Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Enes DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Standart f650 çalışmıyor...

motosikletimi yaklaşık 20 gundur hiç çalıştırmadım ufak motorla ıse gıdıp geldım ama dun bı çalıştırayım dedım uğraşırken akü bitti takvıyeyle denedım yıne calışmadı. vurdurayım dedım yıne tık yok. acaba deponun dıbıne coken benzıdekı su karbrtremı doldu?? benzın musluğnu kapatıp karburatrlerın altındakı vidaları söküp pis benzını akıtıp tekrar vidaları yerıne takıp musluğu açıp calıştırmayı denesem calısırmı?? YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM. KAZASIZ SÜRÜŞLER....
    0531-380-63-98

Enduroist Kadim Üye gökhanekbiç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ekbiç
    Motosiklet
    Super Tenere, XL200, TVS150
    Marka
    Yamaha

Merhaba, önclikle yakıt sisteminde bir sıkıntı olmaduğından emin olun. Örnegin basit olacak ama musluğu off konumuna getirerek motoru çalıştıramayan akadaşlarımız oldu zaman zaman veya musluk bozuk olabir, yakıt hortumu tıkalı olabir bu tip seylerin olmadığından emin olun. Buji kablolarını bujileri kohtrol edip motorun ateşleme yaptığına emin olun. Asıl soruna gelelim F650 de manifold boğaz lastiği hala orjinali ile duruyorsa yakın zamanda dğiştirmediyseniz buraya odaklanın sıkıntı manifold boğaa lastiğinde olabilir. Bu lastiğin bozuk olması kış aylarında cok net olarak motorn çalışmamasıyla kendini belirtir. Motorun sesi değiştiyde , arada çat pat diye basınç ile oluşan bir ses geliyorsa bu lastik kesin hava alarak vakumlama görevini yerine getirmiyordur . Değişmesi gerekir çünkü yolda bırakabilir.Çalıştırmak içinde aküyü şarj edin. Sonra kava fltresinin oradan azcik balata spreyi sıkarak cikle acik marşa basın motor calişir yahut bujiyi sökün silindir üaerine çok az benzin dökün yada balata spreyi sıkın bujiyi takıp marsa basın motor calişacaktır. Ancak bu çözüm değildir alışkanlık edinip bu şekilde kulanmayn, bu yöntem motoru çalıştırıp tamirciye gitmenize yardımcı olacaktır.
    0544 641 58 88

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

marş yaparken boğulmuştur... tam dolu bir aküyle önce gazı tam açarak marş yap daha sonra normalde nasıl çalıştırıyorsan öyle marş yap.. çalışır durduğu yerde depodaki pislik karbüratöre dolmaz ;)
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Alıntı gökhanekbiç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, önclikle yakıt sisteminde bir sıkıntı olmaduğından emin olun. Örnegin basit olacak ama musluğu off konumuna getirerek motoru çalıştıramayan akadaşlarımız oldu zaman zaman veya musluk bozuk olabir, yakıt hortumu tıkalı olabir bu tip seylerin olmadığından emin olun. Buji kablolarını bujileri kohtrol edip motorun ateşleme yaptığına emin olun. Asıl soruna gelelim F650 de manifold boğaz lastiği hala orjinali ile duruyorsa yakın zamanda dğiştirmediyseniz buraya odaklanın sıkıntı manifold boğaa lastiğinde olabilir. Bu lastiğin bozuk olması kış aylarında cok net olarak motorn çalışmamasıyla kendini belirtir. Motorun sesi değiştiyde , arada çat pat diye basınç ile oluşan bir ses geliyorsa bu lastik kesin hava alarak vakumlama görevini yerine getirmiyordur . Değişmesi gerekir çünkü yolda bırakabilir.Çalıştırmak içinde aküyü şarj edin. Sonra kava fltresinin oradan azcik balata spreyi sıkarak cikle acik marşa basın motor calişir yahut bujiyi sökün silindir üaerine çok az benzin dökün yada balata spreyi sıkın bujiyi takıp marsa basın motor calişacaktır. Ancak bu çözüm değildir alışkanlık edinip bu şekilde kulanmayn, bu yöntem motoru çalıştırıp tamirciye gitmenize yardımcı olacaktır.
    ilgilendiğniz için cok teşekkür ederım çalıştırdım ama bı ara dediğniz gibi bi çat pat küt sesler gelıodu en yakın zamanda boğaz lastiğine müdahele edeceğim yazın yolda kalmak ıstemem. saygılarımla..
    0531-380-63-98

Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Alıntı cuk_o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marş yaparken boğulmuştur... tam dolu bir aküyle önce gazı tam açarak marş yap daha sonra normalde nasıl çalıştırıyorsan öyle marş yap.. çalışır durduğu yerde depodaki pislik karbüratöre dolmaz ;)
    abi niye rencide edıyosunkı durup dururken belki dolmuştur piskolojisi bozulmuş olamazmı ama neysekı calıstırdım ilgilendiğin için teşekkür ederim
    0531-380-63-98

Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

ee ne olmuş peki

rencide etmek için demedim yaa öle biri değilim ki ben hiçmi okumadın yazılarımı aşkolsun ;) ;)

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

ne olduğnu bılmıorum dedım gıbı karburtlerı boşalttım bahcede komsunun arabasındanda takviye yaptım calıştı
    0531-380-63-98

Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

ben çalışır dediydim zati

akün sulu ise sularını bi kontrol et gidici gibi duruyo senin akü

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Aku gidik zaten son anlarini yasiyo yeni akuyu yazin alicam
    0531-380-63-98

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

bu havalarda akü tam şarjlı olmayınca benimki de nazlanıyor. geçen pazar yola çıkamadım onun yüzünden. dün karda bastım tam dolu aküyle, banamısın demedi. çok nazlı aletler ya. iki gün ilgilenmeyince hemen sululuk. çık çık çık. hiç olmuyor böyle.
    - "eksiklik kendi özümde..."

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu