Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 66 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eeee cevabi vermissin zaten. Telefonun zumoya blutooth ile baglanmis olmasi zaten normal bir durum. Zumo telefona ve kaska ayni anda baglanir, standart ozelligi bu. Bu sistem iki telefonu sadece blutoothla baglasaydi hakliydin. Telefon da tek blutootj oldugu icin ikisine birden baglanamazdi ama wireless kullandigina gore boyle bir sorun yok. Netice de zumo icin farketmemeli. Zumo, telefonun kulakligi ve ekrani gibi calisiyor. Bu durumda telefonun yaptigi islere ekran ve kulaklik destegi olaak calisacak. Bence mantikli. Deneyip gorecegiz. Lakin size neresinin mantiksiz geldigini merak ettim.
    Şimdi zumo ile telefon niye bağlanıyor onu çözemedimm ben. ikisinde de bluetooth olabilir ama bu bağlanabilecekleri veya bağlanınca bir şey yapabilecekleri anlamına gelmiyor. o yüzden dedim. şimdi çoğu kasktaki bluetooth modülleri aynı anda 2-3 cihaza bağlanabiliyor. Misal Interphone F4. telefon gerektiğinde onunla iletişim sağlıyor. gps istediğinde ona geçiliyor. hatta ayrıca bluetooth mp3 player varsa ona da geçebiliyorsunuz. ama zumo ile telefon bağlanırsa ekstra ne yapacak onu anlayamadım. ben gidip şu zumo'yu detaylı inceleyeyim. galiba bana yeni masraf kapısı açmaya çalışıyorsunuz.

Banned
    Isim
    ECB
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Ersan abinin demek istediğin sanırım şöyle

Zumo bluetooth ile kaska bağlanıcak. Telefon da bluetooth ile zumo'ya bağlanıcak. Wireles ile telefonlar arası bağlantı kurulucak. Telefonun sesi zumo üzerinden bluetoothla kask'a aktarılacak.

Yani wirelles üzerinden almış olduğu sesi bluetooth ile aktarım yapıcak (Ama pil yeteer diyip pes edicek )

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ceymboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersan abinin demek istediğin sanırım şöyle
    Zumo bluetooth ile kaska bağlanıcak. Telefon da bluetooth ile zumo'ya bağlanıcak. Wireles ile telefonlar arası bağlantı kurulucak. Telefonun sesi zumo üzerinden bluetoothla kask'a aktarılacak.
    Yani wirelles üzerinden almış olduğu sesi bluetooth ile aktarım yapıcak (Ama pil yeteer diyip pes edicek )
    pil zaten yalan. ama ben setup'ı anlamadım hala. tek avantajı zumo'da telefon ekranının gözükmesi. e zaten telefon tutucu ile hem gps hem telefon hem de müzik çalar bir arada üstelik tek şarjla idare edebiliyorsun.

Banned
    Isim
    ECB
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Alıntı twili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pil zaten yalan. ama ben setup'ı anlamadım hala. tek avantajı zumo'da telefon ekranının gözükmesi. e zaten telefon tutucu ile hem gps hem telefon hem de müzik çalar bir arada üstelik tek şarjla idare edebiliyorsun.
    Setup basit abi telefon zumoya(bluetooth), zumo kask aparatına(bluetooth), diğer telefon senin telefonuna(wireles).

Bence Ersan abi halimize gülüyodur. İşin içinden çıkamadılar diye

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Setup basit abi telefon zumoya(bluetooth), zumo kask aparatına(bluetooth), diğer telefon senin telefonuna(wireles).
    Bence Ersan abi halimize gülüyodur. İşin içinden çıkamadılar diye
    tamam setup'ı anladım ama neden telefon zumo'ya. zaten zumo'nun yaptığı herşeyi fazlasıyla yapıyor telefon.

Banned
    Isim
    ECB
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

tamam setup'ı anladım ama neden telefon zumo'ya. zaten zumo'nun yaptığı herşeyi fazlasıyla yapıyor telefon.
    O zaman setup değişir. Zumo çöpe,telefon hem diğer telefona hem de kaska bağlanır.

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

O zaman setup değişir. Zumo çöpe,telefon hem diğer telefona hem de kaska bağlanır.
    hah işte bende onu diyorum.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Tamam tamam sakin olun geldim

Anlaşılan konunuun özü "zumo ya ne gerek var, telefon hepsini yapıyor" a gelmiş. Buna sadece gülüyorum. Hatta bir daha gülüyorum

Nasıl anlatılır ki bu şimdi. Telefonun sadece ekstra bir özelliğidir GPS. Oysa ayrı bir cihaz kullanmak çok başkadır. Hele motosiklette bambaşkadır. Sen bir zumo yu incele, ondan sonra gerek var mı yok mu konuşuruz.

Şarja gelince. Sorun yok arkadaşlar, kimse pes demiyor. GPS zaten aparatı ile motora bağlı, şarj istemez. E telefon diyecekeniz, torpidoda çakmak şarjı var

Hele bir deneyeyim ondan sonra konuşacağız.

Lakin bir daha diyeyim Sertan, sen de Zumo olmaması beni çok şaşırttı
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam tamam sakin olun geldim
    Anlaşılan konunuun özü "zumo ya ne gerek var, telefon hepsini yapıyor" a gelmiş. Buna sadece gülüyorum. Hatta bir daha gülüyorum
    Nasıl anlatılır ki bu şimdi. Telefonun sadece ekstra bir özelliğidir GPS. Oysa ayrı bir cihaz kullanmak çok başkadır. Hele motosiklette bambaşkadır. Sen bir zumo yu incele, ondan sonra gerek var mı yok mu konuşuruz.
    Şarja gelince. Sorun yok arkadaşlar, kimse pes demiyor. GPS zaten aparatı ile motora bağlı, şarj istemez. E telefon diyecekeniz, torpidoda çakmak şarjı var
    Hele bir deneyeyim ondan sonra konuşacağız.
    Lakin bir daha diyeyim Sertan, sen de Zumo olmaması beni çok şaşırttı
    Şimdi telefonun ekranı geniş, mp3 çalıyor, radyosu var, trafik yol durumu var, + diğer akıllı telefon özellikleri var. Bir tek suya dayanıklı değil. Neden gps diye düşünüyorum hep. Belki de 2004'ten beri telefondan navigasyon kullandığım için ayrı bir ünite taşımaya alışmadım. Ama zumo'yu inceleyeceğim. illa alınıyorsa benim gözden kaçırdığım bir nokta olmalı.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Şimdi telefonun ekranı geniş, mp3 çalıyor, radyosu var, trafik yol durumu var, + diğer akıllı telefon özellikleri var. Bir tek suya dayanıklı değil. Neden gps diye düşünüyorum hep. Belki de 2004'ten beri telefondan navigasyon kullandığım için ayrı bir ünite taşımaya alışmadım. Ama zumo'yu inceleyeceğim. illa alınıyorsa benim gözden kaçırdığım bir nokta olmalı.

Şimdi bilgi versem mi, yoksa yazık yahu adama mı desem, bilemedim

Telefonun ekranı ne kadar geniş, eldivenle kullanabiliyor musun, yağmur çamur gidon da tutabiiyor musun, şarjıyla uğraşmasan güzel olmaz mıydı gibi gereksiz ayrıntılarla meşgul etme sen kafanı Madem alıştığın sistem var yazık o kadar paraya

Ne dedin, çok mu geç.. vah vahhhh....
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu