Alıntı Melih KAHRAMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bora Hocam gezinizi inceledim.Motosikletin arka tarafini baya bi yüklemişsiniz.Ağırlık arkaya kayacağından daha erken hızlarda kafa sallamaya başlaması lazım yanlış mıyım?Ama çok rahat seyrettim dediğinize göre ya cam faydalı olmus motorun ön kısmını yere basmış ya da arka amörtisör ayarını sertleştirmişsiniz?
Bir de o patika,stablize yolları daha önceden biliyo muydunuz yoksa haritadan bir gün önce çalışma yapıp tamamen haritaya mı güvendiniz?H.sonu İstanbul-İğneada yapmayı düşünüyorum mümkün olduğunca kuzeyden ve otobana çıkmadan,gideceğim yolu seçip durakları ezberlemeyi düşünüyorum Otobana çıkınca moralim bozuluyo madem enduro aldık her yola girelim o zaman dağ tepe değil mi?
ağırlık dengesi idealdi, amortisör sertleştirme yapmadım. cam biraz önü basmış olabilir. bu gezide sıkıntı yaşamadım hiç ne arazide ne asfalt yolda. geziye beraber gittiğim arkadaş gps kullanmayı iyi biliyordu ve daha önce aynı bölgeye gezi yapmış bir abimizde gps rota izlerini almıştı; o nedenle rahat gittik arazi yollardan

senin gezi planına gelince tavsiyem yedek yakıt bulundur kaybolma vb ihtimale karşı. gps cihazın yoksa yol notları alman iyi olur daha sonra tekrar aynı bölgeye gittiğinde rahat edersin. İstanbul-iğneada arasını full araziden her yıl isoff(İstanbul offroad kulübü) 4x4 araçlar ile yapıyor bu arada.