Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 58 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Alıntı hgokhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ürün hakkında son bilgiyi geciyorum Ürünün piyasa fıyatı 110 TL bu motorda sadece tek lastıge yetecek kadar sıvısı var ayrıca dıger lastık ıcınde ek sıvı almak gerekiyor o da +20 TL yani toplamı 130TL Bize olacak olan rakamı ise Slime Power Sport Paketi + Yedek Sıvı 105TL
    Selam, toplu alım için bir liste oluşturacaksanız beni dahil edebilirsiniz.
    Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı golgebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yararlı bir ürün ,bunun türk malı versiyonlarıda var.Bu sıvıyı lastik içine sıktığınızda lastiği birkaç tur çevirmeniz gerekiyor ,yada yürüdüğünüzde sıvı lastik iç çeperine yapışıyo.Yalnız bundan önceki motorunda denemiştim( Türk malı olanı ) ,lastik değiştirme zamanı gelipte söktüğümüzde ilacın lastik iç çeperinin tam ortasında2 cm genişliğinde bir çember gibi toplandığını gördüm.Yani ilacın olduğu bölgeye bir cisim batarsa sorun yok ama lastik iç yüzeyinin büyük kısmı ilaçsızdı!!! belki ilaç az gelmiştir diye düşünüyorum.Sorum şu bu yeşil sıvının lastik iç yüzeyini tamamen kaplayacağından eminmiyiz.Satış için hazırlanan videolarda kaplamış görünüyor ama gerçekten öylemi acaba !!!
    Bunu kesin öğrenmenin yolu bu sıvı kullanılmış bir lastiği balans makinasına sokmak. Bizde 1gr hassasiyete kadar balans makinası bulunmakta. Bu sıvıdan kullanan bir arkadaşımız İzmir deki yerimize gelirse (yerimizi yazamıyorum admin amca kızıyor özelden mesaj atılırsa cevaplarım) balansına bakabiliriz. Ön lastik olursa daha iyi olur, malum söküp takması daha kolay.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Yok mu? slim power kullanan aranıyor, İzmir yakınlarında olan, ya da yolu izmir den geçecek olan ?
    Ersan KARAGÖZLÜ

Enduroist Üye Ahmet Fuat Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet F. Dilaver
    Motosiklet
    F850 GS
    Marka
    Bmw

Selam
    Sahibinden.com da 55071160 nolu ilanda Ride-on isimli lastik patlamasını engelleyen bir jel ilanı var. Mağaza İstanbul Gaziosmanpaşa'da.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Ride On uygulamasını daha önce ben de yaptırdım, balans ayarını kendi kendine yapıyor hatta cant üzerindeki kurşunları da söktüler. Fakat ilaç lastik tabanını iç yüzeyinde genişlik olarak yaklaşık 5 cm lik bir alana yayılıp jelin bulunduğu bölgeler dahilinde hava ile temas ettiği anda reaksiyona girip patlağı kapatıyor. Siz bu esnada normal sürüşünüzü yaparken ne lastiğinizin patladığını ne de tamir edildiğinin farkına bile varmıyorsunuz; ancak patlak oluşturacak herhangi bir cisim yanal yüzeylerden girdiği anda jel ile temas etmediğinden reaksiyon gerçekleşmiyor lastiğiniz yavaşça hava kaçırıyor farkına varmazsanız canta oturana kadar gidiyor. Böyle bir durumda Ride On lastiğin yere basan toplam alanının ancak yarısına kadar olan kısmında işe yarıyor diğer yarısı korumasız kalıyor.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

6. Yusuf YÜCE, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ahmet Fuat Dilaver (04-03-2013)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

