Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Standart Davul (bateri) çalan-yol gösteren

Arkadaşlar merhaba

aranızda davul konusunda bireysel olarak çalışmak için yeni başlayanlara yönelik özellikle videolardan oluşan eğitim seti vari kaynak konusunda bilgisi olan var mıdır acep ?

veya el ve el ayak koordinasyonunu geliştirmek için nasıl tekniklerle çalışmak gerekir gibi bilgilere sahip olanlardan tavsiyelerini okumak isterim.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Ömer (Hardrock), Burak(Burock) yardımcı olabilecekmisiniz?

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

biz zamaninda yastik/minder ile calisirdik da simdi nasildir bilemiyorum

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Sene 1980 elektro gitar çalan bir arkadaşımız var. Her fırsatta şu parçayı çıkardım olmuşmu diye kafamızı ütüleyip dururdu. Bazen düğün salonlarında da bişeyler çalıyordu. Gel zaman, git zaman bu alet tek başına çalınmıyor birlikte birşeyler yapalım diye grup kurma fikrini kafamıza soktu. Okul harçlığı karnımızı doyurmaya yetmiyor. "Bateri alıcam bana para verirmisiniz" demeyi aklıma dahi getirmek istemiyordum... Grup kurduk, konser verdik, hatta bir iki düğüne bile gittik. Bateriyi nasılmı aldım. Gazete kağıtlarından kese kağıdı yapıp satarak tabiki... Bateri öğrenmek için, işe ticari gözle bakmayan birinden eğitim almak en doğrusu, tabiki kendi bateriniz varsa daha çok pratik yapma ve kendinizi daha da geliştirme imkanınız olur. Yoksa stüdyoya para dayandıramazsınız. Bu arada geçmişi yadetmek için evde kullanmak üzere üç dört sene önce Yamaha'nın (DTXpress IV S.E.) dijital baterisini almıştım ama, hem evde olmuyor, hemde akustik baterinin tadını vermiyor. Başarılar diliyorum.

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Eskiden bu kadar imkan yoktu, bir kaç video bulup indirmek için çok uğraşırdım.

Matt Sorum ve Lars Ulrich gibi davulcuların eğitim ve anlatımlı video kasetlerini almıştım, onu videocuda cd ye aktartmıştım vs. Şimdi tüm bu videolar ve dosyalar eski arşivimde kaldı ve o hard disk nerede şimdi bilemiyorum.

Ancak şöyle bir göz gezdirdiğimde gördümki google'dan bile bateri egzersiz gibi şeyler aratınca bolca metod ve video çıkıyor.

Benim sana tavsiyem bir çalışma Pad'i al ayaklı.

Öncelikle internetten Stick Control egzersizlerini indir bol bol,bu çok önemli, Davul dersi veren veya müzik aletleri satan yerlerde de bunları bulabilirsin kanımca.

Bir adette Metronom almanı öneririm.

Stick Control çok iyi oturması lazım, ki daha iyi kendini geliştirebilesin ve beynin istediklerini bileklerin yapabilsin.

Seviyen nedir,veya yeni mi başlıyorsun bilemiyorum ama Aktif olarak şu an sahne alan ve çalışma egzersiz konusunda çok azimli ve bilinçli olan Ömer sana belki daha iyi önerilerde bulunabilir diyerek kendisine paslıyorum

Burada faydalı bilgiler içeriyor galiba ;

http://www.bateridersi.com/bateri-ca...lanabilir.html

Enduroist Üye suerdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET SUERDEM
    Marka
    Diger

11 sene davul çalmış biri olarak ilk olarak 2 tane baget alıp ayaklarını karıştırmadan evindeki 2 oturma odası yastığına civ civ çıkacak kuş çıkacak ta ta civ civ çıkacak kuş çıkacak die ritim yakalıyacaksın kardeşim yani düm düm teke tek düm teke teke tek teke de , düm düm teke tek düm tek tek
    sonrasında müzik kanalı açıcaksın ve de bagetlerinle devam ediceksin sonra hoca sana en basit yolu söylüyorumm ben böle başladım ve gayet başarılı oldum şimdilik ayaklarını unut

ch
    Guest

Tek bir noktaya değineceğim..

Okuyup izleyerek öğrenme ile teknik hiçbir zaman tam anlamıyla gelişemeyeceğinden, hatta yanlış oluşturulacağından mütevellit, "vasat enstrümanistlik"ten bir adam öteye geçilemez..

Anında düzeltmeler bu işin en önemli noktasıdır.. Ders alınır, verilen ödevler yapılır, ilerlenen seviyeye göre tavsiye edilen kaynaklar (video, audio ya da yazılı kaynak) incelenir, ödevler diğer derste kontrol edilir, yanlışlar düzeltilir ve döngü bu şekilde müfredat eşliğinde devam eder.. Belli bir seviyeden sonra branşlaşma başlar ve kişi kendisini o yöne doğrultarak araştırmalarını yoğunlaştırır..

Bu noktadan sonra; ister Dennis Chambers izleyin ister Thomas Lang, ya da çılgın baterist Harun.. Farketmez.. Çünkü tekniğiniz oturmuş, cümle kurmaya ve yorumlamaya başlamışsınızdır..

Kısaca; ders almadan bu iş olmaz (nokta)

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Alıntı cagrihalacoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek bir noktaya değineceğim..

Okuyup izleyerek öğrenme ile teknik hiçbir zaman tam anlamıyla gelişemeyeceğinden, hatta yanlış oluşturulacağından mütevellit, "vasat enstrümanistlik"ten bir adam öteye geçilemez..

Anında düzeltmeler bu işin en önemli noktasıdır.. Ders alınır, verilen ödevler yapılır, ilerlenen seviyeye göre tavsiye edilen kaynaklar (video, audio ya da yazılı kaynak) incelenir, ödevler diğer derste kontrol edilir, yanlışlar düzeltilir ve döngü bu şekilde müfredat eşliğinde devam eder.. Belli bir seviyeden sonra branşlaşma başlar ve kişi kendisini o yöne doğrultarak araştırmalarını yoğunlaştırır..

Bu noktadan sonra; ister Dennis Chambers izleyin ister Thomas Lang, ya da çılgın baterist Harun.. Farketmez.. Çünkü tekniğiniz oturmuş, cümle kurmaya ve yorumlamaya başlamışsınızdır..

Kısaca; ders almadan bu iş olmaz (nokta)
    Kesinlikle katılıyorum.

Özellikle son cümleye.

Enduroist Üye suerdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET SUERDEM
    Marka
    Diger

benim dediğim de hoca ama benim dedğim taktikle en az 2 hoca parasından kurtulur bomboş bez bebek gibi gideceğine evde alıştırmalar yapar az da olsa bir el alışkanlığı ile gider hoca tabi ki şart ( gerçi ben hocasız 11 sene .. ) .

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bas- Göbek davulu ( Sağ ayak ) Trampet Alto veya altolar - Bas tom tom; Senkop zilleri ( Sol ayak ) ve diğer ziller yardımcı enstrümanlar ve bagetin tutuluşu iyi öğrenilmeli. Ne zaman nerede kullanılacağı çok önemli, üstelik bu alışkanlığın birlikte oluşturulması önemli. İyi bir kulak ve ders almak önemli. Ben Bas dersi alırken yanımdaki arkadaş haftalarca bilek açma hareketine bedavadan para ödemişti. En büyük sorun yer bulmak gerisi antrenman.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu