Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Standart Doğa Tahribatı / Kartepe'de açılacak taş ocağı hk

Arkadaşlar Merhabalar,

bugün hürriyet'te yakaladığım bir haberi sizlerle paylaşmak isterim ;

Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'ne bağlı Maşukiye ile Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ne bağlı Yanık Köyü ortak sınırında bulunan, doğal güzellikleriyle ünlü orman alanında açılacak taşocağı kararından geri adım atılmaması her iki ildeki çevrecileri gerdi. Buradan Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin altyapısında kullanılmak üzere 2 milyon ton taş alınacağı belirtilirken, köylüler ve çevreciler ocakların açılması halinde bu bölgede geri dönüşü olmayan doğa tahribatı meydana gelebileceğini söylüyor. Kartepe Turizm Derneği'nin Başkanı Orhan Bayramin, "Şimdi bu ormanlara ağaçlara güzel doğaya iyi bakın. Proje gerçekleşirse bunları bir daha göremeyeceksiniz" diyerek şöyle devam etti. 2 milyon metreküp taş alınacağını ancak bu taş alındıktan sonra bu doğanın nasıl iade edileceği konusunda kesin bir cevap alamadık. Tablo belli. Hepimizin tahayyül edebileceği tablo ortada" dedi. Mustafa BAĞDİKEN- Elif YERİĞ/ KARTEPE-Kocaeli-DHA

Haberin detayı ;
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/42084...eceksiniz.aspx

Malesef o kadar güzel doğası olan bir yerde; sanırım yine bir katliamla karşı karşıya kalınacak.. Videoda görebildiğim kadarıyla zaten bir şeyler başlamış bile..
    Egemen DONAT
    A Rh (+)

505 828 50 68

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Asıl misyonumuz, motosiklet ve dolayısıyle endurocu olduğumuz için çevreci olmak kanımıza işlemiş, iyi güzel de ne yapalım şimdi Egemen, Kartepe'ye de bir eylem yapsak bu işler düzelir mi ? STK lar nereye kadar etkili olabiliyor. Evet işin doğruluğunu veya yanlışlığını tartışan ekonomik verimliliğini hesaplayan veya bu işin bağlı kurumları yok mu onlar ne yapar. Ancak hata üzerinde göz göre ısrarcı olunursa o zaman halk Bergama'daki gibi, İğneada'daki gibi, Yatağan ve Kapadokya'da olduğu gibi içindeki dışa vuruyor, yani eylem yapıyor.
    Ben sana bir fıkra anlatayım;
    Osmanlı zamanında fakir bir köylünün 9 erkek çocuğu varmış malum o zamanlar her aile çok çocuklu 3ü eli kılıç tutacak yaşta diğerleri küçükmüş. Bir gün bostancıbaşı gelmiş köyde eli kılıç tutan ne kadar erkek varsa askere almış, köylünün de üç oğlunu götürmek istemiş.
    - Padişahımız bilmem nereye sefer düzenliyor bu hayırlı bir iştir. Ölürse şehit kalırsa gazidir.
    Emir büyük yerden götürmüş çocukları, üçü de şehit,
    Yine aradan zaman geçip çocuklar büyümüş bu sefer beşini birden götürmüşler, onlar da şehit. Ya sabır ama giden bizden gidiyor diye içi yanan köylü, tekrar asker toplamaya gelen Bostancıbaşıya karşı çıkar.
    - Ben bu devletlü padişaha 8 evlat verdim bir tane kaldı, söyleyin padişahınıza benim şeyime ! güvenip sağa sola savaş açmasın.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl misyonumuz, motosiklet ve dolayısıyle endurocu olduğumuz için çevreci olmak kanımıza işlemiş, iyi güzel de ne yapalım şimdi Egemen, Kartepe'ye de bir eylem yapsak bu işler düzelir mi ? STK lar nereye kadar etkili olabiliyor. Evet işin doğruluğunu veya yanlışlığını tartışan ekonomik verimliliğini hesaplayan veya bu işin bağlı kurumları yok mu onlar ne yapar. Ancak hata üzerinde göz göre ısrarcı olunursa o zaman halk Bergama'daki gibi, İğneada'daki gibi, Yatağan ve Kapadokya'da olduğu gibi içindeki dışa vuruyor, yani eylem yapıyor.
    Ben sana bir fıkra anlatayım;
    Osmanlı zamanında fakir bir köylünün 9 erkek çocuğu varmış malum o zamanlar her aile çok çocuklu 3ü eli kılıç tutacak yaşta diğerleri küçükmüş. Bir gün bostancıbaşı gelmiş köyde eli kılıç tutan ne kadar erkek varsa askere almış, köylünün de üç oğlunu götürmek istemiş.
    - Padişahımız bilmem nereye sefer düzenliyor bu hayırlı bir iştir. Ölürse şehit kalırsa gazidir.
    Emir büyük yerden götürmüş çocukları, üçü de şehit,
    Yine aradan zaman geçip çocuklar büyümüş bu sefer beşini birden götürmüşler, onlar da şehit. Ya sabır ama giden bizden gidiyor diye içi yanan köylü, tekrar asker toplamaya gelen Bostancıbaşıya karşı çıkar.
    - Ben bu devletlü padişaha 8 evlat verdim bir tane kaldı, söyleyin padişahınıza benim şeyime ! güvenip sağa sola savaş açmasın.
    O fıkradaki adamın da dediği gibi ;
    Ah be Yusuf Abicim, hangi birini gidip protesto edelim ; hangi birine gaz açalım ; hangi birinde kamp kuralım..

Bizim nacizane amacımız, böyle bir şeylerin varlığından dostlarımızı haberdar etmektir.. Belki oralardaki dostlar bir şeylere el atabilirler..
    Egemen DONAT
    A Rh (+)

505 828 50 68

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

egemen insanları bilgilendirmek düşündürmek önemli fırsat bulduğumuz yerlerde dile getirip
    farkındalık yaratmak çok önemli eline sağlık.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

change.org'ta ki dostlarımıza ileteceğim bunu Egemen ;)

Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    change.org'ta ki dostlarımıza ileteceğim bunu Egemen ;)
    Teşekkürler Turgut'um ..
    Egemen DONAT
    A Rh (+)

505 828 50 68