BU ürünün ve daha basitlerini çok kuladım slim ithalatcı akadaşlarlada daha önce görüştüm işe yarıyan ve balansa etkisi olmıyan bir ürün gökhan bey sizin arkadaş gürpınar taraflarındaysa aynı kişilerdir benim garaja geldiler bilgi verdilerdi bu komprosörlu modeller pahalı gerekte yok ayrıca teneke bazında veya fıçı bazında verdikleri ancak açılınca kısa sürede kullanılması gereken çok daha ekonomik boyda olanları var onlar için görüşüp kaç motor için uygulama gerekiyorsa ona göre randevulaşıp uygulanabilir bu iş için anadolu yakası ve avrupa yakasında yer belirlenip halledilebilir anadolu yakasında GARAJ yeni yerinde hizmete başladıgında sizlere yardımcı olabilirim .
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ride On uygulamasını daha önce ben de yaptırdım, balans ayarını kendi kendine yapıyor hatta cant üzerindeki kurşunları da söktüler. Fakat ilaç lastik tabanını iç yüzeyinde genişlik olarak yaklaşık 5 cm lik bir alana yayılıp jelin bulunduğu bölgeler dahilinde hava ile temas ettiği anda reaksiyona girip patlağı kapatıyor. Siz bu esnada normal sürüşünüzü yaparken ne lastiğinizin patladığını ne de tamir edildiğinin farkına bile varmıyorsunuz; ancak patlak oluşturacak herhangi bir cisim yanal yüzeylerden girdiği anda jel ile temas etmediğinden reaksiyon gerçekleşmiyor lastiğiniz yavaşça hava kaçırıyor farkına varmazsanız canta oturana kadar gidiyor. Böyle bir durumda Ride On lastiğin yere basan toplam alanının ancak yarısına kadar olan kısmında işe yarıyor diğer yarısı korumasız kalıyor.
    Uygulamadan sonra balansa baktırdınız mı? yoksa satıcının söylediğimi sadece?
    Kendi kendine balans ayarı yapmasıda bana mantıklı gelmedi, sonuçta merkez kaç kuvvetiyle sıvı lastiğin iç çeperlerindeki desene göre yayılacaktır. (mesela çukurluk varsa orada daha çok toplanacak ve ağırlık o kısımda artacaktır).
    Ayrıca kısa bir hatıtlatma: Radyal lastiklerde birleşme noktası olduğu için o kesimde ağırlık fazla olur ve bu birleşme noktasının ters kısmına kırmızı nokta koyulur (montaj sırasında sübap kısmına denk getirilir balans için)
    Ayrıca balans ayarını kendi kendine yapacaksa niye kurşunları söktüler ki?
    Ersan KARAGÖZLÜ

Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BU ürünün ve daha basitlerini çok kuladım slim ithalatcı akadaşlarlada daha önce görüştüm işe yarıyan ve balansa etkisi olmıyan bir ürün gökhan bey sizin arkadaş gürpınar taraflarındaysa aynı kişilerdir benim garaja geldiler bilgi verdilerdi bu komprosörlu modeller pahalı gerekte yok ayrıca teneke bazında veya fıçı bazında verdikleri ancak açılınca kısa sürede kullanılması gereken çok daha ekonomik boyda olanları var onlar için görüşüp kaç motor için uygulama gerekiyorsa ona göre randevulaşıp uygulanabilir bu iş için anadolu yakası ve avrupa yakasında yer belirlenip halledilebilir anadolu yakasında GARAJ yeni yerinde hizmete başladıgında sizlere yardımcı olabilirim .
    Peki uygulamadan sonra tekerleğinizde balans olup olmadığına baktınız mı acaba?
    Kusura bakmayın tekrar tekrar soruyorum ama bu tip sıvıları uyguladıktan sonra lastikten temizleme imkanı yok. Kendi kendine balans olayına kafam yatmadı bir türlü.
    Konu Ersan Karagozlu tarafından (06-03-2013 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Alıntı hgokhand Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ürün hakkında son bilgiyi geciyorum Ürünün piyasa fıyatı 110 TL bu motorda sadece tek lastıge yetecek kadar sıvısı var ayrıca dıger lastık ıcınde ek sıvı almak gerekiyor o da +20 TL yani toplamı 130TL Bize olacak olan rakamı ise Slime Power Sport Paketi + Yedek Sıvı 105TL
    Selam, konu birden unutuldu. Alım organizasyonu iptal mi edildi..
    sakin@fenerbahce.com.tr

Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Bu akşam. Metro'dan Airman komprosör aldım. Yanında 500ml sıvı ile birlikte 80tl..
    sakin@fenerbahce.com.tr

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu