Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 224 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

300-500 km de zinciri temizle, gazla, yağla, o kadar para

Enduroist Üye
    Isim
    Deniz Bıyıkoğlu
    Motosiklet
    990 ADV
    Marka
    Ktm

Alıntı Recai Topallar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300-500 km de zinciri temizle, gazla, yağla, o kadar para

'' Hep bu klasmandaki rakipler tarafından söz konusu edilen şaft mı zincir mi sorusuna da KTM mühendisleri noktayı koyuyorlar. Eğer motorunuzdan performans ve dayanıklılık istiyorsanız kesinlikle zincir. Çünkü KTM yarış takımlarının binlerce zorlu Dakar kilometresinde de test ettiği gibi kullandıkları yüksek kalite X-ring zincir ve dayanıklı dişli takımı diğer aktarma organlarına göre herhangi bir dayanıklılık zaafı göstermediği gibi zincirin minimal bakımla rahatlıkla 10.000 km’nin üzerinde dayandığı görülmüş. Buna karşın şaft aktarma organının, içinde bulundurduğu bir çok komponentin getirdiği ekstra ağırlık nedeniyle performans için hiç bir şeyden ödün verilmeyen 1190 Adventure’da kullanılması hiç bir zaman söz konusu olmadı. Şaft, hareketli kütlelerin ataleti nedeniyle motoru hem ağırlaştırdığı gibi hem de sürüş özelliklerini ciddi şekilde etkiliyor. Kayışlı sistem de arazi şartlarında sistemin içine girebilecek küçük bir taş parçasının dahi kayışı kopartacağından düşünülmedi''

Enduroist Katılımcı Üye ZekiAkbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Zeki Akbay
    Motosiklet
    FJR 1300
    Marka
    Yamaha

Ahmet umarım koltuk ısıtma için bir çözüm bulursun. Yazın ne derece rahatsız ettiğini bende merak ediyorum.

Enduroist Üye Ahmetyalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    CRF250L, Versys 650'10, KTM 1190Adv
    Marka
    Honda

Alıntı ZekiAkbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet umarım koltuk ısıtma için bir çözüm bulursun. Yazın ne derece rahatsız ettiğini bende merak ediyorum.
    Zeki; yaz ola hayrola dedim ya, bahsi geçen sıcaklıktan belkide rahatsız bile olmayacağım yaşayalım görelim kısmetse. tabi havalar buz gibi bu ara ve o sıcaklığı neredeyse hissetmiyorum bile tabi kışlık kıyafetin de etkisi vardır bunda sanki. bide sele yüksekliği ayarlı biliyorsun belkide yüksek tutmak da fayda getirebilir bu sıkıntıya daha havadar olacağını sandığımdan sele altının yükseltme durumunda. hayırlısı

Enduroist Üye KadirTanyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kadir Tamer Tanyaş
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

KTM 1190 ADV 'yi gerçekten çok merak ediyordum. Bir daha ki motorumun 1200GS olacağına nerdeyse eminken, geçen cuma günü KTM 1190 ADV 'yi test etme fırsatım oldu. Test motoru şu an İstanbul 'da spormoto 'da. Sizinde test etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Motorun özellikleri anlatmayacağım, zaten internetten bulabilirsiniz ve bir çoğunuz biliyordur. Genel olarak sürüş mükemmel geçti 2 saat kadar her şartta (şehiriçi) test ettim. Ne kadar yol yapmak için enduro tarz bir motor alsakta, çoğunlukla şehiriçinde ve trafikte kullandığımız bir gerçektir. Trafikte kullanımı kesinlikle mükemmeldi, muhteşem bir dengesi var, ışıkları beklerken nerdeyse ayağımı yere bile koymuyorum. RC8 'in motorunun konulduğu her halinden belli çok etkili bir hızlanması var ve bir o kadar etkili durabiliyor. Özellikle sıkışık trafiğe biraz soktum ve ısınmasına baktım, çok fazla bir ısınma ollmuyor. Oturuş pozisyonu kesinlikle mükemmel, hiç rahatsız etmiyor, Altın elbiseli adam da motoru tanıtırken, bu motoru sürenler 350 km hiç üstünden kalkmadan kullanıyorlarmış demişti, ben de o biraz sıkar diye yorum yapmıştım ama sözümü geri alıyorum, gerçekten depo bitene kadar hiç kalkmadan kullanabilirsiniz. Otobanda kesinlikle bir racing gibi hızlanıp, uçak gibi gidebiliyor. (Not: son hız 260km/s) Genel olarak titreşim çok az diyebilirim, hatta 1. viteste düşük devirde giderken bile bir iki vurma yapıyor ama bu hızda gitmek istediğinizi anlayınca kesiyor. Kumanda kolları ve menü kullanımı basit ve kolay, göstermediği hiç bir bilgi yok. Gündüz farları (led) çok etkili ve ekstra bir hava katmış. Düşük devirlerdeki kulanımda sessizliği çok güzel, ama bir aragazı verdiğiniz de bir racing gibi kendinizi belli edebiliyorsunuz. Size tek tavsiyem daha önce 1000cc ve üzeri bir motor kullanmadıysanız önce street modunda motora bir alışın, çünkü agressive modda motor bir canavara dönüşüyor. Özet olarak 1200GS 'yi kesinlikle ezer geçer, özellikle de KTM servis faturalarının BMW nin yarısı olduğunu düşünürsek. Kesinlikle ilk fırsatta alacağım motor KTM 1190 ADv 'dir. ( daha iyisi çıkana kadar )
    Donsuz kal, Motorsuz kalma...

6. KadirTanyas güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (16-12-2013),Sabit AKSU (12-12-2013),ZekiAkbay (14-12-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Özgür Özsoylar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce ki 1200gs lerde olduğu gibi 2013 lerde de amortisörle ilgili bir arızadan bahsediliyor.. hani 1200gs i hem seviyorum ama ilk modellerden beri (1200gs in ,11xx gs serisi böyle değilmiş anladığım) hep bir arızalık birşeyler çıkıyor kronik tarzta..
    Şöyle bir haber var ama ne kadar doğru bilmiyorum: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=597
    Aşka düştüm ben de geldim

http://www.facebook.com/birikitekersevdasi

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Özgür Özsoylar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir haber var ama ne kadar doğru bilmiyorum: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=597
    Vallahi bu biraz ilginç değilmi hangi marka ürettiği motoru bu kadar uzun km test edip aaa bak bu somun gevşemiş deyip bunu medyada dile getirir !!

Zaten hangi somun 60 bin km titredikten sonra gevşemezki ?

Diğer taraftan bir motor 60bin km olana kadar bütün vidalar kontrol edilmelidir fikrindeyim

Ayrıca bu testleri tüm markalar bu kadar uzun süre (km) yapsa eminim onlardada birşeyler çıkar

Bu bence pazarın rekabetinden kaynaklanıyor bir marka düşününki rakiplerinin toplamından daha fazla satsın bu da ortalığı kızıştırmak için yeterli bir sebep .

KTM 1190 yeni ama bu hiçbir şeyi değiştirmez bence her motor alınır varsa bir sorunu çözülür ve uzun yıllar keyifle binilir özelliklede 990 adventure ona nedense bir hayranlığım var

9. Engin Öksüz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (16-12-2013),Ersan ÖZYURT (12-12-2013)

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Çiçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail çiçek
    Motosiklet
    Dominar 400
    Marka
    Diger

Her markada olduğu gibi bu modeldede biraz beklemek gerekir. BMW altından kalkamayacağı bir sıkıntı değil sonuçta

Geçmişte BMW Arabalarında ABS Sorunu yaşamıştı tüm arabalarını geri çağırdı sorunu giderdi ama ciddi bir mali sıkıntı yaşamıştı bu durumdan kurtulmak için Rover satarak kurtulmuştu.
    Bu durum AUDI nin satışlarında ciddi katkı yapmıştı.
    İsmail Çiçek
    A rh +
    0532 640 38 45
    Beylikdüzü / istanbul

Hayat; Aldığım nefesten ibaret değil, Hayat; Nefesinizin kesildiği anların toplamıdır.

Enduroist Katılımcı Üye sinan karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    sinan karagöz
    Motosiklet
    Transalp XL700
    Marka
    Honda

GS ye diyecek hiçbir şeyim yok. Çok güzel olduğunu söylemeye yada savunmaya bile gerek yok bence. Ancak bana tek koyan şey bu cihazın yurtdışı fiyatlarının cross tourer ve tenere ile yakın olması. Bu nasıl şey anlamadım. Ama bu farka rağmen çatır çatır satıyor. Borusan tarafından kazıklanmışlık duygusunu yenebilirsem eğer kısa süre sonra ben de GS li olmak isterim. Kısmet.

12. sinan karagöz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kadim Üye halil yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Yılmaz
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı sinan karagöz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GS ye diyecek hiçbir şeyim yok. Çok güzel olduğunu söylemeye yada savunmaya bile gerek yok bence. Ancak bana tek koyan şey bu cihazın yurtdışı fiyatlarının cross tourer ve tenere ile yakın olması. Bu nasıl şey anlamadım. Ama bu farka rağmen çatır çatır satıyor. Borusan tarafından kazıklanmışlık duygusunu yenebilirsem eğer kısa süre sonra ben de GS li olmak isterim. Kısmet.
    YAKIŞIR KOMUTANIMA ...
    Yaşamak içîn çalışıyorsan, neden kendini çalışarak öldürüyorsun...

14. halil yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

sinan karagöz (12-12-2013)

Sayfa 4 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu