Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 37´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı savaskayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman dikkat,spor yapalım derken sağlıktan olmayalım.

Kesinlikle.
    12-13 yaşımdan beri lisanslı yelkenciyim.(yaş 26)
    Sadece teknede gitmek değil ,en az denizde geçen zaman kadar karada da çok sıkı antreman yaptığım 5-6 senem oldu bu süre içinde.(bir dönem yelkenin yanında 4sene kadar thai box ta yapmıştı ) Ve ne zaman bir sakatlığım olsa genelde bu dönemlerde olmuştur. Büyük ihtimal belimdeki rahatsızlıkta bu nedenle zaten doğuştan biraz lordozum varmış, eşim sayesinde öğrendim(pilates eğitmeni), eh bir de kondisyon çalışmalarında, beli umursamadan, gençlikle, karnı yeteri kadar sıkmadan vs. hareket edince, yaş 26 halı saha maçlarından sonra sol kalçadan kalfa doğru uyuşma gibi uyuz bir his başlayınca öğrendik ki bel fıtığı başlangıcı.

yüzeceğim yüzmesine de Engin abi bitirdi beni korkup gidemiyorum, gece rüyama giriyor havuzlar

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

köpek balığı kıkırdağı nedir nasıl kullanılır ,ilk kez duydum !! bende koşu bandı kullanan biriyim ama sanırım artık kullanmyacağız !!
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Bu topiği gerekli hallerde kullanacağım,baştan sona günlerdir takip ediyorum,öğrenmenin yaşı yok arkadaşlar sağ olun.
    Don't Worry,Be Happy.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

bi koşu bakkala gidip ekmek alıp geliyorum yoksa neden koşam boşu boşuna yahu ?

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı golgebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    köpek balığı kıkırdağı nedir nasıl kullanılır ,ilk kez duydum !! bende koşu bandı kullanan biriyim ama sanırım artık kullanmyacağız !!
    Köpekbalığı kikirdagi takviyesi normalde beslenmenin dışında. Bana öneren Burhan Uslu'dur. Türkiye'deki en tanınmış spor hekimlerinden biridir. Ben ve bahsettigim gibi tavsiye ettiklerim memnun kaldı. Yani etkisi olmadığı için rahatlıkla önerebilirim.
    Sertan Karamollaoğlu

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Ya nerdeyse spor yapmak kötü bak onarılmaz hasarlara neden oluyor a geliyor mevzu .
    Yok arkadaslar böyle bişey sporunuza devam edin nasıl motorunuzun yağını suyunu özellikle zincir ve lastiklerini düşünüyorsanız aynı ekipmanlar spor iCinde geçerli salon koşusu için ayrı ser zemin asfalt beton ayakkaabıları ayrı satılmakta solgarın tamen bitkisel eklemnsıvılarını kuvvetlendiren takviyeleri var benim arkadaSlarım ultramaratona hazırlanıyor şu sıralar 250km yanlış değil 250km oyüzden spora devam sadece yaşa ve vücut yapısına göre ayarlayın kendinizi.Haytında spor yapmamış adam gelmiş 45-50 yaşına hadi ben koşayım haa vücut diyoki mesela dizler yuhhh be kim bu üstümdeki çünkü koşarken özellikle eğimli alanlarda yokuş iniş ve çıkışlarında 90 kg lik bir adam o dizlere 200-300 kg belkide daha fazla bir basınç yapıyor.ogüne kadar normal eklem sıvısı üreten vücut şaşırıyor ve eklemleri yağlamakta yetersiz kalıyor mesele özet olarak böyledir .Spora devam.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya nerdeyse spor yapmak kötü bak onarılmaz hasarlara neden oluyor a geliyor mevzu .
    Yok arkadaslar böyle bişey sporunuza devam edin nasıl motorunuzun yağını suyunu özellikle zincir ve lastiklerini düşünüyorsanız aynı ekipmanlar spor iCinde geçerli salon koşusu için ayrı ser zemin asfalt beton ayakkaabıları ayrı satılmakta solgarın tamen bitkisel eklemnsıvılarını kuvvetlendiren takviyeleri var benim arkadaSlarım ultramaratona hazırlanıyor şu sıralar 250km yanlış değil 250km oyüzden spora devam sadece yaşa ve vücut yapısına göre ayarlayın kendinizi.Haytında spor yapmamış adam gelmiş 45-50 yaşına hadi ben koşayım haa vücut diyoki mesela dizler yuhhh be kim bu üstümdeki çünkü koşarken özellikle eğimli alanlarda yokuş iniş ve çıkışlarında 90 kg lik bir adam o dizlere 200-300 kg belkide daha fazla bir basınç yapıyor.ogüne kadar normal eklem sıvısı üreten vücut şaşırıyor ve eklemleri yağlamakta yetersiz kalıyor mesele özet olarak böyledir .Spora devam.
    Tabi ki de spor yapmalı ancak burada "şahsen" benim sözünü etmek istediğim, kontrollü ve bilinçli "egzersiz" yapmak ve bunu tavsiye ediyorum.

"Spor" kelimesini ise daha çok belli bir spor dalını sürekli ve de yarış/yarışma/şampiyona vb. yerlere gelerek ayrıyetten bir de burada derece alacak şekilde yapılan aktivite olarak değerlendiriyorum ben.

O nedenle düzenli "egzersizin" tamamen arkasındayım ancak "spor"cu olmak yerine egzersizle sadece "sportif" olmayı, bizzat yaşayan birisi olarak tavsiye ederim.
    Aynı çevreden bir çok arkadaşım da eminim ciddi konuşsak bana katılacaktır.

Çünkü sporculuk, kendini aşırı zorlamayı getiriyor her zaman. Bu psikolojiyle büyüdüm, spora bakışım kısa sürede sadece mücadele ifade eder oldu, yelken sporculuğundan , eğitmenliğe geçip hiç bilmeyen yetişkinlere,hobi amaçlı gelen insanlara başta bir "hobi" olarak anlatmakta zorlanıyordum açıkcası

+

ayakkabı, zincir, yağ örneğine de katılmakla birlikte ekleme yapmak istiyorum.
    Enduro yada chopper gibi devirsiz makina ile yüksek devirli racing yada motocross makinaları arasında nasıl dayanıklılık farkı varsa , sporculuk konusunda da çoğu zaman bu geçerli olacaktır. çünkü hep zorluyorsunuz, yoksa egzersizin(enduro-touring in) hep arkasındayım.
    Konu Can Ekin tarafından (04-01-2013 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234