Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 39´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Valla bravo... Güzel Döküman olmuş... Bende sökmeyi takmayı severim ama motoru pek ellemek istemiyorum ne olur ne olmaz...

Birde Uğur Abi Varken Gidip ona Çırak olmak daha çok hoşuma gidiyor galiba
    Good Things Come To Those Who Wait

2. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-03-2015)

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Ali hocam eline sağlık güzel bir çalışma olmuş,içimden keşke keçeleride orjinal taksaydı diye geçirdim ,bemparda tanesi 35 tl ,bmw 1200 serilerinde bu işlem çok kolay , geçen hafta keçeleri,tozlukları ve yağları kendim değiştim .

4. ahmet yaramış, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-03-2015)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Front Fork Guards Protector Cover Fit BMW F650GS
    Melih Abi bundan yapabilirmisin. Çok sade ve tam istediğimiz gibi sızıntıyı da kontrol edebiliriz.
    Ali yapılamayacak bir şey değil ancak kalıp işi bundan kime satacaksın astarı yüzünden pahalı olur o yüzden yapmaya değmez..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

6. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-03-2015)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Abi,

Elazığ'a gelince Mustafa Usta'ya uğra. Dükkanın 2 üst sokağındaki parçacıyı tarif eder sana. Orda kesin aradığın körüğü bulursun.
    Ali oraya bak bulamazsan bana haber ver gittiğimde alayım göndereyim sana..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

8. MelihUlubilgen güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (26-03-2015),Fatih Mutluel (07-04-2022)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali oraya bak bulamazsan bana haber ver gittiğimde alayım göndereyim sana..
    Teşekkürler Melih Abi gidemezsem haber veririm.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali hocam eline sağlık güzel bir çalışma olmuş,içimden keşke keçeleride orjinal taksaydı diye geçirdim ,bemparda tanesi 35 tl ,bmw 1200 serilerinde bu işlem çok kolay , geçen hafta keçeleri,tozlukları ve yağları kendim değiştim .
    Demek ki sizin de elinizden tamirat işleri geliyor, çok güzel bir meziyet.

Ben geçen ay İzmir'e gittiğimde BMW Özgörkey' e uğrayıp fiyat almıştım bana çok yüksek bir fiyat söyledi, tanesi 67 tl. gibi bir fiyattı, yanlışınız olmasın dedim, hayır dedi, ben de kahramanlardan İtalyan marka QMP keçe aldım çok ucuzdu(çifti 50 tl.). Daha sonra bemparda olduğunu öğrendim ve fiyatı da benim aldıklarımdan 20 tl. daha fazlaydı. Yani dediğiniz fiyat(çifti 70 tl.). Yan sanayi keçeyi almış bulundum ve İzmir'den çalıştığım yere(doğuya) döndüğüm için iade edemedim, yoksa aldığım yer tanıdık sağ olsunlar ptt kargoyla bir çok malzeme gönderdiler. Rahatlıkla değiştirebilirdim. Bir de bemparda ellerinde kalmamıştı önümüzdeki haftaya gelecek dedi. Ben daha fazla bekleyemezdim motosikletin her yeri yağ içinde kaldı kaliperim balatalarım v.s. Motosikleti sürekli aktif kullanmaktayım. Çamur, toz, toprak v.s. bunlar keçelerin ömürlerini direk etkileyen nedenler. Kısmetse bu yazdan sonra artık çamura fazla girmeyeceğim. Onun için orijinallerini alıp bu çamurda yıpratmak istemedim. Çamur bitsin, keçe ölsün orijinali takacağım. Tabi ki üzerine kaliteli bir de körük takacağım. Sanırım uzun yıllar değişmeme gerek kalmayacak.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Yakın zamanda keçelerimi değiştirmiştim aynı ebatlarda QMP marka yan sanayi yağ keçesi kullanmıştım. Bu sayfanın öncesinde de belirttiğim gibi imkansızlıklardan dolayı mecburen bu keçeyi kullandım. Takarken ailemizin yegane ustası Uğur KOÇ ustama danıştığım esnada bana bu keçelerin fazla dayanöayacağını araziye de girersen hemen patlayacağını fazla dayanmayacağını söylemişti. Ben daha 1000 km olmadan bu kadar erken patlayacağını tahmin bile etmemiştim. Sürekli arazide kullandım, bunun da zararı çok oldu. Toz keçelerim sanırım görev yapmıyor. Çamur iç keçeye kadar girmiş çünkü. Bir de körük temin edemedim. Körük olsa bunlar yine olmazdı çünkü en etken şey çamur ve o çamurun amortisör üzerinde kuruması ve o şekilde keçelere sürtünmesi. Bütün bunları sizlere burada yazmamın sebebi yaşadığım kötü tecrübelerimi aktarmaktır. Uğur ustam geçenlerde bir söz söylemişti ve çok hoşuma gitti için tekrar etmek istedim. "İyi işçilik tecrübe ile yapılır, tecrübe kötü işçilikle edinilir". Ben de buna binaen kötü işçilikle değil de kötü parça ile tecrübe edinmiş oldum. Usta dediğin attığı adımın sonucunu önceden bilmek demektir, biz ise bilemedik ve iki iş yapacağız tekrar sök tak yağ koy v.s. Bizden olsa olsa çırak olur anca. Olsun insan kendi işinin çırağı olsa da o iş zevkli geliyor. Gerçi başta da dediğim gibi imkanların olmamasından kaynaklandı. Şimdi artık hem toz keçelerini hem de iç yağ keçelerini takım değiştireceğim. Ben rapsol 10W fork oil kullanmıştım. Acaba yağı ne tavsiye edersiniz ya da içindeki yağ eğer temiz ise süzüp tekrar mı kullansam bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

12. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Fatih Mutluel (07-04-2022)

Enduroist Üye Fatih Mutluel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    eneskutlu
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Ducati

Merhaba,
    Yıl 2022 ve halen yazdıklarınız bize ışık tutuyor. Zaman ayırıp hazırladığınız içerikler için çok teşekkür ederim. Eğer halen buraları takip eden varsa bir sorum olacaktır. Ben de sarı bir F650GS kullanıcısı olarak Keçeleri korumak içim körük takmak istiyorum. Java körüğünün uyumlu olduğunu okudum ancak Javanın birden fazla modeli var (350, laser , ceylan vb) Hangi model bizim motora uyumlu acaba?
    Saygılar

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı Fatih Mutluel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yıl 2022 ve halen yazdıklarınız bize ışık tutuyor. Zaman ayırıp hazırladığınız içerikler için çok teşekkür ederim. Eğer halen buraları takip eden varsa bir sorum olacaktır. Ben de sarı bir F650GS kullanıcısı olarak Keçeleri korumak içim körük takmak istiyorum. Java körüğünün uyumlu olduğunu okudum ancak Javanın birden fazla modeli var (350, laser , ceylan vb) Hangi model bizim motora uyumlu acaba?
    Saygılar
    Artik jawa korukleri de zor bulunur oldu malesef ama piyasadan cok kolaylikla amortisor corabi takabilirsiniz veya SKF markasinin tozluklarini alip takabilirsiniz....

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234