Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Standart 4 Kasım 2012 Riva - Şile - Polonezköy

Eklenti 1241

Cumartesi mesai yapmam gerekince hafta sonu rezil oldu diye düşünüyordum.
    4 Kasım 2012 Pazar günü havanın da güzel olacağını öğrenince Cömert ve Erkan ile birlikte bir çıkalım da kurtlarımızı dökelim dedik. Sağ olsunlar beni kırmadılar, bayıldığım bir rotadan gitmeyi kabul ettiler. Onlar da daha önceden gitmemişler bu yoldan, günün sonunda memnun kaldılar diye düşünüyorum.

Rotanın tamamını daha önce ABGS’de paylaşmıştım, aşağıda yine gönderiyorum linkini. Kullandığım program daha önceden bisiklette kullandığım cyclemeter isimli uygulama.

http://maps.google.com/?q=http:%2F%2...le</a></small>

Sabah 08 gibi aylık yaklaşık 50TL ücret ödediğim Çırağan Four Seasons kapalı otoparkına giriyorum. Zincir lastik vs ufak tefek elle/gözle kontroller. Zincir epeyce gevşemiş, yağlanmaya ihtiyacı var ama günü çıkartır. İlk istikamet lastiklere hava basmak için Zincirlikuyu BP; ön lastik 24, arka lastik 23 ps. Bu kadar inmiş olması çok normal gelmiyor aslında ama yapacak bir şey yok. XL700 için servisler farklı hava basınç değerleri veriyor olsa da ben kitapçığa bağlı kalıyorum genelde ve kendimi daha konforlu ve güvende hissediyorum, ön arka 29 ps. Depoyu da fulleyip yakıt tüketimimi hesaplıyorum; 4,4 lt.

Eklenti 1232

Cömert ile 0845’de FSM gişeler çıkışında buluşuyoruz. Vakit kaybetmeden Kavacık BP’de Erkan ile buluşmaya gidiyoruz, o zaten çoktan varmış.

Eklenti 1233 Eklenti 1234

İstikamet Riva. Yolun başlarında ağır bir sisin içerisine giriyoruz ama kısa sürüyor ve yolun keyfi çıkmaya başlıyor. Bilenlerin malumudur, güzel bir asfalt var Riva yolunda. 70-80 km hızla gezinerekten Riva merkeze giriyor, pastanede birer pohaça ve çay ile midelerimizin sesini geçici olarak susturuyoruz.

Eklenti 1235 Eklenti 1236 Eklenti 1237

Riva’dan geldiğimiz yöne geri dönüp Paşamandıra sapağından sola giriyoruz. Buradan sonrası dar, hafif bozuk, mümkün mertebe yavaş gidilmesi gereken bir bölüm. Tezek ve ağaç kokuları arasında önceki günlerde yağan yağmurun da etkisiyle kısmen çamurlanmış yoldan ilerliyoruz. (yol toprak değil asfalt, ancak yolun dışından yağmurun etkisiyle çamur akmış sanırım). Bozhane’ye geldiğimizde soldan yukarıya doğru epeyce rampa yaparak Kılıçlı’ya varıyoruz. Yolun Bozhane – Kılıçlı arası bol virajlı ve yokuş yukarı. Kılıçlı’dan çıktıktan sonra yol tekrar düzeliyor, soldan Karakiraz ve Kurna Köyleri üzerinden, güzel bir asfaltta vizörler açık, çam kokuları içerisinde Sahilköy’e çıkıyoruz. Kısmen sahil, kısmen orman içerisinden İstanbul-Şile otoyolunu bulup Şile’ye gaz açıyoruz. Burada limana girip ufak bir kahvaltı ile dinleniyoruz.

Eklenti 1238 Eklenti 1239 Eklenti 1240

Şile dönüşü Erkan Şile otoyolundan Tuzla’ya dönüyor. Biz de Cömert ile beraber geldiğimiz yoldan geri dönmeye başlıyoruz. Kılıçlı’ya geri döndüğümüzde Polonezköy üzerinden yolu biraz değiştirmek üzere aşağıya kıvrılıyoruz. İlk sapakta sağ yerine sola dönünce de biraz kayboluyoruz, fark edip geri dönmek bize yarım saate mal oluyor yaklaşık olarak. Ondan sonrası Polonezköy, Kavacık, FSM Köprüsü… Cömert Ataköy tarafına, ben de tüneller üzerinden Beşiktaş’a. 187 km akıp gidiyor.

not : 10'dan fazla foto yükleyemedim, fotoları büyütemedim, bir de yoldan hiç foto yok çünkü gopro yok, ama artık var, sonraki raporlarda daha güzel fotolar var umarım

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Her mesaj içine koyabileceğiniz fotoğraf sayısı limitlidir.Onun için diğer fotoğraflar için de mesajla devam etmeniz gerekiyor.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

O rota benimde çok sevdiğim ama biraz sıkıldığım bir yol.
    Asfalt güzel olsa tadından yenmez aslında, güzel bir gün ve gezi olmuş.
    Teşekkürler paylaşımınız için.

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her mesaj içine koyabileceğiniz fotoğraf sayısı limitlidir.Onun için diğer fotoğraflar için de mesajla devam etmeniz gerekiyor.
    tamamdir, tesekkurler

celiloglu
    Guest

güzel rota elinize sağlık

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

bu hafta sonu yaptığım yağmurlu gezinin fotolarını da buraya ekliyorum, etap hemen hemen aynı olduğu için başka başlık açmak istemedim. gopronun da siftahını yapmış olduk. gezinin en güzel yerlerinde yağmur yağıyordu, fotolara da yansıdı maalesef.

köprü geçişi

depoyu fulledik, ortalama 4,3. arka planda bir crosstourer var.

şile yolu çalışmaları bitmek bilmiyor

yağmur başlıyor

kaybolmak opsiyonel, goggle maps yetişir.

yeşilvadi yolu hakikaten çok iyi.

şile-riva arası yola çıkınca yağmur dindi, hava mis.
    Konu ahmet korkmaz tarafından (17-11-2012 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

çiftalan severler için çamur banyosu mümkün.

buraya kadar gelmişken bir riva yapmadan dönmek olmaz.

enduroist sticker ile de pozumuzu verelim

fotolar çok yüklü olmadı umarım, öyle ise patronlar ses ederse hemen düzeltmeye çalışırım.
    bakalım videoyu ekleyebilecek miyim.

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Hoş bir gezi olmuş ; ellerine ve tekerinize sağlık..