Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 13 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 391011121314151617 ... SonuncuSonuncu
121 den 130´e kadar. Toplam 224 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi gerçekten uzamasın ben de hoşlanmadım genel görünümden. Biz hem GSi hem de zaten az sayıda olan seviyeli motosiklet kullanıcıları olarak sahiplerini çok seviyoruz. Motosikleti gs olduğu için ne başkana ne engine ne de bir başkasına hasetlendim yada kıl oldum
    Ama biz NC sahiplerine kılız aman diyorum...

2. Engin Öksüz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (18-12-2013)

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Engin Öksüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama biz NC sahiplerine kılız aman diyorum...
    Sen NC sahiplerine kurban ol.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Faruk Ortaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen NC sahiplerine kurban ol.
    Allahına kurban

5. Engin Öksüz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Faruk Ortaç (18-12-2013)

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Genel anlamda çok boş bi tartışma ortamı oldu artık latifeler biyana geri kalan yanına bakınca hakikatten üslup tarz olarak gergin bi ortama döndü kişiyi eleştirirken aynı tarzı kullanıyorsanız bi fark kalmaz yazanlarda aynı üslupta yazılıyoki ortam geriliyor sürekli kaşıyıp konuyu kanatmaya gerek yok .. Kimseyi şahsen tanımıyorum kağan ve çağrı dışında bana nasıllar derseniz şeker gibi iki insan mutlaka herkes özünde iyidir.. Buradaki her kişininde iyi olduğunu düşünüyorum herkes bir yana kağan ve çağrı bi yana ..

7. necmi er güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (19-12-2013),Engin Delipınar (19-12-2013),Faruk Ortaç (19-12-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Bmw nin ASC ile, ktm(bosch) in MSC tek bir nokta hariç aynı sayılır.

MSC nin farkı, cornering abs, virajda/dönüşte panikle abs olsa bile ön frene asılınca yere yapışmamak şans olsa gerek.
    MSC , asc ye ek olarak bunu da dert olmaktan çıkarıyor.
    Oldukça güzel, özellikle kaygan zemin ve viraj kombinasyonunda fren mecburiyeti doğarsa çok iyi bir çözüm.

http://www.webbikeworld.com/BMW-moto...ility-control/

http://www.visordown.com/road-tests-...rol/23615.html

https://www.youtube.com/watch?v=2h9M...e_gdata_player
    Konu Can Ekin tarafından (19-12-2013 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı kağan tezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani yazmıyım dedim ama duramıyorum ve yanlışda anlamayın bmw yapısal kurulumu itibariyle (artık o teknik terimleri kullanmıyacağım)ekstra bir viraj fren kontrol sistemine ihtiyaç duymuyor..bunu anlatmaya çalışıyorum övmüyorum.istediğin kadar yatır istersen virajda frenle yanlış gir yapılanma tolere ediyor.bunu kullananlarda defalarca dile getirir.
    Yaz abi yaz, niye yazmayasın. Yeter ki kızma abi ben bu sefer teknik detaylar üzerinden farklılığı, elektronik sistem üzerindeki farklılığı dile getirdim.
    GS kullandığımda, öyle denemeler yapamadığımdan, yada şimdiye kadarda bu durum üzerinde pek konuşmadığımızdan bilmiyorum.

Bosch teknik olarak mevcut olan bu olasılığı bertaraf etmiş onu belirttim.

Paylaşmaya, anlaşmaya devam

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

eh bende bunu anlatmaya çalışıyorum kaç gündür ağırlık merkezi yukarıda olan şaseli yüksek hacimli makinalar için geçerli olan bir soruna çözüm bulmuşlar.bmw basit bir buluş ve ağırlık merkezinin aşşağıda olmasının verdiği üstünlüğü kullanıyor.(aman ha üstün makina demek istemedim)yüklediğim bmw stabilazasyon videosunda dikkat edersen her hızda ve yolda adam direksiyonu sert biir şekilde itiyor ama makina kendini hemen düzeltiyor.bunu sağlayan tek başına teknik elektronik bir alet değil makinanın kendi yapısı.bu 1100 gs 1150 gs ve 1200 gs modelindede böyledir.aman ha üstündür demiyor.
    Eyvallah abi.
    Tamam üstünlük kelimesini kullanmayalım ama bmw nin ki başarıdır kesinlikle ;)

Daha bugün forumdan Tuncay la karşılaştık tesadüfen,nc700x i var, yaza güzel uzun yol planları var, yurdışına.
    1190 bakmış, bana da tesadüfen korlas ı sordu triumph soracakmış.
    Ayak üstü baya sohbet ettik.
    GS pek düşünmezken aklına GSA soktum, şimdi işi daha zorlaştı

1190 ın en büyük olayı gücü, performansı. Motor yapısı agresif, devirli. Tabi bu da tüketim olarak geri dönüyor
    Konu Can Ekin tarafından (19-12-2013 Saat 17:55 ) değiştirilmiştir.

ch
    Guest

Dizimden ameliyat geçirmiş olmasam, offroad aşırı sevsem (seviyorum ama aşırı değil hehe), tekere kalkmaya da cesaretim olsa (hiç denemedim, denemem de sanırım) ve uzun yol yaparken gaza gelip bir günde 1000+ km yol yapmasam (ironbutt olabilirim her an) kesin KTM alırım.. Hiç farketmez, 640 Adventure da olur, 1190 Adventure da..

Ha ben bir de Caponord çok seviyorum, o ayrı konu.. Racing ile beraber kalkma konusunda kararlı arkadaşlar için iki model de birebir..

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

eh bende bunu anlatmaya çalışıyorum kaç gündür ağırlık merkezi yukarıda olan şaseli yüksek hacimli makinalar için geçerli olan bir soruna çözüm bulmuşlar.bmw basit bir buluş ve ağırlık merkezinin aşşağıda olmasının verdiği üstünlüğü kullanıyor.(aman ha üstün makina demek istemedim)yüklediğim bmw stabilazasyon videosunda dikkat edersen her hızda ve yolda adam direksiyonu sert biir şekilde itiyor ama makina kendini hemen düzeltiyor.bunu sağlayan tek başına teknik elektronik bir alet değil makinanın kendi yapısı.bu 1100 gs 1150 gs ve 1200 gs modelindede böyledir.aman ha üstündür demiyor.
    Konuyu uzatmak istemiyorum başkan durun dedi biz durduk, bu topic yada başka yerde durun lafının arkasına sarkan yazılarada hay hay diyorum, eyvallah.. Bu ardad bizlerde 20-30 değiliz ve inanın her birimiz şeker gibiyiz. Bir şey sormak istiyorum, diyorsunuz ya GS'de Bosch bu sistemini zaten kullanıyor, düşük ağırlık merkezi diye, GS'le viraja 120 km/saatle girdiniz, önünüze engel çıktı. Frene asıldınız, başkada şansınız yok, ne olur? Ktm gibi viraj çizgisini bozmadan virajdan çıkartır mı sizi?

Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Havalar soğuk kimse süremiyor motürcüler stres atamıyo ondan ötürü bunlar hep gidin bu hafta sonu biyerlere havada güzel ohh mis forumu mundar ettik 2 haftada

14. Engin Öksüz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (20-12-2013)

Sayfa 13 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 391011121314151617 ... SonuncuSonuncu