi bir yaklaşım malesef bence yok!

Son zamanlarda mevsimlerden midir bilmem, ben de spastik sayısında artış gözlemliyorum...

Hatta bu sabah 1. köprüden avrupa yakasına işe gidiyordum. Köprüden önce otobüslerin ayrıldığı yol ayrımından sonra emniyet şeridinden 40/50 ile giderken, sıkışık trafikte orta şeritten bir anda önüme taa emniyet şeridine kadar "aniden" fırlayan SPASTİK'e az daha vuruyordum, refleksle yırttım vallahi, olay öyle hızlı olduki ne olduğunu anlamadım bile... Durdurdum sağ camından diyalog şu şekil;

- Ne yaptığının farkında mısın? az daha sana vuruyordum!

SPASTİK öyle bir cevap verdi ki, şok oldum bu zamana kadar böyle bi cevap duymadım ve sözüm bitti;

- Ne olmuş ki...

Olayda adı geçen "SPASTİK"

- 34 TJ 3096 Plakalı Peugeot RCZ Siyah araç sürücüsü

Ancak bütün herşeyin üzerinde birşey var ki o da o anki RUH HALİMİZ...

Bahsi geçen SPASTİK de çok iyi anıma denk geldi

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada aklıma gelmişti birkaç gün önce yollarda, sürüş esnasında yanından geçtiğim arabaların şoförlerini inceliyorum. %90 i bunların telefon ile oynuyorlar, alsam bı kamera çeksem trafiğe şikayet etsem, aynı şeyi emniyet Şeridi'nden gidenler için de düşünüyorum, bir sonuc alınır mı?

Alıntı 07070 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar ortalık bir garip dediğiniz gibi telefonla konuşanların sayısı müthiş derecede artmaya başladı. geçen bir tanesi arabanın radyosuyla oynarken üzerime çıkıyordu sol tarafımdan bende sağa doğru kaçıp kornaya abandım bir de baktımki arabanın içinden el kol hareketi yapıp bağırmaya çalışıyor. hem suçlular hem güçlü olmaya çalışıyorlar böyle olunca iskele demirini hak ediyorlar tabi. hayır elini kaldırıp özür dilese tamam deyip geçerim ama birde böyle yaptıkları zaman insanın kanına dokunuyor.
    Evet özellikle son zamanlarda sayıları aşırı arttı. Telefonla konuşan birinin benim hayatımı tehlikeye atmadığı bir gün yok diyebilirim. Hem kendi yerime hem diğer sürücülerin yerine trafikte gider oldum.

Enduroist Üye ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Valla nedir bu trafikte magandalardan çektiğimiz bilmem bende haftasonu sahil yolunda bir manyağa denk geldim Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim olayın sonuna...

Sahilyolunda idealtepeden E-5 e bağlanan köprüye girmek üzere sağ seritte sinyal vererek ilerlemekteyken önümde de yaşlıca bir amca gayet normal biraz yavaş köprüye girmek üzere ilerliyor bende onu takipte. Ancak arkamda bir hazımsız var. Bana korna sellektör ve 2mt. dibimden gelerek taciz etmekte. yol verdim geç git nereye gidiyorsan diye lakin virajdasın nasıl yol veriyorsun kendimi virajın dışında buldum haliyle neyseki yavaşım. biraz hızlanıp körü üstünde arkadaş trafik içinde beklerken yanına yaklaşıp "ne hazımsız adamsın viraja giriyorsun trafik var üstüne beni sıkıştırıyorsun şimdi de burada da bekliyorsun.. biraz adam ol dedim!" yürüdüm. Sanırım arkadaş yine durumu hazmedemiş ileride bir acı fren sesi.. belli ki arkadaş beni yakalamak için gazlamış ve virajı alamayınca bir sol bariyerlere bindirdi ordan sağ bariyerlere gecirerek durdu.. içimden yağlar eridi hakkettin ulan dedim.. ama bi yandan da üzüldüm. Umarım bundan sonra hırs yapmaz adam gibi kullanır arabasını..

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Standart sa

Alıntı ErdoganAktas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla nedir bu trafikte magandalardan çektiğimiz bilmem bende haftasonu sahil yolunda bir manyağa denk geldim Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim olayın sonuna...

Sahilyolunda idealtepeden E-5 e bağlanan köprüye girmek üzere sağ seritte sinyal vererek ilerlemekteyken önümde de yaşlıca bir amca gayet normal biraz yavaş köprüye girmek üzere ilerliyor bende onu takipte. Ancak arkamda bir hazımsız var. Bana korna sellektör ve 2mt. dibimden gelerek taciz etmekte. yol verdim geç git nereye gidiyorsan diye lakin virajdasın nasıl yol veriyorsun kendimi virajın dışında buldum haliyle neyseki yavaşım. biraz hızlanıp körü üstünde arkadaş trafik içinde beklerken yanına yaklaşıp "ne hazımsız adamsın viraja giriyorsun trafik var üstüne beni sıkıştırıyorsun şimdi de burada da bekliyorsun.. biraz adam ol dedim!" yürüdüm. Sanırım arkadaş yine durumu hazmedemiş ileride bir acı fren sesi.. belli ki arkadaş beni yakalamak için gazlamış ve virajı alamayınca bir sol bariyerlere bindirdi ordan sağ bariyerlere gecirerek durdu.. içimden yağlar eridi hakkettin ulan dedim.. ama bi yandan da üzüldüm. Umarım bundan sonra hırs yapmaz adam gibi kullanır arabasını..
    bir musibet bin nasihatten iyidir
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Benim içimin yağları eridi desem doğru olmaz ama yalanda söyleyemeyeceğim.

Ben genelde böyle tiplerin eğer önümde devam edebileceği bir yer yoksa ve yol tek şeritse kesinlikle virajdan çıkana kadar yol vermiyorum, ne doğru ne yanlış aslında.
    Ancak yol verdiğinde zaten viraj almayı da bilmediklerinden, arabayı onlar değil araba onları kullandığından direkt üzerine çıkıyorlar, buyuzden viraj çıkışına kadar yolu ortaliyorum mecbur.

Canıma kast eden, ehliyet alabilecek zekayı bulundurmayalarla mümkün olduğunca muhattap olmuyorum.

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

İdealtepe'de oturduğumdan ötürü oraları çok kullanıyorum ve gerçekten de ilginç bir şekilde o bağlantı köprülerinin giriş ve çıkışlarında böle salak saçma hareketlerle giden tipler çok. Birde sanki üzerimden atlayacak,önüm boşta ben kıllığına gitmiyorum gibi tavırlardalar,bizimde önümüz tıkalı olduğu halde tamponu plakama dayıyan denyolar e-5 e çıkınca nedense hep aynada kaybolurlar.
    Biraz önceki yarışçıdan eser yok hah.

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu