Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678910111218 ... SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 224 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Ahmetyalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    CRF250L, Versys 650'10, KTM 1190Adv
    Marka
    Honda

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaskon var mi Ahmet?
    Henuz yaptirmadim Eser, allianza sordum 3500 dediler cok geldi yaptirmadim baskada arastirmadim henuz ;)

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçmalıyorsun Sertan..

Almanlar para/teleleveri daha önce bulsalardı 2. Dünya savaşını kaybetmezlerdi.

Sanirim haklisin Can ;)

3. Ahmetyalcin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (17-12-2013)

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Arkadaslar bmw konusunu bu topic de kapatalim artik lutfen, bmw kesinlikle en iyilerdendir bunu kabul etmeyen mantikli dusunmuyor demektir, ama iyi olan sadece bmw degildir ki nedense fanlari bunu kabul edemiyor. Kapatalim dedim , yine ben kurcaliyom ;)

5. Ahmetyalcin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (17-12-2013),Sertan Karamollaoğlu (17-12-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Ahmetyalcin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henuz yaptirmadim Eser, allianza sordum 3500 dediler cok geldi yaptirmadim baskada arastirmadim henuz ;)
    Şair sigorta ya danıştın mı?

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Ulan bu bosch sistemini iyi ki bmw bulmadı, yoksa kıyamete kadar konuşurlardı

Para/telelever konusunu biraz açabilir miyiz, tam olarak nedir, ne işe yarar?

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulan bu bosch sistemini iyi ki bmw bulmadı, yoksa kıyamete kadar konuşurlardı

Para/telelever konusunu biraz açabilir miyiz, tam olarak nedir, ne işe yarar?
    En iyi olmaya yarıyor. Bunun dışındaki hiçbir sistem bundan daha iyi olamaz. O yüzden BMW rulez.
    Sertan Karamollaoğlu

9. Sertan Karamollaoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (17-12-2013)

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı SertanKaramollaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi olmaya yarıyor. Bunun dışındaki hiçbir sistem bundan daha iyi olamaz. O yüzden BMW rulez.
    Açalım Sertan açalım, neden en iyi, ne işe yarıyor. Benim bilgi kırıntılarım fren sırasında öne yığılmayı önlüyor, ön arka farklı farklı çalışıyor..

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı kağan tezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her bulduğunuz yüksek hacimli motoru bmw ile kıyaslamaktan vazgeçerseniz belki bu geyik muhabbetinede girmezsiniz.hem daha neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz(ki sitede defalarca yazıldı anlatıldı)hemde dalga geçiyorsunuz.ben bmw çalışanı değilim oradan parada almıyorum sadece boksör motor olmayan makinalarla bmw yi kıyaslamak mantıklı değil anlatmaya çalışıyorum.v makinayı yine aynı ağırlık merkezli olan endem(yani sıralı) yada v makinayla kıyaslayın.heleki şasesi olmayan bir makinayla bu makinaları kıyaslamanız hiç mantıklı değil.bu kadar ukala olmamın sebebi motorsiklet işi yaptığım içindir.hangi motorun ne kadar sorunu var nedir az çok bilirim.telelever yada paralever sistemini size anlatsam bu seferde ikinci dünya savaşını neden kaybetmiş diyen yada başka garip espiri yapanda çıkacaktır.ha ciddi olarak bilgi almak isterseniz zaten sitede yeteri kadar bilgi var.ha burada belirteyim teknoloji geçilmez değil bu ve benzeri sistemler bmw patenti altında süresi sona erince mutlaka diğer markalrında kullanımına serbest olacaktır.
    Kağan Bey, sorun o ki sadece biz degil butun dunya 1200 gs le kiyasliyor 1190 adv yi, hatta yuksek dediginiz bu sinifa uretim yapan bircok markanin urunleride yine gs le kiyaslaniyor, hepsi birbiriyle kiyaslaniyor iste neticede, gs baska bisi arkadas bu kiyaslanamaz hic biriyle gibi bi algi hissetmedim, ama sizin yazdiklariniz bu yonde gibi. Velhasil kendini bilen kimse bmw ye kotu demeyecektir, ama sizde digerlerinin çöp olmadigina kanaat edin artik ;)

12. Ahmetyalcin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (17-12-2013),Sertan Karamollaoğlu (17-12-2013)

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı kağan tezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her bulduğunuz yüksek hacimli motoru bmw ile kıyaslamaktan vazgeçerseniz belki bu geyik muhabbetinede girmezsiniz.hem daha neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz(ki sitede defalarca yazıldı anlatıldı)hemde dalga geçiyorsunuz.ben bmw çalışanı değilim oradan parada almıyorum sadece boksör motor olmayan makinalarla bmw yi kıyaslamak mantıklı değil anlatmaya çalışıyorum.v makinayı yine aynı ağırlık merkezli olan endem(yani sıralı) yada v makinayla kıyaslayın.heleki şasesi olmayan bir makinayla bu makinaları kıyaslamanız hiç mantıklı değil.bu kadar ukala olmamın sebebi motorsiklet işi yaptığım içindir.hangi motorun ne kadar sorunu var nedir az çok bilirim.telelever yada paralever sistemini size anlatsam bu seferde ikinci dünya savaşını neden kaybetmiş diyen yada başka garip espiri yapanda çıkacaktır.ha ciddi olarak bilgi almak isterseniz zaten sitede yeteri kadar bilgi var.ha burada belirteyim teknoloji geçilmez değil bu ve benzeri sistemler bmw patenti altında süresi sona erince mutlaka diğer markalrında kullanımına serbest olacaktır.
    Valla hoşunuza gitse de gitmese de ben kıyaslamaya devam edeceğim. Nedeni çok basit, motosikletimi değiştirmek istiyorum ve yüksek cc motosiklet almak istiyorum. Arada kaldığım konu şu, sıfır KTM mi, Triumph mu yoksa ikinci el benzer fiyata BMWmi alayım. Siz ukalalık yapıyorum diyorsunuz, hay hay hoş karşılıyorum ancak o kadar para vereceğim siz de kusura bakmazsanız ukalalık da yaparım, geyik de yaparım. Bu kadar çekemez olmayın.. Enduroiste sınavla girmiş değiliz, her şeyi bilmek zorunda da değiliz. Zaten yazımın başında dikkat ederseniz kendimce diye başladım söze.. Ben bu siteye girdiğimde hiç bir şey bilmiyordum, arkadaşların yazdıklarını okuya okuya öğrenmeye başladım. Siz diyorsunuz ki 50.000 tl paran varsa GS al, anlaşılmıştır teşekkür ederim ancak ben saçmalamaya, geyik yapmaya, bmw sahiplerini hafif kızdırmaya, nccileri kaşımaya devam edeceğim.

14. Eser Kara güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Ahmetyalcin (17-12-2013),Arda Guldogan (17-12-2013),Can Ekin (17-12-2013),Faruk Ortaç (17-12-2013),Onur Kocer (17-12-2013),Recai Topallar (17-12-2013),Sertan Karamollaoğlu (17-12-2013),sinan karagöz (17-12-2013),ZekiAkbay (17-12-2013)

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Hayır benim anlamadığım gs kullanan eğitmenler, uzun süreli kullanıcılar bile gs'i satıp başka alternatif motorlara geçiş yaparken nasıl piyasadaki yeni alternatiflerin üzeri hemen çizilebiliyor. üstelikte hiçbir veri vs olmadan kişisel kanaat ile. başka fikirlere saygı duymadan en iyisini ben bilirim diyorsanız bu kendinizi bağlar. herkesin motor ihtiyacı kullanım amacına bağlı belirlenmesi gerekirken, şehir içi her gün 100 km yapacak herhangi biri için gs nasıl daha iyi bir alternatif olabilir. açıkçası bu fanatikliği anlamayacağım ve kabullenmeyeceğim.

16. Sertan Karamollaoğlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Onur Kocer (17-12-2013),sinan karagöz (17-12-2013)

Sayfa 8 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678910111218 ... SonuncuSonuncu