Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 51 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye irfan karaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

Standart MOTOSİKLET RÖMORKU-Yapımı

Tüm gönül dostlarına her zaman olduğu gibi sevgi ve selamlarımı sunuyorum , sürekli paylaşmaya çalıştığım konularda ,gerek görsel açıdan gerek, alınabilecek küçük çapta bilgi paylaşım açısından gerekse hayal gücümüzü çalıştırması ve dağarcığımızı genişletme açısından küçükte olsa faydasını göreceğinizi düşündüğüm bir konuya yer vermek istedim

bu konuda çöplükten ,(hurdalık) nelerin doğabileceğine hep birlikte tanıklık edecek , hayal gücümüzü sınayacağız ve bir sandalyenin çaresizlikler, imkansızlıklar içerisinde , nasıl yoğurulup kıvama getirildiğini göreceğiz , tüm bunları yaparken her zamanki gibi sizler, fikir , görsel, açıdan bilgi sahibi olurken bende bilmediklerimi sizler sayesinde öğreneceğim inşallah

zaten amacımız bu değilmi ? bilgi paylaşıldıkça yücelir

konuyu çokta uzatmadan yaklaşık 4 ay süren römork yapım aşamalarıyla sizleri başbaşa bırakıyor yorum yazan ağabey ve kardeşlerime şimdiden teşekkür ediyorum .

eleştiriye açık bir insanımdır gönül rahatlığıyla olumlu olumsuz fikirlerimizi söylemenizi canı gönülten isterim ,zira insen eleştirildikçe hatalarını görür,

kazasız , bol güneşli günlerde hep beraber. kalın sağlıcakla

salyangoza hayranım, ardında parlak izler bırakır.

Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

katlanır kaliteli güzel bir malzemeden imal olduğu için konumuzun baş kahramanıdır kendileri alt şasiyi örüyorum.

resimler arkadan geliyor

Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

erğer bir römork yapıyorsanız römorkta olmazsa olmazlar arasındadır fren , çünki boşken pek gerek görmeyebilirsiniz ama yüklü durumda yokuş aşağı inerken içindeki yükle birlikte siz önden fren yaptığınızda hatrı sayılır bir itme gücü oluşturacaktır ve bu sizin motorunuzun dengesini bozmaya yeterlidir, tabi bunlar römork çapı, ve yük ağırlığına oranla değişiklik gösterebilir , amacım burada itme gücüne orantılı ve duyarlı olarak bir frenaj sistemi kurmaktı amaç kazık gibi firen tutmasını sağlamak değil mevcut arkadan itmeleri minimum seviyeye düşürüp motora binen yükü hafifletmek tabi daha sonradan bu sistemi tamamen dğiştirip hidrolik sisteme çevirdim oda ilerleyen aşamalarda

Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

bu tekerlekler engelli sandalyesine ait tekerlerdir ilk önceleri alman malı olmasından dolayı kullanma gereği duysamda zamanla kullandıkça yüksek hızlarda stabil çalışmadıklarını gördüğüm için daha sonraları sacooter tekerlerine dönüş yaptım
    tabi bu arada 4 bisiklet parçaladığımıda hatırlatmalıyım

akort taktiği

gördüğünüz ön bisiklet amörtüsörlerini fren menetlerine eşdeğer basacak esneyecek şekilde montajlasamda , gemcinin istediği rüzgarın her yönden aynı esmemesi sebebi ile düşündüğüm frenajı sağlayamadığım için bundan vazgeçtim ama sonra aklıma şahane bir fikir geldi ve o malzeme elimde de vardı yupiiiieee

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Abi çok iyi gidiyo bea .. Merakla izliyorum..
    Egemen DONAT
    A Rh (+)

505 828 50 68

Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

işte anlatmaya çalıştığım şey buydu bir adet otomobil amörtüsörü tam benim hayal ettiğim ve işimi görecek şey başka bir proje için hurdalıktan almıştım hatta 2 tane olunca keyif üstü keyif oldu

bu arada çeki kolunu yapıyorum lakin kaynak işleri tamda motora bağlayacağım yere göz önüne denk geldiği için çok pis bir görüntü oluşturmakta , eeee benimde hemencecik orada nikelaj atıp orayı kapatamayacağıma göre bir formül gerekliydi , yani şeytanın ince ayrıntıda gizli olduğu küçük bir tüyo olsun

Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

yine bahsettiğim ve ayrıca hurdalıkta parçaladığım bir bisikletin (bisan) çamuluğunu alarak kardeş payı yapıp 2 böldüm ve tekerlerin römorktaki eşyalara çamur vs. atmasını engellemek için römorkumuz yavaş yavaş şekilleniyor sırada kaplama kısmı ve ardından elektirik tesisatı , aydınlatmalarının yapımı var tabi tüm bu işlemlerden sonra tekrardan ele alıp sistemi komple iptal edip birbirinden bağımsız süspansiyon ve askı sistemi, hidrolik fren kaliperlerinin bağlantı montaj aşamaları resimleri ve römorkun son ruhunu kazanacağı makyajlar vs. ler var aslında en sonuna videosunuda koyacağım , tüm bu meşakatli yolculuğa çıkmamdaki amaç ilk önce kurduğum bu sistemin kullanışlı olmaması ve hoşuma gitmemesidir , tabi bazı şeyler taktir edersinizki klavye başındaki yazmaya çalıştığımız gibi kolay olmuyor
    bu arada bir dip not geçmeyi uygun görüyorum

motosikletlerde römork yasal değildir , benim yapmamdaki amaç tamamen hobi olup şehir içi trafiğinde kendi alışverişlerimde kullanmaktayım , bilginize

bu arada arkası yarın demek durumundayım reklam arası
    Konu irfan karaman tarafından (13-12-2012 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Cüneyt UMUTLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cüneyt umutlu
    Motosiklet
    transalp XL 650
    Marka
    Honda

ellerıne saglık irfan takipçinim kolay gele

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

çok üst hızlarda işe yarayacağını sanmıyorum ben 50 60 km/h üstü tekerlerde süspansiyon yok bu kaynak yerleri için büyük stres sebebi bence
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Isim
    irfan karaman
    Motosiklet
    cbf 150
    Marka
    Honda

Alıntı cuk_o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok üst hızlarda işe yarayacağını sanmıyorum ben 50 60 km/h üstü tekerlerde süspansiyon yok bu kaynak yerleri için büyük stres sebebi bence
    şu anki yüklenen resimlere bakaraktan öyle düşünmen çok doğal şükrücüm , fakat amörtüsör konusunda hemfikiriz ama kaynaklardaki rsik konusunda sen endişelensende ben pek o kadar endişelenemiyorum yapılan kaynağı başkasına yaptırmış olsaydım belki içime kurt düşerdi ama kendim yaprığım için bu güne dek hiç kuşkum olmadı ve römorku uzun zamandır kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntı gözlemlemedim neyse resimlere devam fikirleriniz benim için önemlidir

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu