Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Standart Truimph Tiger 800 ilk 2500 İzlenimleri

Merhaba Arkadaşlar,

Tiger'ımı alalı 2500 km oldu. İstanbul çevresinde takılıp bir de Ankara'ya gittim. Bu süre zarfında edindiğim izlenimleri paylaşmak istedim.

Öncelikle agresif bir motor olduğunu söyleyebilirim. Sizi yüksek devirlerde kullanıma zorluyor. 95 beygirin, beygir beygir hakkını veriyor. Her viteste her devirde ivmelenmesi çok başarılı. 6 vitesli ancak özellikle şehir içinde ve kısa mesafede E-5 de 4. vitesin üzerine çıkmanıza gerek kalmıyor. 3 viteste 4500 -5000 devirlerde 100 ü rahat görüyor. Redline 10000

Güç ıvır zıvır bu bilgiler zaten internette de mevcut. Beni en etkileyen tarafı ağırlık merkezi oldu. bildiğiniz gibi 2010 Transalp vardı daha önce. Aynı kiloda olmalarına rağmen bu bu kadar dengeli ve atik olacağını düşünmemiştim. Transalpten sonra Tiger ı ilk sürdüğümde zorlandım. çünkü çok hafif geldi. Viraja yatmak istediğim çat diye yatıyordu altımdan kaçacak gibi oluyordu. ağırlık merkezine alışınca özellikle yoğun trafikte scooter dan farksız.

Araya foto iliştirim

Süspansiyonları XC versionuna göre hissedilir derecede sert. Dolayısı ile tam bir yoğun arazi motoru denilemez bu anlamda. Ancak ben kendisi ile araziye de girdim yukarıdaki resimde gördüğünüz Transalp li kardeşim Ozan ile. Yolu biraz daha hissetmek dışında hiçbir eksiğini görmedim. Girdiğimiz arazi çamur büyük taşlık çukurlar içeren bir yerdi. bu arazide yaklaşık 25 km yaptık tek bir sorun olmadı. ABS kapatılabiliyor.

Bir foto daha ekleyeyim Ankara'ya giderken.

Ankara'ya giderken sele konusunda dikkatimi çekenleri paylaşayım. Sele normal şehir içinde tatmin edici. bir kere ince olduğu için gövdeye daha hakimsiniz. Ancak uzun yolda 70-80 km sonra ağrı yapmaya başlıyor. sizi mola vermeye itiyor. bir taraftan güzel bişe 100 km de bir mola vermiş oluyorsunuz ama bu problem jel sele ile giderilebiliyor. 250 euro civarında. yakında almayı düşünüyorum. elim düzelince malum çok masraf ettik.

Ankara dan dönüşte gökgürültüsü dolu ve sağnak altında devam ettim. hiç bir sıkıntı denge problemi olmadı. ıslanmak dışında hiçbir fark hissetmedim. Mola yerine girmeye aniden karar veren bir hödük yüzünden panik fren yapmak zorunda kaldığımda ise tekrar ağırlık merkezi olayına dua ettim.

Lastik olarak üzerinde prelli scorpion vardı. Fakat ben pek memnun kalmadım bu lastikten. Daha önce anekee 2 kullanıyordum. Şimdi yepyeni lastiği de değiştirmek olmaz diyerekten kullanmaya devam ediyorum ama bir kaç sefer gereksiz abs devreye girdi soru işaretlerim arttı.

fren olayına dönecek olursam. Frenler oldukça başarılı kesinlikle tatmin edici. tam kombine abs mevcut. Örneğin transalp le çukurdan geçerken kazara ayağım frendeyse çukur içinde abs devreye giriyor freni boşaltıyordu. aynı çukurlara bununla girdiğimde aynı şekilde abs devreye irmiyor. sanırım sensörleri daha başarılı

Kullanım olarak size gerçekten çok iyi bir his veriyor. Daha önce kulübümden bir arkadaşımın f800 ünü kullanmıştım. onunla kıyasladığımda, bunu daha konforlu ve daha iyi his veriyor şeklinde bulduğumu söyleyebilirim.

aldığımda ayakta kullanımda sorun yaşadığım için gidon yükseltme aparatı ile gidonu yükselttim bir miktar. şuanda kollarım çok rahatladı. gereksiz baskı, tansiyon hissetmiyorum.

Motor üç silindirli ve bunun avantajını performans ıvır zıvırlar bir kenara konforda hissettiriyor. Vibrasyon hiç yok. ankaradan gelirken 181km yi gördüm sürat olarak zira rodaj yapıyordum. Ve gram zorlanma vibrasyon filan hissetmedim. açsam daha gidecekti ama korktum

Bu avantajlarına rağmen transalp ten çıkan o motor sesi malesef tiger da yok. sinek vızıltısı gibi çalışıyor. Daha sessiz daha tiz bir ses. iyi bir kaskınız varsa uzun yolda motor sesini oldukça az duyuyorsunuz. Ben motor sesini sevdiğim için leovince egzost taktım ve bir miktar toparlandı ses. Şimdi daha mutluyum.

İlk izlenimlerimi son bir foto ile noktalayayım. Atladığım bir şeyler olabilir. unuttuğum filan. Spesifik sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım elbette.

Bu arada Alpler i de içine alacak bir rota ile Belçika'ya gitmek istiyorum. Yurtdışı için rota çizmek konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan da yardım beklemekteyim.
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Enduroist Katılımcı Üye özgür bağlama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür bağlama
    Motosiklet
    crf 250 l
    Marka
    Honda

motorunuz çok güzel güle güle kullanın. yakıt konusu nasıl acaba hiç ölçme fırsatınız oldumu şehit içi şehir dışı ?

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Tekrar iyi günlerde kullanın.

Güzel makina, karbon leovince le güzel ses duymuştum, eminim güzel olmuştur.

Enduroist Katılımcı Üye agn-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet GEYİN
    Motosiklet
    Hyosung GT 250-sarı kız
    Marka
    Hyosung

biraz tenereye yakın bi makinaya benziyo sanırım..kazasız güzel günlerde kullanın

Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Güzel günlerde kullan tekrar. Çok yakışıklı motosiklet gerçekten..
    Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

yakıt tüketimi konusunda net bir şey söylemem zor şimdilik. Ancak Ankaraya giderken bir depo aldım 70 liraya doluyor. Sonrasında Bolu dan epeyce bir çıktıktan sonra aldım. Ankara içinde biraz dolandım. Sonra dönerken bir daha aldım. Yani 140 liraya filan gitmiş oldum ankaraya diye düşünüyorum.

şehir içinde biraz daha artıyor. hafta başında depoyu dolduruyorum her gün işe gidiyorum toplamda 14 km. 5*14= 70km. çarşambaları kulüp toplantım oluyor hafta içinde geziyorum haftasonu geziyorum filan. yaklaşık 250-270 km civarında yol yapabildiğini düşünüyorum şehir içinde.
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Motorunuzu gülegüle kullanın, paylaşım için teşekkürler.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Çok beğendiğim bir motor listemdekilerden seside çok güzel güle güle kullanın.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Bilgiler için çok teşekkürler. Görünümünü beğendiğim bir motor. Değişiklik zamanı almak isteyeceğim motor seçeneklerinden biri olacak. Servis durumu, bakım masrafları nasıldır acaba?

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

hayırlı uğurlu olsun.güle güle kullan ...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu