Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Standart 101112 (10 Kasım)

10 Kasım 2012 günü Saat: 12:00 de İzmir Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet tarihinin en görkemli anma törenine ev sahipliği yapıyor.

İzmir Konak Belediyesi’nin fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün’ün ile ortaklaşa gerçekleştireceği projede Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran 2.400 kişi Atatürk portresi oluşturacak ve bu oluşum yaklaşık 200 Metre yukarıdan fotoğraflanarak ölümsüzleşecek.

Belgesel niteliğinde bir film haline de getirilecek proje pek çok ulusal TV kanalında canlı olarak yayınlanacağı gibi yaratacağı etki ile uluslararası bir sansasyonel tepkime hedefleniyor.

Ayrıca projeye katılacak 2.400 katılımcı çok yüksek çözünürlükte görüntü elde edilebilen özel bir panaromik çekim teknolojisi olan GigaPan ile tek bir karede görüntülenecek. Türkiye’de ilk defa kullanılacak bu teknoloji ile çekilecek fotoğrafta 2400 kişi her biri bir portre fotoğraf kadar net olacak ve aynı karede görüntülenecek.

Tüm organizasyonun haftalar öncesinden sosyal medyada tanıtımı yapılacak ve projenin yüzbinlerce kişiye duyurulması sağlanacak. http://www.izindeyiz.net/ alan adı ile oluşturulacak web sitesinden organizasyon ile ilgili tüm materyalin indirilebileceği proje, katılımcı sayısı, teknolojisi, görselleştirme biçimi ve daha bir çok anlamda Türkiye’de bir “ilk” olarak tarihe geçecek.

Büyük kurtarıcımız ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu proje ile yaratacağı birlik beraberlik duygusu paha biçilmez bir değer olarak kayda geçecektir. Proje tamamen sosyal sorumluluk değerleri kapsamında gerçekleştirilecek olup, ne katılımcılar, ne fotoğraf sanatçısı ne de Konak Belediyesi ve de diğer adı geçen (geçecek) kişi kurum ya da kuruluşlar projenin gerçekleşmesinden maddi bir kazanç elde etmeyeceklerdir.

izindeyiz
    ‎101112

Siz hiç Türkiye’ye gelmiş bir yabancının, bir 10 Kasım sabahı, saat dokuzu beş geçe neler yaşadığını düşündünüz mü?

Ben de düşünmemiştim; ta ki yabancı bir dostum yaşadığı büyük şaşkınlığı anlatana kadar. Demişti ki; “Siz nasıl bir milletsiniz ki, bunca yıl sonra dahi bir insanın ölümünü böylesine büyük bir vefayla, bağlılıkla ve böylesine büyük bir katılımla anabiliyorsunuz?”

10 Kasım nedir?.. ‘Bir insanın ölümü’ mü, yoksa bir ülkünün paylaşıldığının göstergesi mi?

10 Kasım, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen bir lidere saygının, ülkeye bağlılığın göstergesidir.

10 Kasım, bu ülkede yaşayan insanların, her 10 Kasım’da saat dokuzu beş geçe aynı heyecanla, aynı ülküde buluşmasıdır. Aynı özlemle yaşamasıdır. Geleceğe umutla bakması, bir barış sevdalısına, bir dünya liderine bitmek bilmez saygısıdır.

Dedik ki, Kurtuluş savaşının başladığı ve bittiği kent İzmir, adına yaraşır bir özlem’e imza atsın. Bu 10 Kasım’da, saat 12.00’de, aynı ülküde buluşsun ve dünyanın en büyük Atatürk portresini oluştursun.

Aynı özlemi yaşayan; aynı sevgiyi, aynı saygıyı paylaşan 2400 kişiye ihtiyacımız var. 2400 kişiden biri de sen olur musun?..

10 Kasım’da İzmir’deyiz… 10 Kasım’da İzindeyiz…

Dr. Hakan Tartan Konak Belediye Başkanı

29 Ekimde Aynı yerde bu çalışmanın provası yapıldı, eşimin rahatsızlığı nedeniyle katılamadım, çok istiyordum. Basında hiç de haber değeri olmadı, haydi gençler gayret edin.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Buraya yazıyorum, 09/11/2012 tarihinden, 10 kasım sabahına kadar İzmire giden bütün yollarda trafik denetlemeleri, evrak eksiğinden dolayı araç bağlanmaları ve İzmire gidecek şehirler arası otobüslerin otogarlardan çıkışının engellenmesi gibi mevzular inşallah olmaz.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Alıntı mehmetb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya yazıyorum, 09/11/2012 tarihinden, 10 kasım sabahına kadar İzmire giden bütün yollarda trafik denetlemeleri, evrak eksiğinden dolayı araç bağlanmaları ve İzmire gidecek şehirler arası otobüslerin otogarlardan çıkışının engellenmesi gibi mevzular inşallah olmaz.
    Yuh derim ama abartırım biraz
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı mehmetb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tehikeyi hesaplayan iki arkadaş Uçakla gidip görevi bittikten sonra İstanbul'a dönecekler,

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Pazartesi veya Sali yola cikiyorum bir aksilik cikmazsa.
    İşte benim abim helal olsun, zaten sana sebep lazım, fakat Bursa 29 Ekimde iyi ses getirdi inşallah bu da öyle olur. Hayırlı yolculuklar.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Ben Pazartesi veya Sali yola cikiyorum bir aksilik cikmazsa.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Neden olmasın belki orada oluruz ?

Enduroist Katılımcı Üye Seher Duru Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Seher ÖZTÜRK
    Motosiklet
    ....

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden olmasın belki orada oluruz ?
    Burdan geçerseniz uğrayın bi yüzünüzü görelimm

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

güzel bilgiler, teşekkürler..

umarım 29 ekimde olan saçmalıklar bu 10 kasımda olmaz..

Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

İşte 2400 gönüllü böyle bir iş çıkardı içlerinde enduroist olanlar da var.

Konu Yusuf YÜCE tarafından (11-12-2012 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.