Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Aykut Şahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aykut Şahin
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart Güneşten solan plastikler

Merhaba arakdaşlar;
    Motorumun benden önceki sahibi çok sevdiğim dostum, birkaç yurt dışı turu yapmış, haliyle kafa grenajındaki ve sele yanlarındaki plastikler birde topcase ciddi anlamda solmuş.. grenaj'da veya başka bir yerde sorun yok, bu plastikleri boyacıya verip boyatmakmı mantıklı yoksa benim yapabileceğim bir çözüm varmıdır ?

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı initiO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arakdaşlar;
    Motorumun benden önceki sahibi çok sevdiğim dostum, birkaç yurt dışı turu yapmış, haliyle kafa grenajındaki ve sele yanlarındaki plastikler birde topcase ciddi anlamda solmuş.. grenaj'da veya başka bir yerde sorun yok, bu plastikleri boyacıya verip boyatmakmı mantıklı yoksa benim yapabileceğim bir çözüm varmıdır ?
    Bildiğim tek ve en rahat çözüm boya.

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Boya atılırken; özel plastik için astar gerekiyor. Bir de ince atılan boya daya dayanıklı oluyor atma yapmıyor.
    Boya yerine de sticker kaplaması yapmak daha mantıklı. (boya gibi esneme de atma yapmıyor) Tabii girinti ve çıkıntılar çok fazla olursa güzel durmayabiliyor.
    Bir de yarısını yaptırıp yarısını yaptırmazsan. Yaptırmadığın yerler sırıtacaktır.
    Konu Ersan Karagozlu tarafından (26-01-2013 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Enduroist Üye Aykut Şahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aykut Şahin
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Folyo Kaplama yaptirmayi düşünmüştüm fakat oda zamanla kendini bırakır dediler, kendim
    Sprey ile boyamayi denicem, plastik icin sprey boya ve vernik varmış ama ne derece düzgün olur bilmiyorum..

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Folyo Kaplama yaptirmayi düşünmüştüm fakat oda zamanla kendini bırakır dediler, kendim
    Sprey ile boyamayi denicem, plastik icin sprey boya ve vernik varmış ama ne derece düzgün olur bilmiyorum..
    Araba kaplayan iyibir folyocuda, rahatlıkla kaplanır.
    İyi bir yer yaparsa kalkma olmaz.
    bostancı da bildiğim yer var, supersport araçları fln kaplıyor. Tavsiye ederim.
    Bugün piyasadaki taksilerin büyük çoğunluğu kaplama, ben kalkan görmedim daha.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Bu folyolar genellikle sıklıkla kullanılan yerlerden kalkıyorlar kapı-kapak kenarları,kask kenarları,ayak ve bacakların sürtündüğü yüzeyler gibi tabii kaplanan yerin düzgün (çapaksız-pürüzsüz) olması gerekiyor..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Youtube da plastik,siyah aksamlara ısı tabancası ile yapılan işlemi gösteren video vardı.Çok da güzel sonuç alıyordu,bir izleyin.

Enduroist Kadim Üye Sertaç Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Folyo kaplamasi bence en guzel yontemdir.
    Normal piyasa folyolari duzgun sekilde temiz bir yuzeye kaplanirsa full gunesin altinda kalsa bile 2 sene cok rahat dayanir. Aracina deger veren kisiler genelde CAST folyo adi verilen bir turle araclarini kaplatirlar. Bu folyo turunun gunese ve dis etkenlere dayanikliligi daha fazladir ve daha pahalidir.
    Ama esneme payi yuksek oldugundan kaplama sirasinda fon makinasiyla isitrak istediginiz gibi girinti cikintilara mudahale edip guzel bir sonuc elde edebilirsiniz. Marka olarakta ORACAL marka 970 serisi cast folyoyu tavsiye edebilirim. Kaplayacaginiz alan az ise heryerde oyke 1 metrelik alabileceginiz sekilde bulamazsiniz. Bu yuzden tavsiyem en yakin tabelaciya gidip elinde ne varsa alip kaplamaniz bozuldugunda tekrar islemi yapamaniz ama en azindan 2 sene dayanir. Zemini alkolle temizleyip guzel sekilde kaplamaniz sartiyla.
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

ch
    Guest

Folyo ya da boya işine girişmeden önce, şunu deneyebilir misin..?

http://www.motoplus.com.tr/urun/3000...i-sprey-400ML-

Enduroist Kadim Üye Serhat Koçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat koçak
    Motosiklet
    tabanvay

Merhaba arakdaşlar;
    ben pegasomun solan plastik parçalarını mat siyah sprey boyayla boyamıştım.hem orjinalinden daha güzel durmuştu hemde 2 yıldır aynı durumda (geçen aylarda motoru sattığım arkadaşla karşılaştım yeniden boyadınmı diye sordum .boyamamış) boyanın markasını hatırlamıyorum ama koçtaş tan almıştım.egsozlarınıda aynı markanın ısıya dayanıklı boyasıyla boyamıştım. onlardahala atmamış boyasını.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu