Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Standart Yalova-Gemlik Armutlu Yarımadası Sahil Yolu...

Selam motorcu dostlar gezip görülesi yerlere bende bir katkıda bulunmak istiyorum bilenler vardır ama bilmeyenler için faydalı olabilir çünkü çok güzel bir rota yalova dan çınarcık yolundan devam ediyorsunuz esenköy armutlu fıstıklı kapaklı narlı ve gemlik yalovadan bu yola girdiğinizde yaklaşık 97 km sora gemlik bursa yoluna tekrar çıkıyosunuz armutlu gemlik arası çok güzel kendinizi güney sahillerinde hissediyosunuz resmen harika bir doğa ve koylar var gemlikten sora bursa yolundan tekrar ayrılıp kurşunlu mudanyada yapabilirsiniz...

Enduroist Katılımcı Üye Serdar Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Aydın
    Motosiklet
    cbf 500
    Marka
    Honda

Motosiklet için ülkemizdeki en güzel güzergahlardan biridir diyebilirim.Görmeyen-gezmeyenler kaçırmasın.
    Baki kalan bu kubbede " bir hoş sada " imiş.

Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Evet abi haklısın tüm motorcuların bu yoldan geçmesi gerekir zaten bikere giden bu rotayı favori rotaları arasına alır kesinlikle bu yol yeşil-mavi yol olarakta geçiyor fazlada kalabalık değil masmavi koylarda denize girebilirsiniz birde narlı da bi yorgunluk çayı içmek için güzel yerler var..

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Alıntı motoseyyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosiklet için ülkemizdeki en güzel güzergahlardan biridir diyebilirim.Görmeyen-gezmeyenler kaçırmasın.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

çarş-perş-cuma tatil yapabileceğim maalesef cumartesi çalışcam sanırım oysa pazar-ptesi zaten normal izin günüm..

neyse bu 3 gün için iznik e gidesimiz olabilir ve bu rotaya baktım yolumu toplamda 80 km kadar uzatarak bu rotada gemlik üzerinden iznik e geçebilirim.

armutlu üzerinden gemlik rotası üzeri durulası, geçilesi yer tavsiyeleriniz nedir ?

tabi birde arife günü sabahtan bu güzergah tehlikeli olur mu?(bayram münasebetiyle)

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çarş-perş-cuma tatil yapabileceğim maalesef cumartesi çalışcam sanırım oysa pazar-ptesi zaten normal izin günüm..

neyse bu 3 gün için iznik e gidesimiz olabilir ve bu rotaya baktım yolumu toplamda 80 km kadar uzatarak bu rotada gemlik üzerinden iznik e geçebilirim.

armutlu üzerinden gemlik rotası üzeri durulası, geçilesi yer tavsiyeleriniz nedir ?

tabi birde arife günü sabahtan bu güzergah tehlikeli olur mu?(bayram münasebetiyle)
    Can, bu yol genellikle 1 araç ve 1 motorun yan yana geçebileceği genişlikte bölümlerden oluşuyor.. Bu yol arkadaşların da bahsettiği gibi mavi-yeşil yol olarak geçiyor, ve Erikli - Delmece - Karlık yaylaları'nın rotalarından geçiyor.. Yani bu forumda özellikle Delmece diye araştıracak olursan, o rota üzerinden yapılmış turları bulabilirsin.. Bu sene ben 1 kere gittim, farklı arkadaşlar da gittiler o tarafa.. Gidilip, görülmesi gereken güzel yollar.. Motorcu adamın hayatında en az 1-2 kere gidip yol alması, ve yaylalarında kamplaması lazım..

Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Selamlar arefe günü sabah saatlerinde yoğun olucağını hiç sanmıyorum normal rahat rahat gidersiniz ama bayramın birinci günü yoğun olur millet yollara çıkıyo 4 tekerle biz bu yoldan gidicez gemlikten trilyeye geçicez kısmetse ama bayramın ikinci günü düşünüyoruz size uysaydı gemliğe kadar eşlik ederdik bence arefe günü gidin derim kazasız belasız sürüşler dilerim..

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Teşekkür ederim arkdaslar.
    Cumartesi çalışıyorum ama neyseki patron çarşambayı devlet dairesi misali tatil yaptı, pazartesi iznimi de salıya kaydirabilirsem, cumartesi kaybımı tam telafi edeceğim

Bilgiler için tekrar teşekkürler, bayramda kamplamayız sanırım, havalarda serinledi, hanımı zorlamanın alemi yok, iznik te sıcak ev varken

Keyfini çıkararak gidip foto çekmeye çalışırım sizler için.

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

bol bol fotograf cek can.. Sonbahar vakti cok guzel oralar simdi..

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Çok hevesli bir şekilde yola çıktık ancak maltepe den eskihisar a kadar sağnak yağış hiç durmadı, deli gibi yağdı.

Topçulara inip oradan yalova ya vardığımızda neredeyse durmuştu ancak rüzgar kuzey den alçak ve koyu bulutlarda aynı yönden hızla gelince, yolu en az 1.5saat uzatmaya değecek gibi gözükmedi hava

Bizde basıp iznik e geldik.

ctesi iş başı yapmam gerek, eğer hava yarın güzel olursa öğlen gibi iznik ten yola çıkıp gemlik-armutlu-yalova istikametinde bu turu yapabiliriz. Yoksa ctesi sabah 6.30da yola çıkıp doğru istanbul :/

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu