Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Murat GÜMÜŞKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat GÜMÜŞKAYA
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Yemişim diplomatik dokunulmazlığı yok böyle bir şey ya çarpacak kaçacak ve bir şey olmamış gibi ortalıkta dolaşacak Allah esirigesin herkesi böyle bir şeyden

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Karşılıklık ilkesi gereği tüm çalışanların eşlerinin ve çocuklarının diplomatik dokunulmazlıkları vardır. Bizim elçilik çalışanımız da orada aynı haklardan yararlanmaktadır.

Buradaki ilginç nokta çarptıktan sonra kaçması. Buyuk ihtimallle aldıkları eğitim ve seminerlerde herhangi bir olay yerinde kalmamaları hızla uzaklaşmaları konusunda tembihli olduklarından (özellikle bizimki gibi ülkelerde) olay yerinden kaçtığını düşünüyorum.

İnşallah kaza geçiren arkadaşımız ve eşinin durumu iyidir. Allah yardımcıları olsun.

Enduroist Katılımcı Üye HasanKaraaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Karaaslan
    Motosiklet
    DL650 L3
    Marka
    Suzuki

Bir de konsolosluktan kimse arayıp dememiş ne durumdasınız diye..Ayıp :S

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşılıklık ilkesi gereği tüm çalışanların eşlerinin ve çocuklarının diplomatik dokunulmazlıkları vardır. Bizim elçilik çalışanımız da orada aynı haklardan yararlanmaktadır.

Buradaki ilginç nokta çarptıktan sonra kaçması. Buyuk ihtimallle aldıkları eğitim ve seminerlerde herhangi bir olay yerinde kalmamaları hızla uzaklaşmaları konusunda tembihli olduklarından (özellikle bizimki gibi ülkelerde) olay yerinden kaçtığını düşünüyorum.

İnşallah kaza geçiren arkadaşımız ve eşinin durumu iyidir. Allah yardımcıları olsun.
    Bir T.C vatandaşının diplomatik haklara sahip bir kişiye çarpması halinde, o vatandaş durur bir bakar alır hastaneye götürür. Diplomasi içinde vicdan yokmudur.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

o yüzden nerede bir cc plakalı araç görsem boydan boya çizerim yeterince ucuz olan hayatımızdan bir örnek sadece.bize daha semer vuran çok olur.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı uğurkoç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o yüzden nerede bir cc plakalı araç görsem boydan boya çizerim yeterince ucuz olan hayatımızdan bir örnek sadece.bize daha semer vuran çok olur.
    Konuya biraz da terorizm acisindan yaklassaniz. Durmamalari guvenlik onlemidir, derhal polisi arayip konsolosluga donmeleri kuraldir. Ayni sey yurtdisinda bizim diplomatlarimiz icin de gecerlidir.

Yasanilanlar icin elbette hos bir durum degil ancak pek cok terorist eylem icin maalesef bu yol izlenmistir.

Kaza icin cok uzgunum. Acil sifalar dilerim.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Katılımcı Üye Serdar Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Aydın
    Motosiklet
    cbf 500
    Marka
    Honda

Yeşil cc plakalara maalesef akıl ötesi haklar tanıyorlar. 10 yıl kadar önce ukala bir yeşil cc araç şoförü (ortadoğu ülkesine ait) geldi bizim işletmenin tam önüne,araçların işletmeye müşteri bırakma alanına , kapı dibine aracını bıraktı.İkaz ettik aracı almam dedi ceza yazdırırım park yasağı var dedim (ki gerçekten park yasağı var) hadi yazsınlar da görelim dedi.O zamanlar belediye meclis ve trafik komisyonu üyesiydim ,trafik polisini çağırdım,polis kusura bakmayın maalesef ceza da yazamam aracı da kaldırtamam dedi ve gerekçelerini açıkladı.Velhasıl kelam o zamandan beri kişisel bir önyargım vardır bu yeşil cc plakalara.Bu dokunulmazlık zırhını çoğu istismar ederek kullanıyorlar.
    Kazaya maruz kalmış çifte acil şifalar,kaza yapıp kaçan o bayana da vicdan dilerim. Umarım kazayla birisi ona da çarpıp kaçmaz .
    Baki kalan bu kubbede " bir hoş sada " imiş.

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Farklı motosiklet sitelerinde de bu konuya tepki gösteren kişiler konsolosluğun mail adresine aşağıdaki metni atıyorlar.

ist.vertretung@eda.admin.ch

5 Şubat 2013 Tarihinde İstanbul Beşiktaş, Bebek, Cevdetpaşa Caddesi numara 5 önünde saat 15:00 sıralarında gerçekleşen kazada Doğan Durmuş İnal(49), arkada oturan eşi Filiz İnal(41) ile birlikte 34 JS 2612 plakalı motosikletle Arnavutköy yönüne seyir halindeyken arkadan çarparak olay yerinden kaçan İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel'i bu insan hayatını hiçe sayan hareketinden dolayı motorcular olarak şiddetle kınıyoruz.

Medeniyetin beşiği olduğu iddia edilen İsviçre'de yapamayacağınız, yapsanız da kolay kolay kurtulamayacağınız bu durumun Türkiye'de Türk motorcular olarak takipçisi olacağız. Binlerce motosiklet tutkunu olarak gelişmeleri adım adım takip edeceğiz.

İsviçre hükümeti konsolosundan ve eşinden talebimiz öncelikle kazada mağdur olan Doğan Durmuş İnal ve kazada yaralanan eşi Filiz İnal'ın tüm sağlık masraflarının karşılanması en iyi şekilde tedavi edilmelerini sağlamaları ve önce kendilerinden sonra da motosiklet camiasından bu "kaçış" nedeniyle özür dilemeleridir.

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Be vicdansız cani kadın madem sığır gibi araba kullanıp 2 tane cana kastediyosun neden durmadın kaçtın yardım etmek elinden geleni yapmak hiçmi içinden gelmedi insan bari bi özür diler medeniyetin beşiği denen ülkeden gelen medeniyetsizler neden bu ülkede insan hayatı bu kadar ucuz arkadaş ya eşimizi dostumuzu arkamıza alıp gezemiycekmiyiz bu cani kadını şiddetle kınıyorum ve kaza geçiren abimize ve eşine Allahtan acil şifalar dilerim Allah(cc) böyle canilerden hepimizi korusun..

Enduroist Katılımcı Üye HalilTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil TAN

“Bizi görünce hızını düşürdü. Kornaya bastı ve hızlanıp bize vurdu. Sonra da kaçtı”
    ‘Bu bir kaza değil cinayete teşebbüs’

Çok geçmiş olsun, durumları daha iyi olduğuna sevindim.
    Eşim bu tür olayları duyunca Motor almamı istemiyor,
    tam da alma girişinde bulunmuştum

İkna etme kabiliyetimi kullanmak zorunda kalacağım

------------------------
    Güvenmek iyidir ama kontrol-dikkat etmek daha iyidir

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu